Өрнектердің эквиваленттілігін үйрену. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Матматика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 А бөлім «Теңдеулерді құру және шешу» | Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||
Күн Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И. | |||||
Сынып: 2 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Өрнектердің эквиваленттілігін үйрену | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.2.1.1 сандық және әріптік өрнектер туралы білу, теңдік пен теңсіздікті ажырату. | ||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларға санды және әріпті өрнектер туралы білулеріне және теңдік, теңсіздікті ажыратуға үйрету. | ||||
Бағалау критерийлері | Cанды және әріпті өрнектерді, теңдік пен теңсіздіктерді біледі және ажырата алады. | ||||
Тілдік мақсат
| Өрнек, сандық, әріптік, мағына, ауыспалы,үлгілеу, ұсыну, көрсету,бекіту, теңдеу, теңдік, теңсіздік, артық, …қарағанда, кем, … қарағанда, тең, тең емес. | ||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барысында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, жұптасып тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады. Татулық, достық, сезімдерін қалыптастыру. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Берілген тақырыпқа байланыст танысытырылым және өздік жұмыстарын орындау арқылы АКТ пәнімен байланыс орнайды. | ||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Көбейтуге кері амал ретінде бөлуді оқып үйрену | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | (Ұ) Оқушылармен шеңбер құру. Ойға толсын санамыз, Бестік болсын бағамыз. Баласындай бір үйдің, Тату болсын арамыз. | ||||
Сабақ ортасы
| (Ұ,ОТ) Тақтаға бірнеше өрнектер көрсетіліп тапсырмалар талданады.4+2;2+а;3 - 2;9 - 5;3 - а;а+5; (ОТ) Өрнектердің ішінен санды өрнектерді теріп жазып, өрнектердің мәнін табамыз.55+4=5995 - 4=9130+7=372 - 2=09 - 6=3(ОТ) Әріпті өрнектерді теріп жазамыз.4 - аа - 47 - а8 - аа+4 (ОТ) Өрнектің мәнін табыңыз: (49 + 36) : 5 (221 + 169) : 39 + 190 (196 : 7 – 576 : 24) • 4 (ОТ) Өрнектің мәнін табыңдар: 22a – 17 • 20, мұндағы а=17. 3(х + 5) + 7х, мұндағы х = 4. 98:b+с, мұндағы b=7, с=3. (Т) Топпен жұмыс. Арна бақшадан 132 гүл әкеліп, 7 гүлден 6 гүлшоғын, 9 гүлден 5 гүлшоғын жасады. Содан Арнада қанша гүл қалды? Тік төртбұрыштың ұзындығы а см, ені b см. Тік төртбұрыштың периметрін табыңыз. Мұндағы: а=17, b=9. Тиін мен түлкінің массасы b кг. Түлкі тиіннен a кг ауыр. Тиіннің массасы неше кг? Өрнек құрастырып, есепті шығарыңыз. Мұндағы: b= 18, а=6. 1кг кәмпиттің бағасы а тг, 1кг алманың бағасы b тг. 5 кг кәмпит, 7 кг алма алу үшін қанша ақша төлеу керек? (Ж) Жұппен жұмыс. «Кім жүйрік?» 2 апта 2күн= 3апта5күн = 2тәул.4сағ= 4тәул.6сағ = 4м4см= 5м6см = 5км28м= 6км33м = 6т56кг= 7т24кг = 4ц 6кг= 6ц 4к=- (ОТ) Санды, әріпті және санды теңсіздік пен теңдеуді бөліп жазу:а+5 45-а=13-9 27> 12:472:а=24:3 52-а 75-а=18:919<20+9х2 42-15 56+14 | Таныстырылым
Постер, маркер. | |||
Сабақтың соңы | Кері байланыс. | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Қабілеті төмен оқушыларға жұппен жұмыс орындау барысында қабілеті жоғары оқушылармен жұптастыру. | Оқушыларға берілген тапсырмалар арқылы әр баланың сабақты қаншалықты қабылдағанын бақылаймын. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады. | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру