_Қазақ тілі 2 сынып 3-бөлім Менің мектебім Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді сақтаймын ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім

Менің мектебім

Күні:2 тоқсан

Сынып: 2

Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні :

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді сақтаймын

Оқу мақсаттары

2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру

Сабақ мақсаттары

Мәтінді оқи алады. Тірек сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастыра алады. Мәтін бойынша сұрақ құрастыра алады.Постер құрастыра алады.

Бағалау критерийлері

Тірек сөздер мен суреттерді пайдалана отырып, сөйлем, постер құрастырады.

 Сөздік қор

Үзіліс, тәртіп, ереже, демалыс.

 Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық.

 Пәнаралық байланыстар

Әдебиет пәнімен байланыс

Алдыңғы меңгерілген білім

Мектеп, сыныптастарым мен ұстаздарым.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Қызығушылықты ұйымдастыру

5 минут

Психологиялық дайындық

Қазақ тілі мәртебем, әрқашан мақтан етем

Қазынасын халқымның, әрдайым құрмет етем.

Қазақ тілдің қыр-сырын сендерге мен үйретем.

Қуантатын жауапты өздеріңнен мен күтем.

Сабақты оқимыз, көңілге тоқимыз,

Қазақ тілін үйреніп қазақша сөйлейміз.

Сөздер үйренеміз, мәнін түсінеміз,

Келешекте әлі біз, биікке жетеміз...

Түстер арқылы жұптасу.Ынтымақтастық ортасын құру. Берілген сөздерден басталатын жылы сөздерді айту.

А) оқушылар жұптасады;

В) түс пен есімдіктері сәйкес келген оқушылар, бір біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Мысалы, сен бүгін өте әдемісің .......тәртіптісің, ідептісің, ұқыптысың....

Сен - қызыл

Саған – сары

Cенде – көк

Сенсіз – жасыл

Сені - ақ

Түстерді алған оқушылар бір топқа, есімдіктерді алған оқушылар бір топқа жиналады.

Минусовка

Түрлі-түсті қағаздар

Сабақ басы

5 мин

10 мин

5 минут

2 минут

10 минут

Топтық жұмыс.

«Сөздік» тәсілі арқылы сөздерді меңгеру.

Тапсырма: жаңа сөздерді топта анықтау, мағынасын түсіндіру, сөйлем құрау, ортада қорғау.

Сөздер: үзіліс, тәртіп, ереже, демалыс.

Мұғалім барлық топ үшін сөздерді тез оқып шығады. Оқушылар топта отырып сөздердің мағынасын талқылайды.

Бағалау критерийі: сөздерді қолданды;

уақытты дұрыс қолданды.

-Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не туралы әңгіме өрбітеміз?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

(Ө,Т,Ұ)Мәтінмен жұмыс.

А) мәтінді оқу,

В)мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.

 Мектептегі үзілістер

 

 Сабақ аяқталады, оқушылар үлкен үзіліске шығады. Біздің мектепте үшінші сабақтан соң үлкен үзіліс болады. Онда біз асханаға барып тамақтанамыз. Кейбір оқушылар үзілісте сабақтарға дайындалып, берілген үй тапсырмаларын қайталап отырады.

 Бастауыш сынып оқушылары үзілістерде түрлі қызықты ойындар ойнайды, олар көңілді болады.

 Жоғары сынып оқушылары дене шынықтыру залына барып, теннис, шахмат ойнайды. Кейбір оқымысты балалар оқырман залына барып, өздеріне ұнаған кітаптары мен журналдарды оқиды.

С)Топтар бір-біріне сұрақтарын оқып, жауап береді.

(МК,Ұ,Қ) Суретпен жұмыс

Сурет мазмұны мен мәтін мазмұнын салыстыру.

(Ұ,Қ)Оқулықпен жұмыс/ 104 –бет

(Т,Қ)Шығармашылық жұмыс

Оқушыларға маркерлер мен тірек сөздер, А3 форматтағы флипчарттар беріледі.Оқушылар топта ақылдаса отырып, Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді құрастырады.Ортаға шығып, қорғайды.

/оқушылар бір-бірінің постерлерін «2 жұлдыз 1 тілек» арқылы бағалайды/

Бағалау критерийі

Үлестірмелі материал

Үлестірмелі материал

Үлестірмелі материал маркерлер

Сабақтың соңы

3 мин

(МК) Кері байланыс.

Жұмысты орындауда не қиын, не жеңіл болды? Неліктен?

+ Мен ................ үйрендім.

-Маған .............. қиын.

Өз-өзін бағалау

Оқушылар өз жетістіктерін «Жетістік ағашына» стикерді таңдап, жапсыру арқылы бағалайды.

Жетістік ағашы, түрлі-түсті стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар ережелерді, сұрақтарды өз бетінше құра алады.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 Мектептегі үзілістер

 Сабақ аяқталады, оқушылар үлкен үзіліске шығады. Біздің мектепте үшінші сабақтан соң үлкен үзіліс болады. Онда біз асханаға барып тамақтанамыз. Кейбір оқушылар үзілісте сабақтарға дайындалып, берілген үй тапсырмаларын қайталап отырады.

 Бастауыш сынып оқушылары үзілістерде түрлі қызықты ойындар ойнайды, олар көңілді болады.

 Жоғары сынып оқушылары дене шынықтыру залына барып, теннис, шахмат ойнайды. Кейбір оқымысты балалар оқырман залына барып, өздеріне ұнаған кітаптары мен журналдарды оқиды.

 

 Мектептегі үзілістер

 

 Сабақ аяқталады, оқушылар үлкен үзіліске шығады. Біздің мектепте үшінші сабақтан соң үлкен үзіліс болады. Онда біз асханаға барып тамақтанамыз. Кейбір оқушылар үзілісте сабақтарға дайындалып, берілген үй тапсырмаларын қайталап отырады.

 Бастауыш сынып оқушылары үзілістерде түрлі қызықты ойындар ойнайды, олар көңілді болады.

 Жоғары сынып оқушылары дене шынықтыру залына барып, теннис, шахмат ойнайды. Кейбір оқымысты балалар оқырман залына барып, өздеріне ұнаған кітаптары мен журналдарды оқиды.

 

 Мектептегі үзілістер

 Сабақ аяқталады, оқушылар үлкен үзіліске шығады. Біздің мектепте үшінші сабақтан соң үлкен үзіліс болады. Онда біз асханаға барып тамақтанамыз. Кейбір оқушылар үзілісте сабақтарға дайындалып, берілген үй тапсырмаларын қайталап отырады.

 Бастауыш сынып оқушылары үзілістерде түрлі қызықты ойындар ойнайды, олар көңілді болады.

 Жоғары сынып оқушылары дене шынықтыру залына барып, теннис, шахмат ойнайды. Кейбір оқымысты балалар оқырман залына барып, өздеріне ұнаған кітаптары мен журналдарды оқиды.

 

 Мектептегі үзілістер

 Сабақ аяқталады, оқушылар үлкен үзіліске шығады. Біздің мектепте үшінші сабақтан соң үлкен үзіліс болады. Онда біз асханаға барып тамақтанамыз. Кейбір оқушылар үзілісте сабақтарға дайындалып, берілген үй тапсырмаларын қайталап отырады.

 Бастауыш сынып оқушылары үзілістерде түрлі қызықты ойындар ойнайды, олар көңілді болады.

 Жоғары сынып оқушылары дене шынықтыру залына барып, теннис, шахмат ойнайды. Кейбір оқымысты балалар оқырман залына барып, өздеріне ұнаған кітаптары мен журналдарды оқиды.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу