Есептер және математикалық модель. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4A бөлім – Шамалар. Есептер

Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 16.04.18

Мұғалімнің аты-жөні:Кудабаева А.К

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Екі амалмен бөлуге берілген есептерді шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.5.1.3 Есептерді талдау және шешу: бірдей қосылғыштар қосындысын табу; құрамы бойынша бөлу және тең бөлікке бөлу/ санды бірнеше есе арттыру/кеміту/ еселеп салыстыру/ тіктөртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен периметрін табу/ тура және жанама сұрақтары бар есептерін талдау және шешу/ кері есептер құру және шешу.

 Сабақ мақсаттары

Бөлуге берілген құрама есептерді шығару.

 Бағалау критерийлері

  • Бөлуге берілген есептерді екі амалмен шығарады.

 Тілдік мақсаттар

Екі амалмен, бөлуге берілген есеп, өрнек құрастыру, тура және жанама сұрақтар.

 Миссия және пайымдау

Алған білімдерін өмірде қолдана алады.

Жаһандық азаматтық

Тақырыпты түсінбеген сыныптастарына түсіндіру, көмек беру.

 Құндылықтарды дарыту

Достыққа тәрбиелеу, басқаны құрметтеу және бәсекелестікке дайын болу.

 Пәнаралық байланыстар

Өнер, АКТ пәндерімен байланыстыру.

Бастапқы білім

Есепті талдайды, шеше алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

І.Ұйымдастыру бөлімі.

Сабаққа психологиялық дайындық

Сабақтың ортасы

32 минут

Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасын тексеріп қарап шығу.

Қызығушылықты ояту. «Ойлан,тап!»

Сигналды карточкалар арқылы тексеру

Мақсаты:Оқушылардың есептерді ауызша жылдам шығаруға машықтандыру.1) 1кг сары май 360 теңге тұрады. Жазира сатушыға 400 теңге берсе, сатушы Жазираға қанша қайтарым ақша қайтарады?

(40 тг)

2) Камила әжесінің үйінде 2 апта 1 күн болды. Камила әжесінің үйінде барлығы неше күн болды? (15 күн)

3) Асқар жазда маусым айында Сарыағашта 1 ай және 1 апта демалды. Асқар Сарыағашта барлығы неше күн демалды? (37 күн )

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Бөлуге берілген құрама есептерді шығару.

Дескриптор:

-есептің шартын жазады;

-есепті шешу өрнегін құрастырады;

-есептеуді дұрыс жүргізеді;

-есептің жауабын жазады.

(Т,Ұ,Қ)Топпен жұмыс

/Флипчарттар таратылады, топтар тапсырманы флипчартта орындайды/

Мақсаты:Бірнеше арифметикалық амалдан тұратын есептерді шешуге машықтандыру.

Төрт топқа екі есеп беріледі. Оқушылар топта ақылдаса отырып, есептерді шығарады. Көршілес топтармен ауысып, бірін-бірі тексереді, бағалайды.

1, 2 топтарға:

«Матрешкалар» тапсырмасына есеп құрастыр және амалдап шығар

а) Бірінші қорапта-12 м.

Екінші қорапта-? 3 есе кем ? м

Шешуі: 1) 12 : 3=4(м)

2) 12+4=16 (м)

Жауабы: Екі қорапта 16 матрешка.

3, 4 топтарға:

«Матрешкалар» тапсырмасына есеп құрастыр және бір өрнекпен шығар.

Дифференциация

/Әр оқушыға тапсырма қиындығы деңгейіне қарай беріледі/

1-топ.

2-топ. 

3-топ.

«Шеберлер» тапсырмасы

1-топ. Есепті шығару өрнегін таңда және өрнектің мәнін тап.

2-топ. Есепті шығару өрнегін таңда және қысқаша жазбасын жаз.

3-топ. Есепті шығару өрнегін таңда және қысқаша жазбасын жаз. Есепті амалдап шығарып көрсет.

а) Бірінші шебер-27 к.

Екінші шебер-? 3 есе кем ? к

Шешуі: 1) 27 : 3=9 (к)

2) 27+9=36 (к)

Жауабы: Екі шебер 36 кеудеше тікті.

Есептерді бір өрнекке салып шығар

Сергіту сәті

  • тапсырма. Есепті шешу өрнегін жаз.

9 кг ?, 3 есе кем

? кг

«Орындап көр» тапсырмасын орындау

Өрнек бойынша есеп құрастыру.

36 : 9 + 36 = 40

Есеп құрастырған оқушы жауабын басқалары сигналды карточкалар арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма: Жұмыс дәптері 29-бет.

Суретті тапсырма

Сабақтың соңы

3 минут

Кері байланыс.

Бағдаршам көздері арқылы меңгергенін анықтау.

Қызыл түс-нашар жұмыс істедім.

Сары түс –орташа жұмыс істедім.

Жасыл түс-өте жақсы жұмыс істедім.

Бүгінгі сабақта не қиын болды?

–Не қызықты болды?

–Не маңызды болды?

Дифференциация –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар ойлауға берілген мәтіндік есептерді өз бетінше оқып, шеше алады.

Оқушылардың жеке жұмыстарын бағалаймын.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу