М. Райымбекұлы «Көшбасшы» поэмасы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 6 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Әдебиеттегі сын-сарын | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||
Сынып: 11-сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | М. Райымбекұлы «Көшбасшы» поэмасы | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.1.4.1. Көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану. | ||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Үзіндіні ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру, шығармашылық жұмыста қолдану. | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Үзіндіні ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырады; Үзіндіні шығармашылық жұмыстарында қолданады. | ||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қазақстандық патриотизм және адамгершілік жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық, ашықтық, академиялық шыншылдық, өмір бойы білім алу, әлемдік азаматтық | ||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | ||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды төрт топқа бөлу. Сабақ тақырыбы, ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 10 минут 15 минут | 1-тапсырма. Оқылымалды тапсырма М. Райымбекұлының «Көшбасшы» поэмасы бойынша «Сюжеттік кесте» тапсырмасын орындаңыз.
1-қадам. Оқиғаның орны мен уақыты (қашан? қайда?) 2-қадам. Кейіпкерлері (кім?) 3-қадам. Оқиға (не болды?) 4-қадам. Мәселе (бұл оқиғаға не ықпал етті?) 5-қадам. Жасалған әрекеттің салдары (шешімі) Оқылым тапсырмасы Оқушылар М. Райымбекұлының «Көшбасшы» поэмасы бойынша берілген бөлімдерді оқиды. 1-топ. «Қазақстан-2030» бөлімі 2-топ. «Сыртқы саясат» бөлімі 3-топ. «Ақорда» бөлімі 4-топ. «Тарих таңдауы» бөлімі Оқылымнан кейінгі тапсырма Өздері оқыған бөлім бойынша кесте толтырады.
Дескрипторлар:
2-тапсырма. Оқушылар «Көшбасшы» бөлімімен танысып, ғаламдық мәселелер төңірегінде сөз қозғайды. «Егер мен көшбасшы болсам...» тақырыбында шығармашылық жұмыс жазады. Дескрипторлар:
| ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Кері байланыс «Бүгінгі сабақ мен үшін…»
| ||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру