Ток көзінің ЭҚК мен ішкі кедергісі. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 10.3A – ТҰРАҚТЫ ТОК | Мектеп: | Қостанай қ., ФМБ НЗМ | |||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Ток көзінің ЭҚК мен ішкі кедергісі. | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.2.1 – ток көзінің ЭҚК-і мен ішкі кедергі ұғымын түсіну; | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: Толық тізбек үшін Ом заңын біледі және есептер шығаруда қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Зарядталған бөлшектердің бағытталған қозғалысы – электр тогы деп аталады. An electric current is flow of charges. Ток күші артқан кезде, кернеу де артады. Current increases, the voltage increases. Ток күші мен кернеу тура пропорционал. Directly proportional to the strength of the current and voltage. Өткізгіштерді тізбектей қосқанда кедергі артады, параллель қосқанда – азаяды. Will prevent the wires, including chain, including decreases in parallel. | |||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыста бір-біріне деген қамқорлық, академиялық шындық. | |||||||||||||||||||||||||||||
Әлемдік жаһандылыққа тәрбиелеу | Әлемнің көп елдерінде жарықтандырудың энергия үнемдеу (энергиясбережения) түріне өтуі. | |||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Phywe құралдарының жинағы (электр тогы); Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||
Өмірмен байланыстылығы | Электр құралдарының жұмысы тұрақты ток заңдарына негізделген. | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика. Экономика. Экология | |||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 8 сынып: тұрақты электр тогы, Ом заңы, өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау қасиеттері. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
1 сабақ 3 мин 20 мин 15 мин |
Алған білімді еске түсіру:
Толық тізбек деп – ток көзі бар немесе ЭҚК-і бар тізбекті айтамыз. Сыртқы тізбек (ток көзін ескермеуге болатын тізбек бөлігі) өзінің R кедергісімен сипатталады. Ал ішкі тізбек өзінің ЭҚК-і мен ішкі кедергісімен сипатталады. Есептер шығару Дискрипторлар
Толық тізбек үшін Ом заңы
| Презентация Эксперименттік тапсырма.docx | ||||||||||||||||||||||||||||
2 мин | Рефлексия «3 М» | |||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы | Есептерді аяқтау | |||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспар-лайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша реф-лексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұ-рыс қойылған ба? Оқушылардың барлы-ғы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұ-рыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт-тық кезеңдері сақ-талды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру