Қайырымды істер. Қорытындылау. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Бөлімі: Көбейту және бөлу кестесі № 39 сабақ Тақырыбы: Қайырымды істер. Қорытындылау | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Қыдырбаева Роза Әнешқызы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
3-сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану 3.5.1.2 есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»; «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын» шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану 3.2.1.7 формулаларды шамалардың арасындағы өзара қатынасты орнатушы теңдік ретінде түсіну | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңмақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тірекбілім, білік, дағдылар | 2 санынан бастап 7 санына дейін көбейту кестесі. шамалар арасындағы қатынас: «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса». | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт (минуты) | Жоспарланған іс-әрекет | Қоры | |||||||||||||||||||||||||||||||||
0-3 | Ынталандыру. Тыныштық сәті (Әуеннің ырғағымен)-Балалар, денелеріңді түзу ұстап, бастарыңды жоғары көтеріп, ыңғайланып отырыңдар. Көздеріңді жұмсаңдар да болады. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңдар. Өздеріңнің тыныс алуларыңды бақылап, бақытқа, махаббат пен тыныштыққа толы таза, шипалы ауаның тұла бойларыңа толғанын сезінесіңдер. Біздің жүрегіміз қайырымдылыққа, мейірімділікке, адамгершілік құндылықтарға толы екендігін сезінеміз. Енді көзімізді жаймен ашамыз. Ендеше жүрегіміздің жылуын, бір- бірімізге берейік. (Бір-бірінің қолдарын қысады.) Топқа бөліну Музыканың ырғағымен билеп жүреді,музыка тоқтағанда мұғалім 2 деген таблоны көтерсе, екеуден жұптасады, музыка жалғасады, 3 деген таблоны көтерсе үшеуден топтасады,4 -ті көтергенде , төртеуден топ құрады | 3-слайд Цифр жазылған тілше қағаз. Кез келген музыка | |||||||||||||||||||||||||||||||||
4-6 | Кіріспе сабақ. Түсіндіру: Оқушылардан мынадай сұрақтар сұралады: Урок 1 7-ге көбейту кестесі. Есеп 4ш-ысағбаарқу 81 – Есеп не туралы болады? (кітаптар туралы) – Бірінші сөреде неше қазақ тілі, неше математика оқулығы бар? (7-ден) – Нені табу керек болады? (оқулықтың санын) – Бірінші сөредегі оқулықтардың санын қалай табуға болады?(қосу амалы арқылы) 1. Бірінші сөреде 8 қазақ тілі және 8 математика оқулығы бар. Екінші сөреде 8 қазақ оқулығы бар, ал математика оқулығы бірінші сөредегіден 4-ке артық. Екінші сөредегі оқулық қанша? 2. Мектеп асханасына бірінші күні 8 кг картоп және 8 кг сәбіз сатып алды. Ал екінші күні тағы сонша кг картоп және 2 есе артық сәбіз сатып алды. Мектеп асханасына барлығы қанша кг картоп пен сәбіз сатып алды? «Смайлик» арқылы бағалау "Ақиқат", "Жалған" Шарты:"Ақиқат"тұжырымды А әрпімен "Жалған" тұжырымды Ж әрпімен белгілейді. Әрбір қатардағы сандарды ата. Берілген тұжырымдарды оқып шық. Олардың арасынан "Ақиқат" пен "Жалғанды" тап. Кестені дәптерге сыз,"Ақиқат" және "Жалған" тұжырымдарды шартты белгімен белгіле. Тұжырымдар 1.17, 100,33 А.Он ондықтың қосындысы екі таңбалы сандардың ортасында орналасқан 2.17,33,100 Ә. 17 саны дөңгелек санмен қатар тұр. 3.100,33,17 Б. 33 саны сан сәулесінде 1 ондық пен 7 бірліктен тұратын саннан оңға қарай орна ласқан. 4. 100,33,17 В. Сандар кему ретімен жазылған. «Бағдаршам» арқылы бағалау Сергіту сәті "Графиктер"(Видео) | Дәптер,маркер 4-слайд
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
7-11 | Сабақты бекіту. Бүгін біз білімдерімізді жалпылап қорытамыз; әрқайсысымыздың неден қиналатындарыңды анықтап, қателерді түзейміз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
12-29 | Өздік жұмыс Кім жылдам? (Ө.Ж.) Түсіндіру:тапсырма әріпті өрнек құру дағдысын дамытуға бағытталған. Оқушылардан әр тапсырмада нені орындау керек екенін анықтап сұралады. Мұғалім оқушыларға көмектеседі. Бірнеше оқушының жұмысы тексеріледі. «Смайликтер» арқылы бағалау (Ж.Ж.) Түсіндіру:барлық оқушыларға есептің шарты бойынша толтыратын кесте таратылады. Кесте бойынша есеп құрастырып шығарады. Жұптар бірін-бірі тексереді.
«Бағдаршам» арқылы бағалау Қиындықтарды түзету Оқытушы тапсырманың орындалу дұрыстығын тексереді. – Кім қандай жерде қиналды? – Қай жерде қателік жібердіңдер? – Жіберілген қатенің себебі неде? – Өздік жұмыста қиналмағандарың өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын қалыптастырыңдар. (Қосымша тапсырмаларды орындаулары керек). – Өзінің қиындықтарын анықтағандардың әрі қарайғы жұмыс мақсаты қандай? (Қателерді түзеу). – Қателерді түзеу алгоритмін пайдаланамыз. – Әрқайсысы өзінің оқу тапсырмасын айтады. Оқытушы тапсырманы бағалау өлшем шарттары бар дәптерге орындауды ұсынады. Мен: -көбейту және бөлу кестесін құра аламын -көбейту мен бөлудің арасындағы өзара қатынасты анықтай аламын | Оқулық, дәптер. 5-слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||
30-40 | Өткенді қолдану 8-ге,9-ға көбейтеміз Түсіндіру:оқушылар бірінші қатарда берілген сандарды 8-ге көбейту,9-ға көбейту арқылы кестені толтырады.
«Бағдаршам» арқылы өз-өзін бағалау | Кесте, Маркер 6-слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||
41-45 | Кері байланыс. Сабақты қалай меңгергені немесе сабақ барысында туындаған қиындықтар туралы оқушылар кері байланыс береді. 1-вагонға Кейбір тапсырмалар түсініксіз болды. 2-вагонға Түсіндім, бірақ басқаларға түсіндіре алмаймын. 3-вагонға Түсіндім, басқаларға түсіндіре аламын. Үй тапсырмасы балалардың жеке қиындықтары ескеріле отырып беріледі. | 7-слайд |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?