Саяхат Саяхатқа шығамын ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім: Саяхат

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні : Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Саяхатқа шығамын

Оқу мақсаттары

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша мәтін құрап айту

Сабақ мақсаттары

Тірек сөздер арқылы берілген тақырыптарға әңгіме құрап айтады.

Бағалау критерилері

Тірек сөздерді пайдалана отырып, әңгіме құрастырады.

 Тілдік мақсаттар

Зообақ, Тоғай, мал фермасы, жануарлар мен аңдардың атаулары

 Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік

 Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, математика

Алдыңғы меңгерілген білім

Драма/сахналық қойылым

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

5 минут

(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру.

«Ертеңгілік шеңбер»

Қайырлы күн, көздерім!

Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).Қайырлы күн, құлақтарым!

Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).Қайырлы күн, қолдарым!

Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).Қайырлы күн, аяқтарым!

Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).Қайырлы күн, мұғалім!

Біз ояндық!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)

/оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/

(МК;Ұ; Ө) Сабақтың тақырыбын ашу

Мақсаты: Оқушының сыни ойлау дағдыларын дамыту, сабақтың тақырыбын анықтау.

Оқушыларға жануарлар жайлы жұмбақтарды жасыру.

Мұғалім бұл сөздердің қандай байланысы бар екендігін сұрайды.

Оларды қай жерден көруге болатыны сұралады. Оқушылар жауап береді. Сабақ тақырыбы анықталады.

Айбарлы сұсы бар,

Қанжардай тiсi бар.

Тұла бойында

Тасыған күшi бар,

Күжiрейген жалды,

Бiлсең айт бұл аңды?  (Арыстан)

 

Түлкi ұқсас тұрқы,

Бiр тоймайтын құлқы,

Андитыны тастан,

Құс пен тышқан.  (Қабылан)

 

Мойыны тұтасқан,

Аузы апан.

Жоны жалпақ,

Бұты талтақ.   (Бегемот)

 

Тiк жардай түстi,

Шұбатылған

Тұмсығы күштi.

Таситын жүктi,

Бұл қандай мықты?  (Пiл)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Бағалау критериін шығару.

Слайд

Қима қағаздар

Сабақтың ортасы

15 минут

5 минут

10 минут

(Ж,Қ) «Қызықты алаң» ойынын ұйымдастыру.

Тапсырма: Тірек сөздердің көмегімен «Тоғанға саяхат», «Зообаққа саяхат», «Мал фермасына саяхат» тақырыбында әңгіме құрау.

Мақсаты:Тірек сөздерді пайдалана отырып, берілген тақырыпқа мәтін құрастыру.

«Тоғанға саяхат», «Зообаққа саяхат», «Мал фермасына саяхат» тақырыптарының бірін ұтып алған қатар мұғалім ұсынған тірек сөздермен әңгіме құрайды. Топтар бір-бірін дескриптор арқылы өзара бағалайды.

Дескриптор:

  • тірек сөздерді орынды пайдаланады;
  • мәтін мазмұнының жүйесі сақталған;
  • тақырыптан ауытқымайды;
  • сан есімдерді дұрыс қолданған.

Кері байланыс жасау

Оқушылар жұмыстарын топта жариялап, ой бөліседі. Кері байланыс жасату мақсатында тыңдаушылар саяхат жоспары бойынша сұрақ қояды.

Мысалы:

- Саяхат барысында не байқадың?

- Ол жерде өзіңді қалай сезіндің?

- Саяхат саған ұнады ма?

(Ө,Қ)Мәтінмен жұмыс

Тапсырма:Сан есімдер туралы түсінік бере отырып, құраған мәтіндерінде кездесетін сан есімдерді туып, астын сызу.

Мақсаты:Сан есімдерді анықтай білуге дағдыландыру.

А3 парақтар, маркерлер мен суреттер

 

 

 

Сабақтың соңы

5 мин

(МК; Ө)

-Бүгінгі сабақта не ұнады?

Не қызықты болды?

Кері байланыс жасалады.

«Бағдаршам» бойынша өзін-өзі бағалайды.

Стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар әңгімені өз бетінше құрастыра алады.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Қысқа мерзімді жоспар

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні________________________________________

Бөлімше 3.1 Геометриялық фигуралар және олардың жіктелуі

1/ Тапсырма

Берілген фигуралардың периметрі 47см-ге тең. Әр фигураның белгісіз қабырғасының ұзындығын анықтаңыз.

2/ Периметрі 16 см болатын шаршы салыңыз.

  • Шаршының қабырғаларының ұзындығын 2 есе арттырыңыз. Екінші шаршының периметрін табыңыз.
  • Екі шаршының периметрлерін салыстырыңыз. Периметрдің өзгеру себебін түсіндіріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу

Соңғы жаңалықтар:
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі
Пікір жазу