Есептерді шешуде әртүрлі әдістерді пайдалану. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4B Бөлім: Есептерді шығару тәсілдері | Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалім: Шамиганова Р.М. Қатысқандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 04.05.2016ж | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 2В | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Есептерді шешуде әртүрлі әдістерді пайдалану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтемеу) | ММЕШ 2.5 Есептерді шешу үшін сәйкес әдістермен тәсілдерді таңдау (жүйелер, қысқаша белгілеулер, суреттер мен символдар) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Әртүрлі есептерді шешуде алгоритмдерді білу және қолдану. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Есептің шарты,сұрағы, шешу,жауабы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| сыйластық жауапкершілік | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, дүниетану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы Меңгерілген білім | Есептерді әртүрлі әдістермен шығара алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңбарысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | І Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық Оқушылар тұрып, бір-біріне қарап сәттілік тілейді. -Кел, жаныма тұр, сыныптас, Өз алақаныңды маған аш. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос! Оқушылар қарсы тұрып, басбармақтан бастап кезек-кезек саусақтарының ұштарын бір-біріне тигізеді. 1- барлық 2- істе 3-саған 4-сәттілік 5-тілеймін 6-алақандарын қосады -РАХМЕТ! «Мен-саған,сен-маған» ойыны арқылы екі топқа бөлініп, көбейту кестесін қайталау. «Кім тез жауабын табады?» ойыны 1-тапсырма 27 алманы үш-үштен бөліп себетке салу керек. Сонда бізге неше себет қажет? Жауабы: 9 себет 2-тапсырма 27 алманы үш себетке тең бөліп салу керек. Әр себетте неше алма болуы керек? Жауабы: 9 алма Бұл қандай есеп? Мәтінді есеп. Сонымен бүгінгі сабақ не жайында болмақшы? Бүгінгі сабақтың тақырыбы:Есептерді шешуде әр түрлі әдістерді пайдалану. Сабақтың мақсаты:Әртүрлі есептерді шешуде алгоритмдерді білу және қолдану. Жетістік критерийлері: есепті талдай отырып, сәйкес моделін құра алады; сәйкес тәсілдерді таңдай отырып, есептің дұрыс шешімін таба алады. Бүгінгі сабақтан күтілетін нәтижелер: есептің дұрыс алгоритмін құра отыра, шартын құрастыру,оның сұрағын қою, дұрыс шешімін таба білу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Қызығушылықты ояту. Математикалық диктант (жауаптарын жазу) 1.Самиа кітап оқыды. 28 бетін оқығаннан кейін, оқылмаған 12 бет қалды. Барлығы неше бет оқу керек? 1 28+12 =40 2.Күбіде 20 литр қымыз бар. Осындай екі күбіде неше литр қымыз болады? 20+20=40 3. Қараөрік пен алмұрт екеуі бірге 36 кг тартады. Қараөріктің массасы 19 кг. Алмұрттың массасы неше килограмға тең? 36-19= 17 4. Орман алаңқайында 21 көжек, одан 13-еуі кем тиін жүр. Алаңқайда неше тиін жүр? 21-13 =8 5. Қарындаш 25 теңге, қалам 65 теңге. Екеуіне неше теңге төлейсің? 25+65=90 Тақтамен жұмыс. Есепті шығар және кері есеп құрастыр: Әминаның туған күніне 12 үлкен адам және оларға қарағанда 2 есе кем балалар келді.Әминаға қонаққа барлығы неше адам келді? Шешуі:
Жауабы: барлығы 18 адам келді. Тақтамен жұмыс «Ойлан тап» ауызша есептеу тәсілі бойынша Сыныпта 30 бала болды, 10 бала шығып кетті, 5 бала қайта кірді. Сыныпта неше бала болды? Қай өрнек есептің шешуі бола алады? (30-10)-5= (30+10)-5= (30+10)+5= (30-10)+5= Дәптермен жұмыс. «Дұрыс есептей білейік» Тиісті жерге жақша қой: 10+60-40=30 70-20+10=20 100-50-50=0 70-20+10=40 80-30-30=20 100-50-50=100 Тақтамен жұмыс, Мектепте 478 ұл және 370 қыз бала оқиды.Мектептегі барлық оқушылар саны қанша ? Шешуі: 478 +370 = 848(оқушы) Жауабы: барлығы 848 оқушы. Кері есептер құрастырып , оларды шығар. Жеке жұмыс «Кім шапшаң есептейді?» (деңгейлік тапсырмалар) 1-деңгей.
2-деңгей
3-деңгей
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Қорытынды. Не үйреніп,не білдік?
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация Қабілеті жоғары оқушыларға топтық жұмыс түрлерін беру |
Кері байланыс кестені толтыру арқылы жасау: | Денсаулық сақтау Қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?