Секіруді дамытуға арналған іс-шаралар. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім Жеңіл атлетика арқылы денсаулық пен фитнес

Мектеп: Орал қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Адиев Дулат Тимурович

Сыныбы:

Қатысқан оқушы

саны :

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Секіруді дамытуға арналған іс -шаралар

Б = барлық сынып; ЖЖ = жұптық жұмыс;Тәж = оқушы тәжірибесі; ф = формативтік бағалауды қолдайды;

Т = топтық жұмыс;Ж = жеке жұмыс; К = оқытушы көрсетеді.

Меңгеру мақсаттары:

8.1.2.1. Кең ауқымдағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың орындалу реттілігін түсідіру және көрсете білу

Оқу бағдарламасына сілтеме:

1.1. Спецификалық қозғалыс әрекеттері

Сабақ мақсаттары:

1. Секіру техникасын меңгерту арқылы нәтижені жақсарту

Бағалау критерийлері:

  • Секіру техникасын жетік меңгереді;
  • Секіру нәтижесін жақсарту арнайы жаттығуларын орындайды.

Ойлау дағдылар деңгейі:

Білу, қолдану

Тілдік мақсаттар: Оқушыларға

арналған ғылыми /академиялық

тілде жазылған.

Пәнді меңгеруге көмектесу үшін, секіру жаттығуларына қатысты сөз тіркестерін түсініп, сабақта қолдану үшін төмендегідей сөз тіркестерінің анықтамаларын сабақ кезінде жеткізу

  • Екпін алу, итерілу, ұшу, қону;
  • Екпін алу жолы, секіру алаңы;
  • Арнайы жаттығулар кешені.

Пән аралық байланыс:

Физика пәнімен кіріктіре ұйымдастыру

Акт қолдану:

Бастақы білім:

Оқушылар ұзындыққа секіре алады, бірақ секіру техникасы дамымаған және нәтижелері төмен болады деп күтілуде.

САБАҚ БАРЫСЫ.

Сабақ кезендері:

Уақыт

Сабақтағы іс-әрекеттер:

Құрал жабдықтар

Сабақтың басы:

8-минут

Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік өлшемдерімен таныстыру.

Секіру жаттығуы туралы білімдерді нақтылып бірігіп талқылаған соң практикалық жұмысқа кірісу алдындағы қыздырыну және арнайы дайындық жаттығуы жүреді.

Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік

Сабақтың ортасы:

12-мин

15 мин

(К, Т.) 1-тапсырма. Сыныпты оқушылар секіру дағдыларын дамытуға алып келетін тапсырмаларды орындайтын шағын топтарға бөлінеді.

1. Жылдам жүгіру кезінде әр бес қадамда итеріліп, «адымдап» секіруді орындау (5-6 рет).

2. Тізені кеудеге тартып, кедергі арқылы орнынан тұрып секіру (5-6 рет).

3. «Отырған» күйінде қонуымен орнынан тұрып жоғары секіру (мысалы, гимнастикалық мат) (5-6 рет).

4. Дәл осы жаттығу алты-сегіз жүгіру қадамымен (5-6 рет).

5. Қону орнына жақын орналасқан кедергі арқылы бес-алты қадам жүгіріп келіп секіру (5-6 рет).

6. Екі аяқпен итеріліп, орнынан ұзындыққа секіру (5-6 рет).

7. Алты-сегіз жүгіру қадамымен ұзындыққа секіру (5-6 рет).

(К, Ж, ф.) 2-тапсырма. Оқушылар ұзындыққа секірудің дұрыс техникасын қолданып секіруді орындайды. Жаттығу орындалуын бағалау мұғалім тарапынан жалауша көтеру арқылы бағаланады. Мұғалім қолындағы жалаушаны жоғары көтерсе – жаттығу толық, дұрыс орындалды. Жанға созылса – жаттығу толық немесе дұрыс орындалған жоқ. Жалауша төмен түсірілсе жаттығу толық және дұрыс орындалған жоқ.

Жүгіру жолы немесе үлкен бос кеңістік. Ұзындыққа секіруге арналған шұңқыр, жалауша (ақ және қызыл), гимнастикалық маттар, кедергілер

Фишкалар, конустар, мұғалімге арналған ысқырық, бор

Сабақтың соңы:

5-минут

Оқушылармен секіру дағдыларын жақсарту үшін ұсынылған тапсырмалардың қайсысымен тағы жұмыс істеу керектігі талқыланады.

Саралау:

  • 1 топ. Сабақта берілген тапсырмаларды, яғни жақындату жаттығуларының барлығын орындайды және секіру көрсеткіші жоғары
  • 2 топ. Берілген тапсырмалардың барлығын дерлік орындайды және секіру техникасы дұрыс, нәтижесі бақыланбайды.
  • 3 топ. Берілген тапсырмаларды орындайды, барлық оқушылармен бірге ұзындыққа секіреді, нәтижесі бақыланбайды

Бағалау: Оқушылар берілген тапсырмаға сай жұмыстануына байланысты және жоғарыда көрсетілген критерийлерге байланысты бағаланады. Сабақ кезінде визуалды бақылау арқылы және сабақ соңында сұрақ-жауап арқылы кері байланыс алынады.

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы: Әр оқу тоқсанының басында бекітілген қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру;

Сабақ барысында жайлы жағдай туғызу;

Тақырыпқа сай әрекет ету мен киінуді қатаң талап ету;

Әр оқушының жүріс-тұрысын жіті назарда ұстау.

Сабақ бойынша рефлексия:

  • Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?
  • Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына қол жеткізді ме?
  • Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
  • Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма?
  • Жалпы оқушыларды бағалау

Сабақтың жақсы екі аспектісі(оқытуға,үйренуге қатысты.)

1)

2)

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту және үйрену)

1)

2)



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу