Программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу. Проблеманы анықтау. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу.Проблеманы анықтау | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Топта жоба туралы ойларымен бөлісе алады Пәндік терминология: Жоба, мақсатты айқындау, проблеманы анықтау және зерттеу Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері
| |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жоба жасауда құрмет, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын қалыптастыру. Бұл құндылықтар топтық жұмыстар арқылы жүзеге асырылады; Сыныппен жұмыс жасаудың мақсаты – оқушылардың шығармашылық, сыни ойлау қабілетін және тұлғаның коммуникативті қасиеттерін дамыту, өз жұмысының нәтижесін сынып алдында ұсыну және талқылауға дайын болу. Топтық жұмыс кезіндеоқушыларда «сыйластық» (жұмыс нәтижесін бағалау кезінде нәтижелерді бағалау, өзара қолдау көрсету), «шығармашылық», «ашықтық» сияқты құндылықтардың маңыздылығы мен терең мәнін түсінуге мүмкіндік береді. | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Жобаны әзірлеу үшін әртүрлі тақырыптық бағыттар таңдалды Ағылшын тілі | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | Программа жазуда шартты операторды, таңдау операторын және цикл операторларын қолдану | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||||||||||||
Сабақтың басы
|
Оқушылардан 3 тоқсан сабақтарында нені үйренгендерін сұрау. Топта осы білімдерін қолдана отырып, қандай практикалық есептерді шеше алатынын талқылау. Топтар өз ойларымен бөліседі.
| Презентация | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7-15 мин 16-35 мин |
Топта жобаны бағалау критерийлерін тұжырымдауды ұсыну. Ол үшін кілт сөз аудару ұсыну:
Жобаны бағалау критерийлерін талқылауды ұйымдастыру.
Проблеманы анықтау, өз жобасы үшін мақсат және міндеттерді тұжырымдау, жұмыс жоспарын құру. //Жоба үшін проблеманы таңдау қиын болған жағдайда оқулықтан немесе мектеп пән мұғалімдері ұсынған мәселелерден таңдауды ұсыну | Презентация | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 36-40 мин |
Табыс құпиясы | Презентация | ||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||
Топпен жұмыс кезінде сыныптастарына қолдау көрсету. Қажет болған жағдайда, мұғалімнің көмегі. Неғұрлым қабілетті оқушылар тапсырмаларды орындау кезінде басқа оқушыларға көмектесе алады | Ауыспалы құрамның жұптарында жұмыс істеу кезінде өзара тексеру, жазбаша қалыптастырушы бағалау жүргізу. | Информатика кабинетінде техникалық қауіпсіздік ережесін сақтау: - экранға дейінгі қашықтықты және дұрыс отыруды бақылау - әр 10-15 минут сайын көз және дене шынықтыру жаттығуларын орындау | ||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру