Еселеу және қақ бөлуМатематика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2Aтарау: Көбейту және бөлу амалдарымен танысу | Мектеп: Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні:Шамиганова Р М | ||||||||||||||
Сынып: 2В | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Еселеу және қақ бөлу | ||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | ЛЖТ 2.1 Көбейтудің мәнін объектілер жиынын санау деп түсіну; | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар көбейтудің компоненттерін біледі және олардың мәндерін табуға үйретеді. | ||||||||||||||
Жетістік критерилері | Егертөмендегіжетістіккритерийлерінорындаса,оқушыоқумақсатынажетеді Көбейтіндінің мәнін таба алады; Көбеітінділерді бірдей қосылғыштармен алмастыра алады. | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар адамдардың ұқсас сипаттарын талқылайды.
Пәнге тән лексика мен терминология:
| ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Сыйластық Жауапкершілік. Еңбек пен шығармашылық | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі,дүниетану. | ||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Бірдей қосылғыштарды көбейтіндімен алмастыруды біледі | ||||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтажоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы | 1. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық:Оқушылар топта тұрып бір-біріне сәттілік тілейді.Математика – қызық пән,Бәріміз оны білеміз.Қызықты есеп шығарып,Тез жауабын береміз. Өткенді бекіту. Ауызша шығару.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын шығарады. Ауызша теңдеулерді түсіндіре отырып, шығар. Неліктен сендер осындай шешімге келдіңдер? | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Ой шақыру. -Неліктен 5*4 артық 5*3-тен -Неліктен 8*2 артық 6*2-ден? - Қайсысы артық 19*6 немесе 7*6? Неліктен? -Қандай қорытынды шығаруға болады? Қорытынды: бірінші мысалдағы көбейткіштер артық болса, көбейтінді артық болады. Салыстыру. 7*4 және 7*28*а және 9*а 5*6 және 3*6 м*15 және м*24 44*8 және 41*5в*4+в*2 және в*5 Жұптық жұмыс.Салыстыр: Топпен жұмыс. Блиц турнир.
Тақтамен жұмыс. Сандық түзуді қолдана отырып, жауаптарын тап. Сөзді есеп шығару. 4 бөшкеде 975 л квас бар. Бірінші бөшкедегі квас екіншіден 32 л-ге артық және үшіншіден 15 л-ге кем. Егер, екінші бөшкедегі квас 240 л болса, төртінші бөшкеде неше л квас бар? | ||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия Бағалау парағын толтыру.
| Денсаулықжәнеұауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||||
Дифференциация – | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулықсақтаутехнологиялары. Сергітусәттері мен белсендііс-әрекеттүрлері. Осы сабақтаҚауіпсіздіктехникасыныңережелеріненқолданатынтармақтар | |||||||||||||
Кабілетіжоғарыоқушыларөзбеттеріменесепқұрастырып, шығарады. | Оқушылардыңқабілетітоптажұмысістеубарысындабақыланады, мұғалімжазбаларжүргізеді. | Сергітусәттері мен белсендііс-әрекеттүрлері. | |||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтадифференциациядұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. | ||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру