Аспан денелерін қалай зерттейді? Жаратылыстану, 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
«Жаратылыстану» пәні
1-сынып
Бекітемін:________________________
Оқу ісінің меңгерушісі: Алимова А
20-сабақ: Ғарыш | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні:26.01.16ж | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||
Сыныбы: 1 «б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Аспан денелерін қалай зерттейді? | ||||||||||||||||||
Сабақтың оқыту мақсаттары | 1.4.2.3. Ғарышты зерттеуге арналған аспаптар, құрал-жабдықтарды және ұшу аппараттарын атау 1.4.2.4 . Жекелеген ғарыштық денелерді атау және сипаттау | ||||||||||||||||||
Табыс критерййі |
| ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Дағдыларды дамыту. Болжамдарды құрумен жұмыс жасау; болжамдарды дамыту; материалды талқылау жəне түсіндіру. Көптілдік: ғарыш – космос – space. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: ақпарат көзі – Ғаламтор, Күн жүйесі, атмосфера, ғаламшарлар, табиғи серік, астрономия ғалымы, ғаламшарлар, салмақсыздық. Сабақ барысында сөйлесу/жазу үшін қолданылатын тіл: Талқыланатын сұрақтар. Аспан деген не? Күн жəне ғаламшарлар – отбасы ма? Бұл туралы бізді қызықтыратын қосымша ақпаратты бізді қайдан білуімізге болады? | ||||||||||||||||||
Өткен сабақтардан алған білім | Зерттеу дағдылары (тақырыпты, зерттеу мақсатын анықтайды, болжамдар ұсынуға тырысады, ақпаратты алу көздері туралы біледі: кітаптардан, мамандардан). Мектепке дейінгі мекемеге барған кезде оларда ғарыш, Жер ғаламшарлары, Күн туралы негізгі ұғымдар қалыптастырылған. Балалар ғарышкер мамандығы туралы біледі. | ||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт мөлшері | Жоспарланған жұмыс түрлері | Пайдаланыла-тын қор | |||||||||||||||||
I. Дұрыс əсерлі көңіл күй орнату. 0–1 мин. | Ұ) Оң эмоционалдық күйге келтіру. «Ұшты-ұшты» ойыны | Ойын арқылы жағымды көңіл күй туғызу | |||||||||||||||||
II. Өмірлік тəжірибені маңыздандыру. Мақсатты болжам. 2–5 мин | (Ұ) Балалар аспан денелерін зерттейтін астроном ғалымдар бола аламыз ба? Ендеше бізге аспан денесін зерттеу үшін не керек? (Оқушы жауабы: білім және аспап керек) Сабақтың мақсаты хабарланады | Оқулықтағы кесте (кестені флипчартпен тақтаға шығаруға болады). | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы III. Тақырып бойынша жұмыс 6–40 мин. |
|
| |||||||||||||||||
Сабақ соңы IV. Сабақ қорытындысы. Рефлексия.41–45 мин. | (Ө,Қ) Рефлексия. «Таңғажайып құбылыстар» (бейнетаспа) (Ө) өз қиялы бойынша ғарыш кемесін жасау «Маған сабақта бəрінен де ……… ұнады» «Енді мен ……… екендігін білемін» «Тағы менің ……… келеді» | ||||||||||||||||||
Қосымша мағлұматтар | |||||||||||||||||||
Дифференциация. Оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары балаларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың ілгерілеуін/білімдерін қалай қадағалайсыз? | Пəнаралық байланыс «Өзін өзі тану» «АКТ» Құндылықтар | |||||||||||||||||
Ғаламтордан алынған материалдардың толық көлемін бір топ ұсынады. Қалған балалар топ жауабын қабыл алады немесе өздерінің көзқарасын дəлелдеп, жолдастарының жауабын толықтырады. | Сабақ барысындағы сұрақтар. Топтағы жəне өз бетіндік жұмыстың нəтижесін қадағалай отырып. | АКТ– ақпаратты іздеудің жаңа түрлерімен танысу («Видеотека» зерттеу əдісі). Математика – есептеу дағдылары, 10 маңайында санау, «алдында, кейін, арасында, жанында». |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?