Тәсілдері ойын жағдайында іске асыру. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар №
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: 2 бөлім: Ойын бойынша мәселенің дағдыларын шешу күні: Мұғалімнің аты- жөні: сынып: 8 Қатысушылардың саны: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: | Тәсілдері ойын жағдайында іске асыру |
Оқу мақсаттары, сабақ барысында жететін жетістіктер (оқу бағдарламасына сілтемесі) | 8.2.4.1 Физикалық жаттығулар рамкасында баламаларды әзірлеуге және оңтайландыру қызметі үшін құрылымдылық тәсілдерін қолдана білу және қағидаларын талқылауға қолдану. |
Сабақтың мақсаты | Мәселенің шешу мен ахуалды зерделеу, стратегияларды, құрылымдылық идеяларды және тактиканы өзгерту, бастамашылық ету. |
Бағалау критерийлері | - оқушы көшбасшылық қасиеттерін топтық жаттығуларда көрсетеді; -оқушы жаттығуларды орындаған кезінде өзін-өзі сақтау және өзара сақтау дағдыларын көрсетеді |
Дескрипторлар | - Оқушы көлбасшылық қасиеттерін көрсете отырып, өз тобының іс-қимыл тапсырмасын орындау кезінде үйлестіреді - Оқушы өз әріптес жаттығуларды орындаған кезінде өзара сақтандыру ережелерін орындайды; |
Тілдік мақсаттары | Оқушылар мүмкін: Спорттық ойындар жеке және топтық қозғалыс дағдыларын дамытының көрсетіп, өзінің түсінігін талдауға көмектеседі Пәндік лексика және терминология: • техника, тактика • үйлестіру • сақтандыру • стратегия, мәселе, шешім • қауіпсіздік, өзара көмек • құрал-жабдықтар |
Құндылықтарды баулу | Қөлбасшылық қасиеттерін, жеке жауапкершілік, өзара көмекті дамыту |
Пәнаралық байланыс | Ғылыммен байланыс – денсаулық және дене, қауіпсіздік, салмағының динамикасы/ағым. Информатикамен өзара байланыс (интернетте ақпаратты өңдеу және іздеу математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыш), психологиямен (кіші тобында жұмыс істеу дағдылары), биологиямен (организмде биохимиялық өзгерістер), физикамен (жылдамдылық, масса, энергия) |
АКТ пайдалану дағдылары | Сабақтың бейнежазбауы қолайлы құрылысы арқылы, ноутбукта қажетті материал іздеу үшін пайдалану. |
Алдын-ала білімі | Оқушылар сабақтан тыс қызметінен және де алдыңғы сыныпта алынған спорттық ойындардың, эстафеталардың сай дағдысын біледі. Оқушылар мектептен тыс қызметінен және сабақ барысында да алдыңғы сыныпта спорттық ойындардар туралы біледі және бұл туралы білімі бар. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут | Сабақтың басында акценттер жасау - оқушылардың зейін концентрациясына - ОМ/ оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын анықтау - оқушылардың "таяу аймағының дамуын" анықтау, сабақтың аяқталуын күту. Оқушылар спорт ойындар сабағында қауіпсіздік техникасын білу және орындауға тиіс | Әрбір әрекеттің түрі үшін үлкен еркін кеңістігі |
Сабақтың ортасы 5минут 5минут | (Б, Т) №1 тапсырма Оқушылар арнайы жаттығуларды орындайды: 1. "Жүгіру" 2. Алға тікелей аяқты көтеріп, жүгіру. 3. Артқа тікелей аяқты көтеріп, жүгіру. 4. Жоғары жанбасты көтеріп, жүгіру. 5. Сирақты оралып жүгіру №2 тапсырма (К,П,Ф) Шынтақты екі жаққа, алақан алға, серіктестерінің бір қолында кеуденің жанында (салмағы1кг) нығыздалған доп бір-біріне бетпе –бет аяқты екі жаққа отыру. Допты бір-біріне лақтыру, қолдың тез түзетуге назар бөлу. Әріптестер арасындағы қашықтық олардың дайындалуына байланысты. | Әрбір түрі үшін үлкен бос кеңістік Мұғалімге ысқырық. Толтырмалы доптар, ысқырық, конустар |
20 минут | №3 тапсырма (Б,Т) "Нысанаға тигізу" Оқушылар топтарға бөлінеді. Ойын алаңында оқушының көз деңгейінде жіпте домалақ мақсаты ілінеді (диаметр 20 - 30 см боялған картон ашық түсті шеңбер, үлкен үрлемелі доп және т. б.). Белгілі бір қашықтық нысанадан желіс сызылады. Желістің жанында төрт шағын (теннис доптар) жатыр. Оқушылар кезек-кезек желісіне келіп, допты алып лақтырады, олардың мақсаты нысанаға тигізу. Көп ұпай жинаған команда жеңеді. Талқылау: күнделікті физикалық белсенділігінің артықшылығы. Сұрау: Бұл ойын қандай қозғалыс аппаратының негізгі функциясын дамытады? Неге жаттығуды кезекпен орындау керек сіз айта аласыз ба? Неге өз қозғалыс дағдыларын жақсартуға керек? | Үрлемелі доптар, арқан, ысқырық, конустар, диаметрі 20 - 30 см жарқын түске боялған картонды шеңберлер, үлкен үрлемелі доп және т. б. Ресурс сілтемесі: com/watch?v=iiWm2xIb0D0 Цифрлық құрылғысы |
Сабақтың соңы 5минут | Сабақтың соңында оқушылар рефлексияны жүргізеді: - нені білдім, неге үйрендім - не түсініксіз қалды - немен жұмыс істеу қажет Үй тапсырмасы: интернет арқылы осы тақырып бойынша материал табу. | Стикерлер Маркерлер Қаламдар |
Дифференциация – қалайша сіз көбірек көмек көрсетуге жоспарлайсыз? Аса қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттерді қоюға жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге жоспарлайсыз? | Денсаулықты және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
Сабақ бойынша рефлексия: Сабақтың мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? | ||
ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме? | ||
Егер жоқ болса, неге? | ||
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? | ||
Сабақтың уақыт кезеңдері ұсталынды ма? | ||
Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды, неге? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру