Менің болашағым (3,4-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Болашаққа саяхат Күні: Сынып: 4 С | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Менің болашағым (3,4-сабақ) | |||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.4.1 тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлық байланысын және негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтау 4.4.1.1 оқиғаларды комикс / буклет / коллаж / жарнама / презентация түрінде ұсынып, сөйлемдермен толықтыру | |||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: тыңдаған мәтін бойынша мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды, оқиғаларды қарапайым сөйлемдермен толықтырады. Көптеген оқушылар: тыңдаған мәтін бойынша негізгі ойды анықтайды, оқиғаларды сөйлемдермен толықтырады. Кейбір оқушылар тыңдаған мәтін бойынша негізгі ойды еркін анықтайды, оқиғаларды жүйелі сөйлемдермен толықтырады. | |||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Тыңдаған ақпараттың негізгі ойын анықтайды. Оқиғаларды сөйлемдермен толықтырады. | |||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Робот, құрастыру, көмектесу, жұмыс атқару | |||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Болашаққа саяхат тақырыбында сөйлемдер айта алады. | |||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Қадамдар» ойыны. Оқушылар тақырыпқа қатысты сөйлемдер айтып жарысады. Бір сөйлем – бір қадам. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин 10 мин 5 мин 13 мин 15 мин 5 мин | (Ж) Миға шабуыл. Оқушылар берілген сөзге қатысты ой бөліседі.
Тапсырманың мақсаты – оқушылардың айтылым дағдысын дамыту, тақырыпқа қатысты «бастау нүктесін» анықтау. (Ө) Бейнематериалмен жұмыс. Оқушылар бейнематериалдардың көріп, ақпаратты кестеге жазады. Жұптарға бірігіп, жазғандарымен бөліседі, ақпараттарын толықтырады.
Кері байланыс. «Полюстер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
(Ө) «Менің пікірім....». Оқушылар жазған ақпараттарына сүйеніп, «роботтар пирамидасын» жасайды. Олар бейнематериалдағы ақпараттың маңыздылығына қарай роботтарды орналастырады. Дескриптор:
Рефлексия. «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. «Мен бүгін........................» «Маған бүгін ...................» (Т) «Карусель» ойыны. Оқушылар белгіленген уақыт аралығында тақырыпқа қатысты сөйлемдер жазады. Уақыт аяқталған соң келесі тапсырмаға ауысады. Осылайша әр топ 3 тапсырманы да орындап шығады.
(Ө) «Жұлдызды сәт!» Оқушылар жазған ақпараттарға сүйеніп, «Менің роботым» тақырыбында шағын жұмыс жасайды. Роботтың суретін салып, берілген мәселелерді қамти отырып мәтін құрастырып жазады. Жасаған жұмыстарын сынып алдында қорғап, «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бір-бірін бағалап отырады.
Қарастыратын мәселелер:
Дескриптор:
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – аздап қиын болды Қызыл түс – қиын болды | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 7 мин | «3.2.1» стратегиясы арқылы оқушылар сабақтағы жұмысын қорытындылайды. 3 – ұнаған сәт 2 – ойландырған мәселе 1 – туындаған қиындық | |||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| ||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру