Қазақ тілі және әдебиеті_2 сынып_4-бөлім. Менің туған өлкем_Өлең құрастырамын, каллиграмма жасай аламын _ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4-бөлім. Менің туған өлкем

Мектеп: Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өлең құрастырамын, каллиграмма жасай аламын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасы

на сілтемеу)

2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру

Сабақ мақсаттары

Мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер, калиграмма құрастыру

Бағалау критерийлері

Мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыра алса.

 Тілдік мақсаттар

Пайдалы, пайдасыз, себебі, өйткені

Құндылықтарды

дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Алдыңғы меңгерілген білім

Сурет бойынша әңгіме құраймын

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі:Сәлеметсің бе, Күн Ана!

Сәлеметсің бе,Жер Ана!

Сәлеметсің бе,Көгілдір аспан!

Сәлеметсің бе, сен!

Сәлеметсің бе Мен!

/оқушылар бір-бірімен амандасады/

(Ұ) «Сен маған, мен саған»

Мақсаты: тілдік және сыни ойлау дағдыларын дамыту.

Сұрақ-жауап арқылы жұмыс жүргізу

-Балалар, біздің қазір қандай бөлім оқып жатырмыз?

-Ал, сіздердің туған жерлеріңіз қай жер?

-Біз қай облыста тұрамыз?

-Біздің қай қалада оқып жатырмыз?

-Көкшетау қандай қала?

-Ол несімен ерекше?

-Жақсы, балалар!Сұрақтарға дұрыс жауап бердіңдер. Енді айтыңдаршы біз жаңа не істедік?

Оқушылардың мүмкін болатын жауабы:сөйлестік, бір-бірімізге сұрақ қойдық және жауап беріп отырдық.

-Ендеше бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыздар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

презентация

Сабақтың ортасы

3 мин

2 мин

5 мин

(МК, Т). Проблемалық сұрақ.

Мақсаты: өз көзқарасын айту арқылы дәлелдей білуге баулу, жаңа білімге деген қызығушылығын арттыру.

Сурет бойынша әңгіме құрастыр.

Оқушыларға сурет көрсетіледі.

  • Қалай ойлайсыздар, мына сурет не туралы деп ойлайсыздар?
  • Негізгі кейіпкерлер кімдер?
  • Бұл сурет пен сабағымыздың тақырыбы арасында қандай байланыс бар деп ойлайсыздар?

-Ендеше, бұл сұрақтың жауабын анықтау үшін мына аңызға назар аударайық.

Тақтада аңыздың бастапқы бөлігі жазылып тұрады.

Балалар, қалай ойлайсыздар, әрі қарай бұл аңыз қалай жалғасуы мүмкін

(Т) Жалғасын тап.

Мақсаты: мәтінді жалғастыруда топ мүшелерінің ойын тыңдауға, бағалауға, ұжыммен ортақ шешімге келуге дағдылану.

Оқушылар мәтіннің жалғасын ұжыммен ойласа отырып жалғастырады, өз нұсқаларын оқиды.

Топтар бірін-бірі «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды.

(Ұ) «Білгім келеді»

Мақсаты: тізбектей оқу арқылы бірін-бірі тыңдауға, оқу жылдамдығын арттыруға дағдыланады.

Аңыздың жалғасы «Тізбектеу» әдісі арқылы оқылады.

- Балалар, қалай ойлайсыңдар, бұл аңыз не туралы екен?

-Ендеше, бұл аңызға қандай тақырып қоюға болады?

-Мұндағы негізгі кейіпкерлер кімдер?

(Ө, Ж) Кейіпкерге сипаттама.

Мақсаты: кейіпкерге сипатта беру арқылы сыни ойлауға дағдыланады. Оқиға немесе кейіпкер іс-әрекетінің дұрыс және бұрыс жағын анықтау.

Оқушылар кейіпкерлерге ауызша түрде сипаттама береді.

Патша –

Құс –

(Т) Калиграмма құрастыру.

Мақсаты: ұжыммен талқыланған және өзі білетін ақпаратты қолдана отырып, кейіпкерлерге калиграмма құрастыруға дағдылану.

Ендеше қазір біз аңыз кейіпкерлеріне сипатта бере отырып, калиграмма құрастыратын боламыз.

1 - топ- патша

2 - топ- құс

3- топ – гүл құрастыра отырып, аңыздағы негізгі түйін туралы калиграмма құрастырады.

(Т, Ұ)

Мақсаты: оқушылардың көпшілік алдында сөйлеу, өз сөзін дәлелдей білу, өз ойын «ортада» ашық айта білуге дағдылану.

топтар өз жұмыстарын қорғайды, стикерлер арқылы бағалайды.

Бағалау дескрипторы:

  • Колиграмма құрастырды;
  • Мәтін мазмұнмұнын толық аша білді.

Жоғарғы балл -2 балл.

Презентация

презентация

презентация

Постер құрастыру

Сабақтың соңы

Рефлексия:

-Сабақ ұнады ма?

-Не қызықты болды?

-Не қиын болды?

-Өздеріңнің түсініктеріңді бас бармақ арқылы көрсетіңдер. Сабақтағы іс-әрекеттеріңді смайлик таңдау арқылы көрсетіңдер.

Әртүрлі іс-әрекеттегі смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

 Топтық жұмыс барысында

Қалыптастырушы бағалау арқылы

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Денсаулық сақтау технологиялары.Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Жұптық жұмыста нақты, мағыналы сұрақ қояды. Жұптасының сұрақтарына толық жауап береді.

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу