Фондық суреттер. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары,


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А бөлім: Оқыту ойындары

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Фондық суреттер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.2.1 екі өлшемді кеңістікте фондық сурет (сахна) құру

Сабақ мақсаты

  • Мобильді қосымшаларды жасау үшін фондық бейнелерді жасау ерекшеліктерін сипаттау

Бағалау критерийлері

  • Фонды басқару үшін қолданылатын қолданылатын скрипттерді атайды және нысандардың қасиеттерін сипатйды
  • Командалардың қолданылуын түсіндіреді
  • Фонды өзгерту үшін скрипттерді пайдаланады
  • Өз жобасын талдайды
  • Сыныптастың жұмысы / өз жобасы туралы қорытынды жасайды туралы

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • 2D кеңістіктегі фондық суретті құру процесін сипаттайды
  • өз жобасын бағалау критерийлерін тұжырымдайды

Пәндік терминология:

  • Фондық сурет, компонент, объект, алгоритм, экран, оқиға.

Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

  • ... құру үшін ... пайдаландым.
  • Мен өз мақсатыма қол жеткіздім, өйткені …

Құндылықтарды дарыту

Топтық жұмысты орындау кезіндегі өзара қолдау және өзара құрмет, Академиялық адалдық, ынтымақтастық

Пәнаралық байланыстар

Сабақта пәнаралық интеграция өнер пәнімен жүзеге асырылады

Бастапқы білім

Оқыту ойынын жасайды.

Өткен сабақ материалын қайталау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері:

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқу ресурстары

Сабақтың басы

    • мин
  • Ұйымдастыру кезеңі:

Сабаққа дайындықты тексеріңіз.

«Суретші» жаттығуы

Тапсырма: Өз сыныбын бейнелеуОқушылар тақтаға бір-бірден шығып, сыныптың бір элементін салады немесе сөзді жазады.Нәтижесінде сынып туралы «жалпы сурет» шығады.Сұрақтар: Сурет шынымен сыныптың бейнесін бере ме?Неліктен?Сабақтың тақырыбына шығу.Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтап, мақсаттарымен танысады.

Презентация

Слайд 1-3

Сабақтың ортасы

5-15 мин

16-20 мин

21-35 мин

  • Топтық жұмыс (мұғалім өз қалауы бойынша топқа бөледі)Оқушылар топта ұсынылған сұрақтарға сәйкес постер дайындайды (№1-қосымша «Топтарға арналған тапсырмалар» алдын-ала басып шығару)Мұғалім оқушыларға телефонға арналған бірнеше танымал блім беру ойындарының бірнеше белгішелерін ұсынады(Слайд 4 және ресурс: https://icon-icons.com/ru/%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%B8/%D0%98%D0%B3%D1%80%D1%8B

Сұрақтар:

1. Ұсынылған ойындарға ортақ нені байқадыңыз?2. Ойын қосымшалары не үшін қажет?3. Телефонға арналған оқыту ойындары дегеніміз не?4. Ойын қандай элементтерден тұрады? Ойында қандай графикалық объектілер пайдаланылады?5. Ойынның дизайнында фондық суреттің рөлі қандай?6. Телефондар үшін 2D ойын қосымшаларын жасау үшін қандай бағдарламалық жасақтаманы қолдануға болады?Постерді ұсыну: Әрбір топ 2 жұлдызды 1 тілек стратегиясына сәйкес екінші топты бағалайды. (мүмкіндік болса, ооқушылар өз көзқарасын толықтай жеткізеді, неге осылайша бағалады ...)

  • Жеке практикалық жұмыс

1. Мұғалімнің нұсқаулығы: Мұғалім оқушыларға өткен сабақтарда алған білімдері өзіндік жобаны жасауға көмек болатынын түсіндіреді. Егер де оқушы жоба туралы ойын тиянақтаған болса, жобаға қатысты практикалық жұмысты бастай алады.2. Оқушылар технологиялық картамен жұмыс жасайды (2-қосымша)Оқушылар программада жобанының фонын өзгертуге және бағдарлама белгішесін жасау мүмкіндіктерімен танысады.Жұптарда өзара бағалау.Оқушылар жұпта жобаларымен алмасады және жұмысты критерийлер бойынша бағалайды. (3-қосымша: «Бағалау критерийлері»)

Бағалау парақтары мұғалімге тапсырылады.Мұғалім бағалау парақтарын негізге ала отырып оқушыларға ауызша кері байланыс береді.

Тапсырма

Критерий

Балл саны

1

Басқару батырмалары бар screen жасалған

Фонға арналған суреттер жүктелген

Фондық суреттерді өзгертуді баптайтын батырмалары бар скрипт құрылған

Аяқталған программа жұмысындағы қателер жөнделген

1

1

1

1

2

Басқару батырмалары бар screen жасалған (кем дегенде 3 дана)

Фондық суреттерді өзгертуді баптайтын батырмалары бар скрипт құрылған

Программа белгішесі жасалған

Аяқталған программа жұмысындағы қателер жөнделген

1

1

1

1

Барлығы:

Презентация

Сабақтың соңы

36-40 мин

  • Рефлексия.

Рефлексия үшін goformative.com ресурсын пайдаланыңыз

Мұғалім кері байланыс алу үшін алдын-ала сұрақтар дайындайды.

Оқушыларға қолжетімділік код беріледі, онда мұғалім оқушыларды бүгінгі күндерін мейрамханада өткізгенін елестетуге шақырады. Оқушылар мейрамхананың директорының бірнеше сұрақтарына жауап береді:

Мен бұл тағамды тағы да жер едім...

Ең алдымен маған ұнады ...

Менің бойыма келесі тағамдар сіңді ...

Мен мына тағамды тым көп жедім ...

«Маған мына тағамнан тағы қоссаңыз ...»

Оқушылар өздерінің жауаптарын жазады

Егер уақыт қалса, мұғалім барлық студенттердің жауаптарын бірден көрсете алады немесе кейінірек оқи алады.

Презентация

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Топпен жұмыс кезінде сыныптастарына қолдау көрсету.

Қажет болған жағдайда, мұғалімнің көмегі.

Неғұрлым қабілетті оқушылар тапсырмаларды орындау кезінде басқа оқушыларға көмектесе алады

Ауыспалы құрамның жұптарында жұмыс істеу кезінде өзара тексеру, жазбаша қалыптастырушы бағалау жүргізу.

Информатика кабинетінде техникалық қауіпсіздік ережесін сақтау:

- экранға дейінгі қашықтықты және дұрыс отыруды бақылау

- әр 10-15 минут сайын көз және дене шынықтыру жаттығуларын орындау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу