Біздің қайнар көзіміз 1. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-бөлім: Мәдени мұра.

Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика- математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Сулейменова А.Ж.

Сынып, күні: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Біздің қайнар көзіміз 1.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.4.1

Шығармашылық идеялар мен сезімдерді әртүрлі жұмыс техникаларын қиыстыра отырып, жеткізу.

4.2.1.1Қоршаған ортадағы визуалды элементтерді өз сезімдері мен көңіл-күйлерін айқындай отыра, түрлі техника мен тәсілдерді байланыстыра отырып қолдану

 Сабақ мақсаттары

• Әртүрлі елдердің петроглифтерімен танысу, топтарда талқылау;

• Бейнежазбаны Қазақстанның петроглифтерімен қарау;

• Жартастағы суреттердің визуалды элементтерін қолдану, нобай арқылы идеялары мен сезімдерін білдіру.

 Бағалау критерийлері

Білім алушы:

  • Идеяларды дамыту үшін, жартастағы суреттерді көріп шығады;
  • Жылқылардың, бұғы мен бұқалардың суреттері бар композицияны орындайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

Пәндік лексика және терминология:

  • Жартастағы суреттер, Тамғалы, Альтамир Фон-де-Гом, Монтеспан, Костенки үңгірлері;
  • Ат, бұқа, бұғы, түйе;
  • Қопа, Құлджабасы, Ешкіөлмес, Келіншектас

Талқылау үшін сұрақтар:

  • Қандай бейнесуреттерді көрдіңдер?
  • Бұл суреттер біздің заманымызға дейін қалай сақталған деп ойлайсыздар?
  • … ежелде өмір сүрген адамдар жануарлар мен адамдардың бейнесін жартастарға салған?

 Құндылықтарды дарыту

Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау.

Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау.

 Пәнаралық байланыстар

Тарих.

 АКТ қолдану дағдылары

АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды.

Бастапқы білім

Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Мақсаты:Оқушылардың назарын сабаққа аудару, жағымды көңіл-күй орнату.

Қонырау үні устілді,

Сабағымыз басталды.

Оқушылар тынышталып,

Қатар-қатар тік тұрды.

1.Оқушылармен амандасу.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

1.Оқушыларды сабақтың тақырыбен және мақсаттарымен таныстыру:

Сабақ тақырыбы: Біздің қайнар көзіміз 1.

Сабақ мақсаттары:

• Әртүрлі елдердің петроглифтерімен танысу, топтарда талқылау;

• Бейнежазбаны Қазақстанның петроглифтерімен қарау;

• Жартастағы суреттердің визуалды элементтерін қолдану, нобай арқылы идеялары мен сезімдерін білдіру.

Сабақтың ортасы

25 минут

2 минут

2. Тапсырма№1: Оқыту әдісі көрнекілік, жұмыстың нысаны - фронтальды, қабылдау - жаңа ақпаратты меңгеру.

Тапсырмасы мен суреттері бар карточканы қарастырыңыз.

Алған мәліметтеріңді сыныптастарыңызбен бөлісіңіз.

Қазақстанның петроглифтері жайында бейнематериал тамашалау.

Петроглифтары Тамгалы

https://www.youtube.com/watch?v=BBQxj_svP1E

Сұрақтарға жауап бер:

  • Қандай суреттерді көрдіңіздер?
  • Неліктен ежелгі адамдар адамдардың, жануарлардың суреттерін жартастарға салған?
  • Қалай ойлайсыңдар, бұл суреттер қалай біздің заманымызға дейін жетті?

Жартастағы суреттерінің композициясын қарастырыңыз.

Кері байланыс: Сіз бәрін түсіндініз бе? Сұрақтар бар?

3. № 3 тапсырма. Әдіс - практикалық, жұмыс түрі - жеке.

Пластилинография техникасында ат, бұғы, бұқа суреттерімен композиция құрастыру.

Оқушылар шығармашылық жұмысты пластилинография техникасында орындайды.

Жұмысты орындау кезеңдері:

  •  А5 форматындағы қағазды ермексазбен толтықтырыңыз;
  •  Басқа А5 форматындағы қағазға таңдаған жануардың бейнесінің суретін салыңыз;
  •  Ермексазбен таңдаған жануарыңның бейнесін салыңыз;
  •  Ермексаз қабатына суреті бар қағазды қойып, үстінен бастырыңыз;
  •  Суреттің сызығын тереңдетіп салыңыз;
  •  Суреттің ішін қарындаштың көмегімен бастырыңыз;

Суреттің ішіндегі бос жерге ұсақ моншақ, құм, ұнтақ жармасы және т.б. сал.

4. Қалыптастырушы бағалау: дескриптор бойынша:

- пластилинография техникасында жануардың бейнесін жасайды;

- пропорцияларды жеткізеді;

- жұмыс ұқыпты орындалған.

5. Бір-бірін бағалау: оқушы-оқушы.

6. Саралау: Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар өздері жұмыс жасайды.

7. Кері байланыс.

- тапсырманы қалай орындадыныз?

- оны орындау қаншалықты қиын / женіл ба? Неліктен?

Петроглифы Тамгалы

https://www.youtube.com/watch?v=BBQxj_svP1E

A5 қалың картон және жұқа қағаз,

Ермек саз, стек.

Сусымалы материалдар: ұнтақтар, бисер, құрғақ саз және т.б .;

Сабақтың соңы

3 минут

9. Рефлексия:

Жұмыс орнын жинау.

Үй тапсырмасы: келесі сабаққа әкелу, альбом, қылқалам, тыс тазалғыш.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар өздері жұмыс жасайды.

Бір-бірін бағалау.

Мұғалімнің байқауы.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу