Мазмұны. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 6.1В Мәтіндік құжаттарда сілтемелерді ұйымдастыру | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар:
| |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мазмұны | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.1 – сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, атауы, түсіндірме) | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Құжаттың мазмұнын ұйымдастыру | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | - құжатта сілтемелерді түсініп оқи алады және сол бойынша жұмыстар атқарады | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Мазмұнды қолданудың артықшылықтарын айта алады. Мазмұнды құруға арналған командалар кезектілігін атай алады. Пәндік лексика мен терминология мазмұны, тақырып, стиль, беттердің нөмірлері Диалог пен хаттарға арналған пайдалы сөйлемдер: Мазмұнды құру үшін алдымен … қажет, одан соң… Безендіру стилі … үшін қолданылады Мазмұн … мүмкіндік береді | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | -құрметтеу: өз сыныптастарының ойына деген құрмет; - жауапкершілік: сабақ барысында, өздік бағалау кезінде, өзара бағалау кезінде; - өмір бойына білім үйрену: компьютермен жұмыс барысында үйрену. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі – сабақ барысында | ||||||||||||
Бастапқы білім | Word тексттік құжатта жұмыс жасай алады | ||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||
Жоспарланған сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жұмыстар | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 0-7 | Қызығушылықты ояту.
Оқушылар бірнеше топта бөлім тақырыбы бойынша үйренген сөздерін сөздік бұлтқа жазады. Сөздік бұлт түрлі формада болуы мүмкін, маңыздысы тақырыпқа сәйкес кілт сөздерді еске түсіріп, сауатты жазу. Берілген 1 минутта қатесіз және ең көп сөз жазған топ жеңімпаз атанады. Бағалау критерийлері мен десприпторлары, сабақ мақсаттары таныстырылады.
| Tagul – веб- сервисі http://adminu.ru/2016/02/servis-dlya-sozdaniya-oblakov-slov-tagul-com/ Презентация. Слайд 3 | |||||||||||
Сабақтың ортасы 8-17 18-30 31-35 | Жаңа материалды өз бетімен оқу. Мұғалім мектеп кітаптарындағы мазмұнның әртүрлі нұсқаларын қарастырып, жұппен ақылдасуды және сұрақтарға жауап беруді ұсынады:
Практикалық жұмыс.(Өздік немесе жуппен жұмыс) Мектеп кітаптарындағы мазмұнның зерттеп оқып, үлгі бойынша мазмұны жасайды.
Қорытындылау. Мұғалім алынған білімнің сапасын бағалап, кезек бойынша сұрақтарға жауап берген оқушыларды қолдарын көтеруді сұрайды. Қажет болған жағдайда мұғалім қосымша ақпарат береді сабақ бойынша.
Мұғалім орындалған тапсырмалардың нәтижелері бойынша талқылауды ұымдастырады. Оқушыларда қандай қиыншылақтар туындағанын, не нәрсеге назар аудару кереке екенін сұрайды. | Презентация. Слайд 4 Қосымша 1.1 Презентация. Слайд 6 | |||||||||||
Сабақтың аяғы 36-40 | Рефлексия
Үй тапсырмасы. Мұғалім оқушыларға келесі сабақты кішігірім жобаны – берілген тақырыпқа реферат жазатынын түсіндіреді. Мұғалім реферат тақырыптарын ұсынады, сондай-ақ келесі сабақта жүмыс істеу үшін оқушыларға мәтіндік материалдарды дайын керек екенін түсіндіреді. Тақырыптар:
| Презентация. Слайд 7 | |||||||||||
Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі. | Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану. | |||||||||||
Дифференциация тапсырмаларда көрініс табады. АКТ-нің дамыған дағдылары бар оқушыға бағытталған бағдар бар.
| Өзін-өзі бағалау, бірін-бір бағалау. Мұғалім бағалайды | ӘК-мен жұмыс. ТБ негізгі ережелері | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды