Заңдылықтың бұзылуын табу. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Пән: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А-бөлім: Екітаңбалы сандар | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Заңдылықтың бұзылуын табу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.4.3.1 100-ге дейінгі сандар, 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау.2.4.3.2 Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Берілген заңдылық бойынша тізбек құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын анықтау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Берілген заңдылық бойынша тізбек құрастырады. Тізбектегі заңдылықтың бұзылуын анықтайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
разрядтардың кестесі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар топпен, жұппен жұмыс кезінде өзара көмек беруге, қолдау көрсетуге ұмтылады. Математика пәніне деген қызығушылықтары артады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік/ /интернационализм | Білімдерін өмірде пайдалану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Жұптарға жануарларды сандық түзуде дұрыс орналастырып шығу тапсырмасы кезінде дүниетану пәнімен байланысады, оқушылар жануарлардың мекендейтін жері туралы өз білетіндерін айтады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Заңдылықты табуға берілген тапсырма негізінде. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Психологиялық дайындық Армысың, ару Күн! Армысың, жақсы дос! Бос өтпей әрбір күн Білімге білім қос! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут | Сабақ мақсаты: Берілген заңдылық бойынша тізбек құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын анықтау. Сандар қандай тәртіппен орналасқан? а) 13, 24, 35, 46, 57, 68, 79; б) 100, 80, 60, 40; в) 97, 85, 73, 61; г) 19, 16, 13. Тізбектегі заңдылық бұзылған санды қорша. 980, 870, 760, 650, 550, 430, 320, 210. Сергіту сәті Дифференциация 4,8,16,28,44,64, …, …. Тапсырманы орында. Кинотеатрда әр қатарда 10 орыннан 7 қатар бар. Бос орындарды толтыр.
Қалыптастырушы бағалау Заңдылығын анықтап, бос орындарға сан қой 47, ... , 38, 35, 32, ... , 26, 23, ... 44, 48, 52, 56, 60, 64, …, …, 76. | Слайд, үлестірмелі кима қағаздар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Оқушылар екі қатарға сандық түзу құрып тұрады. 1-қатарға заңдылықтың бұзылуын анықтай алатын оқушылар тұрады. 2-қатарға заңдылықтың бұзылуын анықтауда қиналамын деген оқушылар тұрады. | Екі қатарға екі түрлі лента қоюға болады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?