Қазақ тілі_1сынып_5бөлім Саяхат Тақырыбы ТУРИСТІК ЖОЛДЫ ЖАРНАМАЛАУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат | Мектеп: Физика-Математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Кудайбергенова С.Р | ||
Сынып: 1 В | Қатысқандар:20 Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Туристік жолды жарнамалау | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтемеу) | О8 Мәтіндердің салыстырмалы талдау жасау | ||
Сабақ мақсаттары | Мұғалімнің көмегімен прозалық және поэзиялық мәтіндерді құрайтын басты элементтерді таниды, салыстырады. | ||
Жетістік критерилері
| Жетістік критерийлері Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді. Мәтіннің түрлерін және стильдік ерекшелігін таниды | ||
Сөздік қор | Жаяу жүру, жеңіл көлікпен бару, автобуспен бару,жақын, алыс,саяхат,карта,ұшақпен ұшу,пойызбен бару,орман,тау,толағай | ||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық. | ||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | 5-бөлім оқушылардың алдыңғы тоқсанда алған білімдері мен дағдыларға негізделеді. Оқушылар әдеби және әдеби емес мәтін үлгілерімен таныс болады және сөздерді оқу үшін әр түрлі стратегиялармен танысады. | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау. Амандасу түрлері: Сәлеметсіз бе! Қайырлы таң! Қайырлы күн! Амансыз ба? Сәлем! | Ғажайыпстанға саяхат www.youtube.com/watch?v=gNVBcuC44vE Суреттер | |
Қонжық туралы әңгімені оқушылар тізбектеп оқиды. Айманның туған күніне анасы қонжық ойыншығын сатып әкелді.Қонжық сондай сүйкімді.Айман сабақтан келген соң қонжықпен ойнап,онымен сөйлеседі.Қонжық Айманды мектептен күтіп отырады. -балалар,әіңгіме не туралы болды? -Қонжық ненің баласы? -Қане ,сөйлем құрастырып көрейік? -Егер біз қаламызға қонжықты шақырған болсақ оған не айтар едік? -Оны біздің қаламыздың қай жері қызықтырар еді? -Ол біздің қаламызға қалай жетер еді? -Ол жаяу немесе көлікпен жүрер ме еді? Ол біздің қаламызда қанша уақытқа қалады деп ойлайсың? (Оның қай жерді көргісі келеді (қызығушылығын тудырады) деген жерлердің тізімін құрау.) Тақтаға мұғалім оқушылардың сөздерін тізіп отырады Мысалы: «Алматыға келсең, керемет әсер аласың!» Астанаға келсең ,әсемдігіне тамсанасың! -балалар,олай болса бүгін сабаққа бізге қонаққа қонжық келіпті.Қане қарсы алайық. -Балалар,қонжықтың біздің қаламызға,мектебімізге қалай келгенін білу үшін не істеуіміз керек? -Ия,дұрыс сұрақтар қоямыз -Қане қандай сұрақтар қояр едіңдер? Балалар ауызша сұрақтар қояды. Суретпен жұмыс .Балалар сурет арқылы өткен,осы шақта сөйлемдер құрып дәптерлеріне жазады Мысалы: Біз сыныппен кеше саяхатқа шықтық.(Өткен шақ) Біз бүгін сыныппен саяхатқа бардық. ( Осы шақ) Қонжық келер жылы метепке барады екен.Бірақ ол әлі әріптерді дұрыс тани алмайды.Біз қонжыққа көмектесуіміз керек. (Ұ) Мәнерлеп оқу Жау, жау, жаңбыр, жау жаңбыр! Жау егіннің көгі өссін, Сұлудай бұраң құрақты, Айдын шалқар көл өссін! - Балалар, оқылған өлеңнің алғашқы жолындағы сөздер қандай дыбыстан басталып тұр? (Балалардың жауаптарын тыңдау) - Ж дыбысынан Мен бүгін өте қуаныштымын , себебі мен саяхатқа барамын. Мен бүгін өте көңілдімін ,себебі ---------------------- Балалар,қонжық сөзін буынға бөліп көрейік -Біз бұл сөзде қандай дыбыстарды өттік? Балалар өткен дыбыстарды естеріне түсіреді. -Ж дыбысымен таныстыру «Қане,ойлан»айдары ЖА ЖО ЖУ буындармен сөздер құрастырып көрейік «Көркем жаза білейік»айдары — Ж әрпінің баспа және жазба түрлерімен таныстыру. — Ж әрпінің элементтерін жазып көрсету. — Ж әрпін ауада жазу. — Ж әрпін дәптерге көркем жазу. -Балалар,қонжық мына мақалдың мағынасын түсінбей жатыр.Қане, мақалды оқып,мағынасын бір-бірімізге түсіндіріп берелік Балалар көшіреді,мағынасын ашады « Жақсы болу — өз қолыңда » «ЖАМАННАН ЖИРЕН ЖАҚСЫДАН ҮЙРЕН» «Кім көп біледі? «ойыны Саяхатқа шыққанда нені есте сақтау керек? (мұғалім оқушылардың ойларын толықтырып тұру) 1.Жолда жүгірмеу. 2.Бір- бірін итермеу. 3.Мұғалімді тыңдау. 4.Алды- артына қарау. 5.Орманда айғайламау. 6.Қатты сөйлемеу. 7.Ағаштарға зиян жасамау. 8.Кір-қоқыстар тастамау. 9.Абай болу керек! 10.Бөлініп кетуге болмайды,адасып қаласың! | |||
Сабақтың соңы |
| ||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Қалыптастырушы бағалау арқылы, тірек сөздер, сюжетті суреттер . | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қабілетті балалар бір –біріне сұрақ қойып жауап бере алады. | Денсаулық сақтау технологиялар Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?