Дұрыс тамақтану. Дүниетану, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Көкшетау қ. Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||
5-тарау: «Дені саудың – жаны сау» Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Боранбаева А.К. | |||||||||||||||||
Сынып: 2 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Дұрыс тамақтану | |||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 4.5 Денсаулық және қауіпсіздік 2.1.4.1 Түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Пайдалы және зиянды өнімдерді айыра білу.Салауатты емдәмге қандай тағамдар жататынын түсіну.Салауатты емдәм сақтаудың себептерін түсіну. | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Диалог/жазылымға арналған сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар:
Неліктен ... екендігін айта аласыздар ма?
[Жазбаша ескертулер:]
Жолдан өткен кезде қауіпті сезінген сәттегі өзіңіздің ойларыңыз бен сезімдеріңізді және келесіде қауіпсіз өту үшін не істеуіңіз керектігін сипаттаңыз. | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, шығармашылық ,жауапкершілік құндылықтарын дарыту тапсырмаларды орындау барысында жүзеге асады | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, ғылымға кіріспе, АҚТ. | |||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Спорттың адам денсаулығына пайдасын біледі. | |||||||||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Тақтадағы өлең шумағын хормен оқыту. Табиғат - біздің анамыз, Табиғатқа баламыз. Табиғатты қорғайтын, Біз әдепті баламыз. Жер байлығы көп екен, Меңгеруді қалайды. Осының бәрін меңгертер, Дүниетану сабағы. Оқушыларды шеңбер бойына отырғызу. «Ия-жоқ» ойыны арқылы сабақты бастау. Қызығушылықты ояту: Қорап ішінде бір зат болады. Оқушылар сұрақтар қояды, мұғалім «ия-жоқ» жауаптарын айту арқылы ,қорап ішіндегі затты табады.Ол зат –гүл . Ауру өсімдік Сау өсімдік Топтарға сұрақтар беріледі.Оқушылар ақылдаса отырып, «5 саусақ» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. -Гүлдің қандай пайдасы бар? -Мына екі гүлдің қандай айырмашылығы бар? -Жақсы өсу үшін гүлге не қажет? -Гүлге не пайдалы? -Гүлге не зиян? Оқушылардың ойларын тыңдау. -Сонымен балалар сабақтың мазмұны не туралы болуы мүмкін? Бүгінгі сабақ не жайында болмақшы? Сабақтың тақырыбы: Дұрыс тамақтану Мақсаты: Пайдалы және зиянды өнімдерді айыра білу. -Балалар, қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын жазу/ | Екі түрлі гүл слайд | ||||||||||||||||
Сабақ ортасы 10-15 минут 15-18 минут 18-30 минут 30-33 минут | (Ұ,Қ) Оқушыларға біздің жануарлар мен өсімдіктерге ұқсайтындығымызды, біз немен тамақтанатынымыз, деніміз сау болуына не көмектесетіндігі туралы ой талқы ұйымдастырыңыз. «Дұрыс тамақтану», «Диета» сөздерінің мағынасын ашыңыздар. -Балалар, біздің өсімдіктермен ұқсастығымыз бар ма? -Қандай? -Ал біздің деніміз сау болуы үшін қандай жағдайлар керек? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ (Ж,Қ)Жұппен жұмыс. Жұптағы оқушылардан таңғы аста жеген тағамдары туралы ой бөлісіп, талқылау жасауды өтіну. (Т,Қ)Топтық жұмыс 1-топ:Пайдалы және зиянды өнімдердің тізімін жасау. 2-топ:Суреттерді екі топқа жіктеу: пайдалы және зиянды тағамдар. Пайдалы өнімдер Зиянды өнімдер 3-топ:Пайдалы ас мәзірін жасау. 4-топ:Дұрыс тамақтанудың ережелерін құру. 4-топ:Кестені толтыру.
Топтарды бағалау критерилері:
Әр топ өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. «Екі жұлдыз,бір тілек » әдісі бойынша өзара бағалау жасайды. Тамақтану туралы бейнежазба көрсету: «Дұрыс тамақтану» | Үлгі сөздер А3 қағаздары Венн диаграммасы Үлестірмелі парақтар Қима суреттер Кесте маркерлер Желім Критерийлер Бейнежазба | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 | Қорытынды. Ас - адамның арқауы,Аспен күш артады.Тағам іш жағымды,Тазартар жаңынды. Сұрақ-жауап бойынша сабақты қорытындылау.
Өз-өзін бағалау. Стикерлерлерге өз аттарын жазып, оқушылар Венн диаграммада өз орнын анықтайды. | Стикерлер мен Венн диаграммасы | ||||||||||||||||
Дифференциация – деңгейлік тапсырмалар беру. | Бағалау. Өзін-өзі «Венн диаграммасы» арқылы және оқушылардың сабақтағы тапсырмаларды, жұмыстарды орындау барысында бағалау. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | Кері байланыс жүргізу. | Денсаулық сақтау технологиялары. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?