Санның модулі. Математика, 6 сынып, қосымша материал.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану | Мектеп: НЗМ ХББ Атырау қаласы | |||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Шамеденова Л.Х. | |||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Санның модулі | |||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.1.11 өрнегінің геометриялық мағынасын түсіну; | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: - өрнегінің геометриялық мағынасын түсіну; - өрнегінің геометриялық мағынасын есеп шығаруда қолдану.
| |||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
| |||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұптық тапсырмаларды орындағанда ынтымақтастық пен өзара құрмет құндылықтарын дарыту. Жеке тұлғааралық қарым-қатынасты қалыптастыру және қолдау, өзара құрмет, өзара жауапкершілік. | |||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Бұл сабақта жаратылыстану-математика бағытындағы сабақтарда әртүрлі есептеулер үшін қажетті түсініктер қарастырылады. | |||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациялар көрсету, интерактивті тақта мүмкіндіктерін қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Координаталық сәуле туралы ұғым. Ондық және жай бөлшектерге арифметикалық амалдарды орындай алу. Жай және ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей алу. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
0 – 3 мин | Ұйымдастыру кезені Бірлескен оқу ортасын құру. Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдау. |
| ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
3 – 11 мин
11 – 18 мин
18 – 20 мин 20 -22 мин
22 -30 мин
30 – 32 мин
32 – 38 мин | Жаңа материалды түсндіру өрнегінің мәні х пен а сандарына сәйкес нүктелердің арақашықтығын білдіреді. Сонда теңдеуінің геометриялық мағынасы х пен -2-ге сәйкес нүктелердің ара қашықтығы 5 болатындықтан немесе .
Жауабы: x =3, x = -7
Есіңе сақта: Жұптық жұмыс №1. Координаталық түзуде кескіндеңіз: 1) ; 2) ; 3) , 4) . Жауаптары: , , №2. Ұйғарым дұрыс па? 1) егер a = b, онда 2) егер = b, онда 3) егер a < b, онда 4) егер < b, онда a < b. Жауаптары: дұрыс; дұрыс емес; дұрыс емес; дұрыс. Дескриптор: Білім алушы:
Егер мүмкін болса, өрнектің ең үлкен және ең кіші мәнін және ол орындалатын х – тің мәнін көрсетіңіз. бұл есептің шығарылуын өзіңіз түсіндіріңіз: егер болса, онда 0 + 2,8 = 2,8 болады, бұдан болғанда ең кіші мәні 2,8 болады. Жеке жұмыс №1. Берілген теңсіздікті қанағаттандыратын сандар жиынын координаталық түзуде кескіндеңдер: 1) > 2; 2) ≤ 1; 3) 4 < ≤ 2; 4) 4 < ≤ 5. Жауаптары: 1) ; 2) ; 3) ; ; 4) 4 < ≤ 5 1) , ; 2) , Жауабы: , . №2. Егер мүмкін болса, өрнектің ең үлкен және ең кіші мәнін және ол орындалатын х – тің мәнін көрсетіңіз. 1) , 2) , 3) . Жауаптары: 1) болғанда 1,2 ең үлкен мәні; 2) болғанда -5,4 ең кіші мәні; 3) болғанда 9 ең үлкен мәні. Дескриптор: Білім алушы:
Оқушылардың өзін – өзі бағалауын ұйымдастыру. Оқушыларды 4 – 5 – ден біріктіріп, шағын топқа СӘЙКЕСТЕНДІРУ тапсырмасын ұсыну.
Дайын жауапты тақтада көрсетеді, сол арқылы топтар арасында өзара бағалау жүргізіледі. | Қосымша 1 Слайд 5 - 6 Математика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық, 2- басылымы Т.А. Алдамуратова, Т.С, Байшоланов, Е.С, Байшоланов . – Алматы: Атамұра, 2015. ISBN 9965-34-442-6 Қосымша 2 Слайд 7 А.П.Ершова В.В.Голобородько М-2015 г. ISBN 978-5-89237-316-6 Қосымша 3 Слайд 8
Қосымша 4 Слайд 9 | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
38 – 40 мин | Сабақты қорытындылау: 1) өрнегінің геометриялық мағынасын түсінікті ме? 2) өрнегінің геометриялық мағынасын есеп шығаруда қолдана аласыз ба? Рефлексия:
Үйге тапсырма: № 361. Теңдеуді шешіңдер: 4) ; 5) ; 6) ; | Математика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық, 2- басылымы Т.А. Алдамуратова, Т.С, Байшоланов, Е.С, Байшоланов . – Алматы: Атамұра, 2015. ISBN 9965-34-442-6 Слайд 10 | ||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ үрдісінде орындалатын тапсырмалар біртіндеп күрделенеді, кейбір тапсырмалардың орындалу жолына қосымша тапсырмалар арқылы түсінік беру. | Сабақ барысында жеке жұмыста өзін – өзі, жұпта, топта өзара бағалауды ұйымдастыру, | Оқушылардың топтық жұмысты орындау кезеңінде және бағалауды жүргізу кездерінде еркін қозғалуына мүмкіндік беру. | ||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру