Қазіргі заман өнерінің стильдік бағытарын практикалық жұмыс негізінде зерттеу (2D немесе 3D форматта). Сабақ түрі: практикалық сабақ. Көркем еңбек (ұлдар), 7 сынып, сабақ жоспары.


Бөлім ұзақ мерзімді жоспар:

Қазіргі замандағы бейнелеу өнерінің тәуелсіз зерттеу бағыттары

Мектеп:

Күні:

Мұғалім аты-жөні: Кульбекова М.С.

Класс: 7

Қатысушылардың саны:

Қатысушылардың саны:

Сабақ тақырыбы

Қазіргі заман өнерінің стильдік бағытарын практикалық жұмыс негізінде зерттеу (2D немесе 3D форматта)

Сабақ түрі: практикалық сабақ

Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы)

7.2.1.1

Визуалды элементтері қоршаған әлемді таңдау және пайдалану және көркемдік құралдарының өнер беру үшін аса күрделі шығармашылық негізгі идеялар мен сезімді анықтау.

 Сабақтың мақсаты

  • Практикалық жұмысты әр түрлі техникада орындайды
  • өзін-өзі бағалау, және орындалған жұмыстарын көрмеге қою

 Критерий жетістігі

Білу

1. Қазіргі заманғы суретшілер жұмыс істейтін стилінде біледі

Кубизм, футуризм, орфизм, пуризм, оп-арт и поп-арт.

2 Бейнелеу өнері бойынша стилі, суретін анықтай біледі.

Түсіну

3. жоба жұмысын белгілі бір стильде ерекшеліктерін ескере отырып, материалдарды орындайды

Применение

4. Қолда бар материалдан композицияны құрастыра білу

Анализ

5. Өз жұмыстарын өз сыныптастарына салыстырады

Оценивание

6. Көрме және өзін-өзі бағалауды практикалық жұмыста орындау .

 Тілдік мақсаттар

Русский

Казахский

Английский

композиция

композиция

composition

живопись

кескіндеме

painting

инсталляция

инсталляция

installation

Коллаж

Коллаж

Collage

фотошоп

фотошоп

photoshop

Дағдыландыру

 құндылықтары

 

 

 

3.Оқыту: қазіргі заманғы суретшілердің практикалық жұмыстарын зерттей отырып жұмыстарын орындайды,

2Құрметтеу : түрлі елдердің мәдениетіне қатысты , ұлттық мәдениетті және толеранттылықты құрметтеп тәрбиелеу.

3. Ынтымақтастық: өзара жұмыс кезінде, топтық және жұптық сыйластықты қалыптастыру.

 Пәнаралық байланыс

Дүние жүзілік тарихы және Қазақстан тарихымен байланысы , оқушылар сабақта әр түрлі елдердің мәдениетімен танысады.

.

 АКТ пайдалану дағдығдылары

 

Практикалық жұмысты орындау кезінде фотошопты ноутбукпен қолдану.

Пәнаралық байланыс

Қазіргі замандағы бейнелеу өнері бағытын тәуелсіз зерттеу

Сабақтың барысы

Жоспарланған

сабақтың кезеңдері

Жоспарланған сабақтағы іс-әрекеттері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.

Сабақ басында мән беру :

- оқушылар назарын шоғырландыру

- содан кейін слайд көрсету кезеңдерімен практикалық жұмыстың орындау

- бейнеролик арқылы көпбұрышты портрет көрсету немесе басқа да түрлі фотошоппен орындау реттілігін көрсету

- сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау

-түйін сөздерді оқушылармен бірге сөйлесу

-түсіндіру жұмыстың кезеңдері инсталляциялар, көркем, коллаж, фотошопа .

Оқушылармен оқу мақсатын түйін сөздерді бірге оқу

Презентация

https://virink.com/post/185663

Сабақтың ортасы

35 мин.

карточка тапсырмаларды орындау үшін практикалық жұмыс ұсыну:

инсталляции, живопись жұмыс, коллаж, фотошоп

практикалық жұмыстарды назарға аудара отырып, қосымшаны орындау №1

  • жобалау жұмысын қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, орындау,
  • жобалық жұмыстың таңдалған техникада, түстерін орындау
  • коллаж кезеңін орнату қорытындылау жалпылау, нақтылау және т. б.

Оқушылардың практикалық жұмысын мұғалім бақылайды, және қажетті көмек көрсетеді бұл жұмыста ғана импровизация көрсетеді.

Аяқталғаннан кейін практикалық жұмысты жүргізу көрмеге қою атқарылған жұмыстар фотошопен басып шығару , талқылау және бағалау

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді,:

- жобалық жұмыс кезеңінде қандай техникасымен сіз таныстыңыз

- қалай ойлайсыз еңбегіңіз тиісінше ресімделген үйде немесе мектепте қоюға

- қалай ойлайсың, сенің жұмыс аяқталдыма

Сабақты қорытындылау

бұл бөлімнің ішінде әлемдік жаңа суретшілерімен сіз танысып, және қазақстандық келесі сабақта біз көрмені ресімдеу сіздердің жұмыстарыңды бұл үшін сіз ойлаңыз ресімдеу сіздің жұмысыңыз

біздің мектеп үшін жақсы орынды таңдап, сіздің жұмысыңызды жақсартуға , егер жұмысыңыз фотошоппен орындау болса онда сұраңыз түрлі-түсті принтерде

басып шығаруға болады

Қосымша

№ 1

Формат А3, түрлі-түсті бояулар, қарындаштар, қолданбалы материалдар, картон, түрлі-түсті қағаз, тері, желім

Сабақтың соңы

3 мин.

Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:

- не білді, нені үйренді

- не түсініксіз болды

-немен жұмыстану қажет

Сабақтың қорытындысы.

Оқушылар рефлексия сұрақтарына жауап береді.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулығын және техника қауіпсіздігін ережелерін сақтау

Кейбір оқушылар күрделі композицияларды, ал басқалары неғұрлым жеңіл композиция нұсқаларын таңдап, орындайды.

Сабақ соңында көрмені талқылайды және өзін-өзі жұмыстарын бағадау

Сабақ кезінде қауіпсіздік талаптары.

1. Орындауға барлық әрекетті тек қана мұғалімнің нұсқауымен.

2. Жұмыс орнында кенеттен қозғалуға болмайды.

3. Жұмыс орнында тәртіпті сақтау.

4. Сабақ кезінде қажетті бояуларды мұқият пайдалану.

5. Жұмыс орнын мұғалімнің рұқсатынсыз тастап кетуге болмайды.

Апаттық жағдайлардағы қауіпсіздік талаптары.

1. Нашар сезінген кезде міндетті түрде сабақты тоқтату, бұл туралы мұғалімге дереу хабарлау.

2. Жарақат алған кезде дереу мұғалімге хабарлау.

Сабақ аяқталғаннан кейін, қауіпсіздік талаптары.

1. Жұмыс аяқталғаннан кейін өз орныңызға тазалау жүргізіңіз.

2. Қолыңызды сабынмен жуыңыз.

3. Анықталған барлық кемшіліктер туралы жұмыс істеу кезінде, мұғалімге хабарлаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды? Неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және

үйренуге қатысты)

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу