Жалға беру келісімшарты. Тұрғын үйді жалдау. Қарыз келісімшарты. Сақтандыру келісімшарты. Құқық негіздері, 11 сынып, сабақ жоспары.


Жеке құқық

Сабақ тақырыбы:

Жалға беру келісімшарты. Тұрғын үйді жалдау. Сақтандыру келісімшарты

11 сынып

Оқу мақсаты:

11.3.1.1 - келісімшарттың ерекше белгілерін айқындай отырып мазмұнын түсіндіру; 11.3.1.2 - келісімшарттың негізгі шарттарын нақты мысалдар арқылы түсіндіру

Сабақ мақсаты

Жалға беру, тұрғын үйді жалдау және сақтандыру келісімшартының ерекшеліктерін анықтап, мысалдарды келтіру.

Бағалау критерийлері

  • Азаматтық кодексінің баптарын пайдалана отырып, шарт түрлерінің ерекешеліктерін анықтап, мысалдарды келтіреді.
  • Жағдаяттарды талдап жауапкершілікті анықтайды.

Тілдік міндеттер

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • меншік құқығы
  • Меншікті иелену
  • Мешікті пайдалану
  • Меншікке билік ету
  • Шарт
  • Сату-сатып алу туралы шарт
  • Айырбастау туралы шарт
  • Сыйға тарту туралы шарт

Құндылықтарды дарыту

Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну

- патриотизм

- ұлттық сана-сезім

- тәуелсіздік

- ар-ождан бостандығы

Құзреттілік құндылықтарын деңгейлік тапсырмалар арқылы, ал белсенді азаматтық ұстаным құндылықтарын жұптық пен топтық жұмысында дарыта аламыз.

Пәнаралық

байланыстар

Қазақстан тарихымен байланысты, өйткені меншік туралы тақырып «Қазақстан Республикасының экономикалық жағдайы» деген тақырыбында кездеседі.

АКТ қолдану

дағдылары

Интернет ақпарат материалдарын және слайд-презентацияны

Алдыңғы білім

Жария құқық

Кілтті дағдыларды дамыту

Оқушылардың зерттеу дағдыларын арнайы зерттеу сұрақтары және ҚР Азаматтық кодексін пайдалана отырып, жағдайятты талдау арқылы дамыта аламыз.

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Дерек көздері

Сабақтың басы

5 минут

15 минут

Сабақтың ортасы

10минут

7 минут

  • Ұйымдастыру кезеңі. Өткен тақырып бойынша оқушылардың білімдерін тексеру.
  • Ой шақыру. «Нысана» әдісі арқылы оқушылар «шарт» деген ұғымға қатысты мысалдары, синонимдерді келтіріп, анықтамасын шығарады.
  • Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен оқу, сабақ мақсатымен таныстыру. Мұғалім бағалау критерийлерді слайдта шығарып оқушылармен талқылайды. Оқушылар өздерінің де бағалау критерийлерін ұсына алады.
  • ЖИГСО стратегиясы арқылы топтық жұмыс ұйымдастырылады. Топтар шарт түрлерінің ерекшеліктерін анықтап, мысалдарды келтіреді.

Дескриптор: Шарт түрлерінің ерекшеліктерін анықтап, мысалдарды келтіреді.

І-топ Мүлікті жалға беру шарты (ҚР АК ЕБ 540-564 баптар)

ІІ-топ Тұрғын үйді жалға беру шарты (ҚР АК ЕБ 581-589 баптар)

ІІІ-топ Сақтандыру шарты (ҚР АК ЕБ 803-853 баптар).

Қосымша оқушылар қалыптастырушы бағалаудың 1 тапсырмасын орындайды.

Оқушылар «ЖАДА» әдісі бойынша топтарға тағы да бөлініп, мәліметтерімен алмасады. Кейін әр топтан бір спикерді таңдап, шарт ерекшеліктері туралы жауаптарын тындау керек. Жауаптар арқылы талқылауды ұйымдастыру және кері байланыс беру.

  • Ж/Ж. Кейс-стади» әдіс-тәсілін пайдалана отырып мұғалім оқушыларға жағдаяттарды таратып береді. Жұмысты жүршізу үшін жағдаяттар ұсынылады. Оқушылар қалыптастырушы бағалаудың 2 тапсырмасын орындайды. Содан кейін талдау жасап, өз ойларын ортаға салады.

Бағалау жүргізу. Оқушылар өзіндік бағалау жүргізіп, бір-біріне кері байланыс береді. Мұғалім қосымша кері байланыс береді.

  • Ж/Ж. Оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.

Бағалау жүргізу. Оқушылар өзіндік бағалау жүргізіп, бір-біріне кері байланыс береді. Мұғалім қосымша кері байланыс береді.

Слайд-презентация.

ҚР Конституциясы

Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі

http://adilet.zan.kz

Қазақстан Республикасы Президентінің ресми сайты

http://www.akorda.kz/

3 минут

Сабақтың соңы

Кері байланыс:

  • Қиын болды…
  • Бүгін мен білдім…
  • Қызықты болды…

Бағалау. Мұғалім оқушыларға оқу мақсатына жеткенің немесе жетпегенін айтады.

Үй тапсырмасы. Қайталау.

Стикерлер

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Талқылау үрдісі кезінде барлық оқушылардың бірегей қатысуын қадағалаймын.

Дәйекті дәлелдерге ғана негізделген қорытындыға жетудің мағынасының мәні, сыныптағы қабілеті төмен оқушы дәлелдерге негізделе отырып кем дегенде өзін ойын білдіре алады, ал қабілеті жоғары оқушы тәуелсіз, негізгі жауап береді.

Үлгерімі жоғары оқушылар көбінесе дәлел мен фактілерді келтіреді.

Рефлексия

Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Оқушылалар жұпта/топта дескрипторларды пайдалана отырып, өзара бағалауды жүргізеді.

Мұғалім қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын тексеріп кері байланыс береді.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?