Қайталау. Сұрақ-жауап сабағы. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі: Жазбаша көбейту және бөлу

130-сабақ. Тақырыбы:Қайталау. Сұрақ-жауап сабағы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Оқу мақсаты:

3.1.2.1 санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну

3.1.2.6.Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау.

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану.

Сабақтың

мақсаты:

Оқушылардың барлығы :

Санның квадраты мен кубын есептеп таба алады;

Оқушылардың көпшілігі:

Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады;

Оқушылардың кейбірі :

Үш амал арқылы шығатын есепті шығарады.

Бағалау критерийлері

Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту мен бөлуді, 1000-ға дейінгі сандарды қосу дағдысы қалыптасады.

Ғылыми тіл

Пәндік терминология мен тірек сөздер:

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланатын тіл.

Талқылау:

Қазақтың қандай батырларын білесің?

Құндылықтар

Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы меңгерілген білім

Бірнеше амалмен шығарылатын есептер

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынталандыру. Сабақ «Жұбың кім» ойыны арқылы балаларды сабаққа белсенді ынталандырудан басталады.

Т.Т. Ойын: «Жұбың кім»

Мақсаты: ауызша есептеу дағдыларын дамыту.

Шарты: Оқушылар ортаға шығып, қима қағаздарын алады. Қима қағазда өрнектер мен мәндері жазылған.Оқушылар іздеп жүріп, өз жұбын табады. Шыққан өрнектер мен жауаптарын оқиды.

Оқушыларға бағыттау сұрақтарын бере отырып, сабақтың тақырыбын ашу.

Топтар әрбір дұрыс орындаған тапсырма үшін 1 жалаушыны иеленеді.

Өрнектің мәні жазылған қимақағаздар

4 слайд

жалаушалар

 5 слайд

Сабақтың ортасы

Т.Т. «Кім тапқыр?» Оқушылар мысалдарды шығарып, жауаптарына сәйкес әріптерді кестеге орналастырады; әріптерден өз-өздерін бағалайтын сөзді табады.

42+22

62+23

82-33*2

52+72

103-102+33

9*7+33-45

83-23+4*3*2

Ж.Ж. «Есіңе түсір түбірін тап» Берілген ңеңдеулердің түбірін х пен у-ті табу арқылы теңдеу шешу жайлы білімдері бекиді.

Х+642:6=240 824:4-у=36

Х=133 у=170

Т.Ж. «Жаңылма, қалыспа» Оқушылар топтық жұмыс арқылы тапсырманы орындайды. Олар қалдықпен бөлуді орындап, толымсыз бөліндіні анықтайды

279:4

847:3

376:6

425:7

351:5

425:6

75:9

47:5

892:3

Ж.Ж. Мысалдар мен есептер. Тапсырма 3-тоқсандағы негізгі тақырыптарды бекітуге бағытталған.

Мектепті көгалдандыру үшін 120 үйеңкі және 150 жөке көшетін сатып алды. Үйеңкі 20 теңге, жөке одан 2 есе қымбат. Барлық көшет үшін қанша ақша төленді?

Есепке қысқаша талдау жасау, не белгілі, не белгісіз, нені табу керек? сұрақтарын жауап ізденуді ұйымдастыру.

Қысқаша шарты:

Үйеңкі-20 тиыннан 120

Жөке-? 2 есе қымбат 150

Барлығы-? теңге

Жауабы: 20:2=10 (жөке ағашының бағасы)

120*20+150*10=2400+1500=3900тг

Ұ.Ж. Логикалық тапсырма

9 9 9=90

9 9 9=0

9 9 9=2

Оқулық, кесте

5 слайд

Теңдеу жазылған парақтар

6 слайд

7 слайд

Оқулық, дәптер

8 слайд

Жұмыс дәптер, кеспеқағаздар

9 слайд

Сабақтың соңы

Кері байланыс

ор

Бағдаршам түстері

10 слайд



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу