Материалды таңдау және дайындау. Көркем еңбек (қыздар), 6 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: «Көркем өнер еңбегі»

Ұзақмерзімді жоспардың бөлімі:

Дизайн және технология

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің есімі:

СЫНЫП: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы: Материалды таңдау және дайындау.

Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары)

6.1.4.1

Уақыт пен басқа да факторларды ескере отырып, іс-әрекеттің реттілігін анықтау және жоспарлау

Сабақ мақсаттары

  • Тоқыма бұйымын жасау бойынша жұмысты жоспарлау;
  • Іс-әрекеттің кезеңін анықтау;
  • Тоқыма бұйымдарын жасау.

Бағалау критерийлері

  • Тоқыма бұйымын жасау бойынша шығармашылық жұмысын жоспарлайды;
  • Іс-әрекеттің кезеңін анықтайды;
  • Бұйымды жасау үшін техника және материалды ұсынады;
  • Тоқыма бұйымын жасайды.

Тілдік мақсат

Тақырыптық лексика және терминология:

Асханаға арналған тоқыма бұйымдары, орамал, алжапқыш, дастархан, ыстық тағамдардың астына қоятын бұйымдар, синтетика, трикотаж, фетр, синтепон, пішім, тігіс.

  • Бұйымның негізін орындау үшін ... тігін машинасын қолданамын.
  • Бұйымды орындау барысында ... қолданған дұрыс.
  • Тоқыма бұйымдарына ... жатады.

Құндылықтар

Шығармашылық пен еңбек

Пәнаралық байланыс

АКТ дағдылары

Мәліметтер іздеу барысында АҚТ құралдарын пайдалана алады.

Алдыңғы тақырып

Сабақ барысы

Жоспарланғануақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу.

Маталардың түрлерін қарастыру. Оқушыларға матаның атауын, оның қандай түрге жататындығын анықтауды сұраңыз. Мата табиғи, синтетикалық және жасанды болып бөлінеді.

  • Бұйымды жасау үшін қандай мата таңдап алдыңыздар неліктен?

Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын анықтау.

Ортасы

(С) Жалпы талқылау:

Өткен сабақта үйге арналған тоқыма бұйымының эскизі орындалды.

  • Асханаға арналған бұйымның қандай үлгісін таңдап алдыңыздар?

Прихватка (тұтқыш) түрлі формада бола алады. Қолғап, орамал, қалта, тақырыптық тұтқыштар (көбелек, алма, тышқан, қуыршақ және т.б.)

  • Асханаға арналған қолғаптар әлдеқайда тығыз матадан жасалуы тиіс. Бұл мата ыстықты өткізбейтіндей болғаны жөн. Бұйым бірнеше қабаттан да тұруы мүмкін.
  • Қолдан жасалған асханаға арналған бұйымның материалдың сапасы оның қызметіне тікелей байланысты.

(Т/Ж/Ө) Практикалық тапсырма.

Бұйымның пішімін орындау. Жұмысты орындау үшін:

  • Негізге арналған мата;
  • Толтырғыш;
  • Қайшы;
  • Жіп;
  • Ине;
  • Жиектеме.

Бұйымның пішімін орындау қажет. Бұйымның өлшемі қолдың өлшеміне байланысты. Дайын пішімдерді де қолдануға болады. Немесе қолды қағазға басып алуға да болады. 4 см тігу үшін бос орын қалдыру керек.

  • Асханаға арналған бұйым 6 қабатты матадан жасалады. Пішім де 6 түрлі матадан тұруы тиіс.
  • Тұтқыштың ішкі жағына қолға жағымды матадан жасаған дұрыс.
  • Дайындалған шаблон бойынша бұйымның беткі жағына арналған матаны кесу қажет;
  • Бұйымның әрбір бөлігін «сэндвич» тәрізді бір – біріне бекітіңіз.

(Ө) Практикалық жұмыс

Құрастырылған дизайн бойынша асханаға арналған бұйымды тігу қауіпсіздік техникасын сақтай отыра тігу қажет.

Жұптағы бірін бірі бағалау:

Оқушылар жұмыстарын талқылау үшін жұпқа бірігеді. Жұмыстарындағы сәтті шыққан тұстарын талқылайды. Жұмыстарындағы өзгертуді талап ететін тұстары бойынша ақылдасады.

Презентация

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

  • Сабақтағы қандай ақпарат саған жаңа болып көрінді?
  • Бұйымды безендіру үшін қандай материалдарды қолдануды жоспарлап отырсыздар?
  • Асханаға арналған бұйымды жасаған кезде неге мән беру керек?

Дифференциация Дифференциация - Сізге қандай қолдау көрсетуді қалайсыз?

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Дифференциация - оқушылар өздері шығармашылық жұмыс жасау үшін материалдар мен технологияларды таңдайды.

A * деңгейі - өз жұмысын жасау үшін түрлі әдістер мен әдістерді қолданады. Олар сондай-ақ басқа студенттерге көмектеседі.

B * деңгейі - 1-2 қабылдауды немесе әдісті, неғұрлым жеңілдетілген опцияларды пайдаланады. Жұмыс дербес орындалады.

C * деңгейі- бір әдісті немесе шектелген әдісті қолданыңыз, түс гаммасы. Мұғалімнен немесе сыныптастардан көмек керек.

Дескрипторлар арқылы бағалау.

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатын / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында жеке оқушылардың қандай жетістіктері / қиындықтары байқалды, кейінгі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу