Квадрат теңсіздіктерді шешу. Алгебра, 8 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А Теңсіздіктер | Мектеп: | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сынып: 8 Сабақ 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Квадрат теңсіздіктерді шешу | ||||||||||||||
Сабақтың түрі | Білімді жүйелеу, бекіту сабағы | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Әртүрлі әдістер арқылы квадрат теңсіздіктерді шешеді. | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||
Тілдік мақсат
| Оқушылар нақты жағдайда квадрат теңсіздіктің шешімі неге олай болатынын түсіндіреді. Пәндік лексика және терминология квадрат теңсіздік функция нөлдері парабола тармақтары аралық бос жиын дискриминант анықталу облысы Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Дискриминантты есептейміз. Сызықтық көбейткіштерге жіктейміз. көбейтіндісі... | ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өздігінен оқу дағдысы. Сабақтың мазмұны арқылы жүзеге асады. | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математикалық моделі квадраттық функция болатын әртүрлі жағдайларда квадрат теңсіздіктерді шешу дағдысы қажет болады. | ||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | ||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар сызықтық теңсіздік пен квадрат теңдеулерді шеше алады. | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | Ұйымдастыру бөлімі Мұғалім оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды. Мұғалім сабақтың соңында үй тапсырмаларын тексеру үшін дәптерлерін жинап алатынын ескертеді. | Презентация 1-2 слайдтар | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 12 мин 8 мин 8 мин 10 мин | Жалпы сыныпқа берілетін тапсырма Алдымен оқушылармен бірге есепті шығару идеясы талқылап алынады, кейін тақтаға бір оқушыдан шығарылып, есепті шешу жолы көрсетіледі.
а) б)
Жеке жұмыс Оқушылар өздігінен берілген тапсырманы орындай отырып, нәтижесінде фоторобот құрастырып шығарады. Жауабын тақтада көрсетілетін фотороботтың пішіні арқылы тексереді. Топпен жұмыс Оқушылар 3 оқушыдан топтарға бөлінеді. Топтың бір мүшесі берілген тапсырманы аралықтар әдісімен, екіншісі графиктік әдіспен, үшіншісі дискриминант таңбасы арқылы шығарады. Нәтижені топта талқылайды, әрбір оқушы қалай шығарғанын топ мүшелеріне түсіндіреді. Теңсіздікті шешіңіз: Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындау Теңсіздіктерді әртүрлі тәсілдермен шешіңіз: Оқушылардың жұмыстары мен үй тапсырмасы орындалған дәптерлері жинап алынады. | Қосымша 1 3 слайд 4 слайд Қосымша 2 5 слайд Қосымша 3 | |||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Үй тапсырмасы
Рефлексия
| Қосымша 1 6 слайд 7 слайд | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||
Қабілеті жоғары оқушылар сыныптастарына көмектеседі. Тапсырмаларды таңдау кезінде саралау жүргізілді. | Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Қалыптастырушы бағалау тапсырма нәтижесін мұғалім бағалайды. Мұғалім сыныпты аралап жүріп ауызша комментарийлер береді. | Оқушылар сабақ бойы іс-әрекет түрлерін өзгертіп отырады. | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру