Теңдікті үйрену. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Сабақ: Математика

1В бөлім – Сандық және әріптік өрнектер. Теңдеулер.

Тақырыбы: Теңдікті үйрену

ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Дауленова А.М

Сынып: 2

Қатысқан оқушылар:

Қатыспағаны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

2.2.1.1** сандық және әріптік өрнектерді (қосынды мен айырыма түрінде)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу

2.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріптік өрнектің мәнін табу

Сабақ мақсаты

Санды және әріпті өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтауды біледі.

 Бағалау критерийлері

  • Алудың сәйкес стратегиясын таңдай алса;
  • Қаншаға артық қаншаға кем екендігін анықтау;

 Тілдік мақсаттар

 

Пәндік сөздік және терминология:

  • өрнек, сандық, әріптік, мағына, ауыспалы

 Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім:

Алудың сәйкес стратегиясын таңдау

Сабақ барысы

Белгіленген уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Дерек көздер

Сабақтың басы

5 минут

(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру.

«Ертеңгілік шеңбер»

Қайырлы күн, көздерім!

Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).Қайырлы күн, құлақтарым!

Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).Қайырлы күн, қолдарым!

Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).Қайырлы күн, аяқтарым!

Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).Қайырлы күн, мұғалім!

Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)

қушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/

(МК;Ұ) Сабақтың тақырыбын ашу

Бұл жазулар қалай аталады?

78-5 а+d

52-50 50-d

36+2 c+a+d

48+20 b-14

/есептерді шығару жолын айтады, түсіндіреді, шығарады/

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады

Интерактивті тақта

Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

5 минут

8 минут

10 минут

10 минут

  • (Ж,Қ) Бүгінгі сабақта нені үйренеміз? (санды және әріпті өрнектерді оқуды, санды және әріпті өрнектердің (әріптің мәні берілген жағдай ) мәнін табуды.
  • Карточкалар беріледі.

10+а мұндағы а=10, 15, 8

24-с мұндағы с=1-, 14, 4.

Тексеруді орындау.

(Ж,Ұ) Тиімді тәсілмен есепте және есептеу ретін жаз.

/Оқушылар есептерді шығарады, жұп бойынша және ұжыммен шығару жолын түсіндіреді/

Сергіту сәті: «Ақпарат алмасу»

(Ұ,Қ) Есепте

Қосынды

+

-

Айырма

13+22

40-30

33+4

25-5

17+12

50-30

(Ө,Қ) есептің шарын құр және шешімін тап.

А) Зауытта 25 ер адам, және одан 12-сі артық қыз бала жұмыс істейді. Зауытта неше қыз бала жұмыс істейді?

Ә) Мектеп бағына 36 түп алма, және одан 10 түбі кем алмұрт ағашы отырғызылды. Мектеп бағына барлығы қанша жеміс ағашы отырғызылды?

Есептерді шығару жолын түсіндіреді.Талдайды.Қысқаша шарты тексеріледі.

Инеракивті тақта

Қима қағаз

Интерактивті тақта

Интерактивті тақта

Сабақтың соңы

3 минут

  • Өзін –өзі бағалау

Бас бармақ арқылы

Қосымша ақпарат.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Қабілеті жоғарылау оқушылар бірнеше заттың ұзындығын табады, талдайды.

Бас бармақ арқылы бағалайды

  • Дене шынықтыру
  • Сергіту сәті


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу