Программалық қамтамасыз ету. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Пән: Информатика 10 сынып
10.1А бөлім – Компьютерлік жүйелер | Мектеп: Астана қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | ||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Программалық қамтамасыз ету | |||||
Сабақтың түрі | Жаңа материалды игеру | |||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 10.1.2.1 қолданбалы программалық қамтамасыз етудің түрлері бойынша, таратылу тәсілі бойынша жіктеу
10.1.2.2 түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін атау | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Бағалау критериі | Білу
Қолдану
Талдау
| |||||
Оқытудың тілдік мақсаты | Пәнге қатысты лексика және терминология: Ақпараттық қамтамасыз ету, программалық қамтамасыз ету, қолданбалы программалық қамтамасыз ету, жүйелік программалық қамтамасыз ету, операциялық жүйе. Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
| |||||
Құндылықтарға баулу | Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір-біріне деген құрмет. | |||||
Пәнаралық байланыс | Физика | |||||
Алдыңғы білім | Дербес компьютердің конфигурациясы | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин | 1.Ұйымдастыру бөлімі Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын айқындау. Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критерилерін дәптерлеріне жазады | презентация | ||||
5 мин | ПҚ жіктелуі. ПҚ деген не? Жүйелік программалық қамтамасыз ету, Қолданбалы программалық қамтамасыз ету деген не? Мысалдар келтіріңдер. | презентация | ||||
Сабақтың ортасы 3 мин 12 мин 5 мин 5 мин 5 мин | Мұғалім ЖПҚ туралы айтып, түсіндіреді. Операциялық жүйелер бойынша мәліметтер береді. Презентациядағы слайдтарды мұғалім оқушылармен бірге талдау жасау арқылы түсіндіреді. Қалған материал қағазға шығарылып, оқушыларға өз бетінше оқуға ұсынылады. Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс. Пікірталас.
Дескриптор:
Ашық және жабық ПҚ Презентациядағы материалдар бойынша аталған ПҚ салыстыру. Оқушылар 3 топқа бөлініп, ПҚ туралы бүгін білген ақпараттарын қорытындылап, постерлерге түсіреді. Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс. Келесі мысалдар үшін ҚПҚ қай түрі тиімді:
Дескриптор:
| Презентация Презентация | ||||
Сабақтың соңы 3 мин | Сабақты қорытындылау. Рефлексия. | Стикерлер | ||||
Қосымша ақпарат | ||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс |
Басқаларынан бұрын жұмысн аяқтаған оқушылар үшін қосымша тапсырмалар | Практикалық тапсырмаларды орындау арқылы | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: | ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру