Көпшілік алдында сөйленетін сөздің ерекшелігі. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.


САБАҚ

Мектеп: Қызылорда қаласы ХББ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып

Қатысқан оқушылар саны: 20

Қатыспағандар:

БӨЛІМ

Жаңа әлемдегі театр мен киноматография. Шешендік сөздер

Сабақтың тақырыбы

Жаңа әлемдегі театр мен киноматография

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

11.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу

Сабақтың мақсаттары

Оқушылардың барлығы:

Мәтіндегі мәселені анықтайды;

Көбісі:

Мәселеге қатысты автор көзқарасын анықтайды, автор көзқарасына дәлел ретінде аргументтерді табады;

Кейбіреуі:

Мәселенің туындау себебі мен аудиториясын анықтап, шешу жолдарын ұсынады, өз көзқарасын білдіреді.

Бағалау критерийлері

Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды;

Пәнаралық байланыс

Тарих, өнер

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология, қажетті сөз тіркестер:

Жаңа әлемдегі театр, киноматография

Осыған дейін меңгерілген білім

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

Дереккөздер

Сабақтың басы

3,4 минут

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқылымалды тапсырма.

Сұрақтар:

Жаңа әлемдегі театр дегенді қалай түсінесіздер?

Қазіргі таңдағы киноматографияға деген көзқарасыңыз қандай?

Сіздің ойыңызша театрда қандай мәселелер көтерілуі тиіс?

Тамашалаған қойылымда көрініс тапқан мәселе не?

Сіз киноматографияны дамытуға қатысты қандай ұсыныс айтасыз?

Таныстырылым

Мәтіндер

Таратпалар

Сабақтың

ортасы

7,8 минут

10,12 минут

7,8 минут

(қорғау)

4,5 минут (бағалау)

4,5 минут

(қорытындылау)

1-топтық жұмыс.Негізгі оқылым жұмысына дейінгі зерттеу жұмысы.(зерттеп оқыту стратегиясы)

1-топтық жұмыс. Жұмысты орындауға нұсқаулық. Мәтінмен әр оқушы жеке танысады, қажетті деректерді қоршалап кетеді , топпен ақылдасып, мәтіндегі деректерді түртіп шығады.

1)Автор көтеріп отырған мәселені анықтауға түрткі болатын

3 негізгі тірек сөзді қызыл түспен белгілейді;

2)Мәселеге қатысты автор көзқарасы көрініс табатын сөйлемді не азатжолды жасыл түспен белгілейді;

3)Автор көзқарасына дәлел болатын 3 аргументті сары түспен белгілейді;

4)Мәселенің туындау себебін анықтауға түрткі болатын 3 қосымша тірек сөзді сарғыш түспен белгілейді;

Мұғалім топ жанына барып, бірінші жұмысты бір оқушыынң қорытындылауын сұрайды. Басқа оқушылар 2-жұмысты жасап жатады.

Дескрипторлар:

1)Автор көтеріп отырған мәселені анықтауға түрткі болатын

3 негізгі тірек сөзді анықтайды;

2)Мәселеге қатысты автор көзқарасы көрініс табатын сөйлемді не азатжолды табады;

3)Автор көзқарасына дәлел болатын 3 аргументті анықтайды;

4)Мәселенің туындау себебін анықтауға түрткі болатын 3 қосымша тірек сөзді табады.

Бағалау түрі: өзін-өзі бағалау.

Бағалау парағы

Нені орындау оңай болды?

Нені орындау қиын болды?

Сәтті шыққан жұмыс, дәлел

2-топтық жұмыс. Негізгі оқылым жұмысы. Оқушылар «Мәселелерді зерттеу ағашы» әдісі бойынша жұмыс жасайды.

Оқушылар жұмыстарын қорғайды.Бірін-бірі бағалайды.

Дескрипторлар:

Автор көтеріп отырған мәселені 1жай сөйлеммен жеткізеді;

Оған қатысты автор көзқарасын табады, сілтеме жасайды;

Автор көзқарасына дәлел бола алатын 3 аргумет келтіреді;

Автордың көздеген аудиториясын ұсынады;

Мәселенің 2 шешу жолын ұсынуда 2 мақал-мәтелді орынды қолданады;

Мәселеге қатысты өз көзқарасын 1 құрмалас сөйлеммен жеткізеді.

Оқушылар «Мақал-мәтелдер галереясынан өз казқарасына лайықты мақал-мәтелді табады, орынды қолданады.

Бағалау парағы

Жұмыстың артықшылығы

Жұмыстың жетілдіретін тұсы

Ұсыныс

Сабақты қорытындылау. «Маңыздылық аймағы» әдісі.

Ең маңызды ақпарат

Ең маңызды жауап

Ең маңызды жұмыс

Ең маңызды ұсыныс

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Оқылым тапсырмасы

Пәнар

алық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу