Бөлімдері бірдей жай бөлшектер. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: Математика | Мектеп: | ||||||
Күні: | Сабақ реті | Мұғалім: | |||||
Сынып: Сабақ саны: | Оқушылар саны: ______ | Келмегендер: ___ | |||||
Сабақ тақырыбы: | Бөлімдері бірдей жай бөлшектер | ||||||
Сабақ қамтитын оқу мақсаттары: | 4.5.2.1бөлімдері бірдей жай бөлшектердің түзілуы, салыстырылуын, қосылуын және айырмасын бейнелеу үшін жазық фигураның бөліктерін және сандық сәулені пайдалану | ||||||
Сабақ мақсаты: | Бөлімдері бірдей жай бөлшектердің түзілуы, салыстырылуын, қосылуын және айырмасын бейнелеу үшін жазық фигураның бөліктерін және сандық сәулені пайдалану | ||||||
Бағалау критерийлері: | Аралас санды бүтін және бөлшектің қосындысы түрінде жазады. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Бөлшек, салыстыру, алымы, бөлімі, жай бөлшектер, пайда болуы, аралас сандар. қосындысы. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барысында оқушылар бойында құрмет, ынтымақтастық, еңбекқорлық, жалпыадамзаттық жауапкершілікті дарыту | ||||||
Пәнаралық байланыс | қазақ тілі мен әдебиет | ||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Жай бөлшектерді қосу және азайту | ||||||
Жоспарланған уақыт | Іс-шаралар | Ресурстар | |||||
0-2 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Өткенді бекіту Жұптық жұмыс. Тексеру. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау. Бағалау критерийлерін құрастыру. | Презентация Үлестірмелі материал | |||||
3-10 мин 25 мин
| Қызығушылықты ояту. Дәптерге бөлшектерде шығатын натурал сандарды жазыңдар. Өзіндік жұмыс.
Оқулықпен жұмыс. Петерсон 2-ші бөлім, 29 бет № 2,№3 Логикалық тапсырма. Марат бір сан ойлады. Ойлаған санды 4-ке көбейтіп, 14-ті азайтқанда, шыққан мәнін 6 бөлгенде бөліндісінде ең үлкен бір таңбалы сан шықты. Марат қандай сан ойлады? | ||||||
2 мин 3 мин | Рефлексия: «Ашық микрофон» Оқушылар сабақта өткен тақырып бойынша өз ойларын айтады. Не түсіндің? Не білдің? | ||||||
Қосымша мәлімет | |||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Өтілген сабақтарды дұрыс игермеген оқушыларды қолдау. Қиындықтар туып жатқан оқушыларға үлестірмелі материалдар беріп, ал тапсырмаларды жеңілдікпен шығарып отырған оқушыларға күрделірек тапсырмаларды беру | Көп таңбалы сандар разрядын метрикалық шамаларға қатысты амалды орындайды, тиісті өлшемге ауыстырады
| Қоршаған орта туралы ғаламдық мәселелерді қарастыру, НЗМ құндылықтарын дамыту | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | |||||||
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? 1: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?