Логикалық өрнекке қалай ақиқат кестесін қалай тұрғызуға болады? Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-бөлім. Мәліметтердің берілуі.

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Сабақта бар оқушылар саны:

жоқ оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Логикалық өрнекке қалай ақиқат кестесін қалай тұрғызуға болады?

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілетеме)

10.2.2.2 берілген логикалық өрнектің ақиқат кестесін тұрғызу  

10.2.2.1 логикалық операторларды пайдалану (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)

Сабақ мақсаты

Ақиқат кестесін тұрғызу алгоритмін қарастыру.

Логикалық өрнекке ақиқат кестесін тұрғызу.

Табыс критерийлері

  • Логикалық өрнекке ақиқат кестесін тұрғыза алады;
  • Логикалық операцияларды қолданады;
  • Логикалық операцияларды орындау ретін сақтайды;
  • Логикалық есептерді ақиқат кестесі көмегімен шешеді

 Тіл мақсаттары

Логикалық өрнектің орындалу алгоритмін тұжырымдайды

Логикалық өрнекте қандай логикалық операциялар бар екенін түсіндіреді.

Логикалық өрнектерді жазады, ақиқат кестесін құрады.

Берілген логикалық өрнекті оқиды.

 Құндылықтар

Оқушылардың топта жұмыс істеуін, жауапкершілікті, ресурстарды пайдалануды, ақпараттық мәдениетін қалыптастыру

Миссия мен көзқарастың жүзеге асырылуы, ГА

Жеке миссияға, табысқа, сабақты өту барысында білім алуға жету және алынған білімді пайдалана алатындай болу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану математика пәні

АКТ қолдану дағдылары

Қосымшаларда жұмыс істеу, интернет ресурстарды іздеу.

 Алдын ала білім

Оқушылар алгебра логикасымен таныс: логика деген не, ой қорытындысы, тұжырым. Дизъюнкция, конъюнкция, инверсия логикалық операцияларын біледі, ЖӘНЕ, НЕМЕСЕ, НЕ логикалық байланыстарын қолданады.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақ барысына жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабаққа дейін

1. http://master-test.net/ сайтында тест дайындаңыз немесе http://master-test.net/ru/quiz/testing/id/24536 сайтындағы дайын тесттерді пайдаланыңыз

2 Excelде алдыңғы сабақ бойынша оқушыларды бағалауға арналған 2 парақтан тұратын кесте дайындаңыз.

3. Локальді желі арқылы тестке сілтемені жіберіңіз.

4. Берілген ресурстарды қағазға шығарып алыңыз немесе өзіңіздікін дайындаңыз.

Сабақ басы

7 мин

3 мин

(Ф) Оқушыларды берілген сілтеме бойынша өтіп, тест тапсыруларын сұраңыз. Кестеге оқушылардың нәтижелерін енгізіңіз. Лист 2 ашып нәтижелерін айтыңыз.

Мәтінге талдау жасаңыз және қателерге түсініктеме беріңіз.

Негізгі логикалық операциялар

http://master-test.net/ru/quiz/testing/id/24536

Сабақ ортасы

1 мин

1 мин

3мин

2мин

1мин

5мин

2мин

5мин

1мин

5мин

6мин

(Д) Бұл не? 1 ресурсты ашыңыз (презентация, слайд 2) және оқушыларға берілген сұрақтарға жауап беруін сұраңыз.

(К) 2 ресурсты пайдалана отырып, оқушыларға өз жұптарын табуларын сұраңыз

(П) Жұптасып логикалық есепті шешулерін сұрағыз (3 ресурста шешімі)

(К) Осы логикалық есепті шешу жолын талқылаңыз.

Келесі сұрақтарға жауап берулерін сұраңыз: есепті шешу процессін қалай жеңілдетуге болады? Пікірлесу кезінде қалай жаңылысып қалмау керек? Қалай бұрыс пікір қалыптастырмау керек?

(К) Кестеге назар аударып (ресурс 4), келесі сұрақтарға жауап беруін сұраңыз:

  • Қай логикалық операцияның нәтижесі С бағанында орналасқан?
  • Қай логикалық операцияның нәтижесі D бағанында орналасқан?
  • Қай логикалық операция қолданылады және Е бағанында қандай жауап болады?

(Д, О) Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын, сабақ мақсаттарын, бағалау критерийлерін хабарлау.

(Д, О) Оқушылардың «Ақиқат кестесі» ұғымының анықтамасын оқып шығуын сұраңыз (әрі қарай АК). Логикалық өрнекке мысал келтіріңіз, АК тұрғызу алгоритмін қарастырыңыз. Логикалық өрнекті шешуді қадамдап көрсетіңіз. Кестедегі жолдар санын анықтауға арналған формуланы қарастырыңыз. Слайд 9

(К) Оқушыларға логикалық операциялардағы әрекеттердің орындалу ретін көрсетіңіз (егер оқушылар бұл материалмен таныс болса, онда оны қайтадан қайталау керек). Слайд 10

(П,Ф) Жұптарға берілген логикалық өрнекке дәптерге АК тұрғызуды ұсыныңыз. Слайд 11. Жұптардың өзін-өзі бағалауды өткізу керек. Слайд 13.

(И, Ф) Оқушыларға логикалық өрнектерді ақиқат кестесі арқылы шешуді ұсыныңыз. Нәтижені бағалау үшін өзара бағалауды ұсыныңыз.

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ (ресурс 6). Қабілетті оқушыларға күрделі тұжырымдарға ақиқат кестесін құруды беріңіз ( ресурс 5).

Логикалық элементтердің тегін симуляторы http://www.kolls.net/gatesim/

www.logic.ly

Ақиқат кестесін тұрғызу алгоритмі:

http://mir-logiki.ru/virag_tabl

Сабақтың соңы

3 мин

Мақсатқа жету рефлексиясы. Ресурс 5

Қажет болған жағдайда үй жұмысын беру.

Дифференциация – каким образом Вы планируете оказать больше поддержки? Какие задачи Вы планируете поставить перед более способными учащимися?

Оценивание – как Вы планируете проверить уровень усвоения материала учащимися?

Здоровье и соблюдение техники безопасности

Дифференциация будет использоваться при делении на группы для работы с текстом.

Взаимооценивание, формативное оценивание по критериям. Письменную работу учитель проверяет сам по критериям успеха

Ученики будут работать в парах, двигаться по классу и будут активны.

Задания в листе оценивания оформлены доступным шрифтом, что не причинит вреда для зрения.

Рефлексия по уроку

Были ли цели урока/цели обучения реалистичными?

Все ли учащиеся достигли ЦО?

Если нет, то почему?

Правильно ли проведена дифференциация на уроке?

Выдержаны ли были временные этапы урока?

Какие отступления были от плана урока и почему?

Используйте данный раздел для размышлений об уроке. Ответьте на самые важные вопросы о Вашем уроке из левой колонки.

Общая оценка

Какие два аспекта урока прошли хорошо (подумайте как о преподавании, так и об обучении)?

1:

2:

Что могло бы способствовать улучшению урока (подумайте как о преподавании, так и об обучении)?

1:

2:

Что я выявил(а) за время урока о классе или достижениях/трудностях отдельных учеников, на что необходимо обратить внимание на последующих уроках?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу