Алгебраның негізгі теоремасы. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар № 2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Комплекс сандар (12 сағ) | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Алгебраның негізгі теоремасы | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.1.2.5 - алгебраның негізгі теоремасы және оның салдарларын білу | |||
Сабақ мақсаттары |
| |||
Бағалау критерийі | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді:
| |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| |||
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, ынтымақтастық, ашықтық. Құндылықтарды дарыту жұптық және топтық жұмыс арқылы жүзеге асырылады. | |||
Пәнаралық байланыстар | Информатика – бағдарламалық қамтамасыз ету мүмкіндіктері. | |||
АКТ қолдану дағдылары
| Active inspire шешімді рәсімдеу кезіндегі мүмкіндіктері, сабақта жоқ оқушылардың оқыған материалдарын қайталауға арналған тірек конспект ретінде (тақтадағы тапсырмаларды шешу, толық шешімді сақтай отырып). | |||
Бастапқы білім | Сандардың жиыны туралы түсінік; нақты сандардың жиынында арифметикалық амалдарды және алгебралық операцияларды орындай білу; көп бөлшектерге амалдар қолдана білу. | |||
Сабақ жоспары | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 0 - 7 мин
| І.Ұйымдастыру кезеңі. Өзара сәлемдесу/ Назарларын сабаққа аудару "Өзара сауалнаманы" қолдану арқылы теория бойынша сауалнама жүргізу. Бағалау критерийлерін алдын ала құрастыра отырып, әркім өз серіктесіне теория бойынша сұрақ қойып қана қоймай, одан кейін оны бағалап, жауаптың қандай да бір ұпайының не үшін қойылғанын көрсетуі тиіс. Содан кейін рөлдерімен ауысады. Теория бойынша сауалнаманың дәл осындай түрі әр оқушыны жұмысқа қосуға мүмкіндік береді,дұрыс және дұрыс емес жауаптар тіркеледі. Мұғалім міндетті түрде процесті қадағалайды, қажет болған жағдайда сұрақ қоюға қатысады. Өткен сабақта біз "алгебраның негізгі теоремасы" тақырыбы бойынша теорияны талдадық, бірақ теорияны жүйелеуге, меңгеруге және тереңдетуге не көмектеседі? Әрине, тәжірибе. Сабақ тақырыбын және бағалау критерийлерін оқушылармен бірге анықтау. | Оқу жоспары_ Алгебра және анализ бастамалары_ 11 сынып | ||
8 - 30 мин | ІІ Есептер шешу «Алгебраның негізгі теоремасы» тақырыбы бойынша Answers on the table Практикалық тапсырмаларды шешуді жұптық немесе жеке жұмыс түрінде ұйымдастыруға болады. Әрбір оқушы тапсырмалар тізімін алады. Тәртіп бойынша әркім, жеке немесе жұпта шешеді. Мұғалімде осы тапсырмалардың әрқайсысы дұрыс рәсімдеуімен алдын-ала шешілген нақты жауабымен дайын болады. Шешіп болғаннан кейін, мұғалім үстеліне жақындап,әрбір шешу қадамын толық салыстырады, егер шешім шықпаса немесе оқушы басқа жолмен жүрсе , онда ол міндетті түрде мұғалімге өзінің жұмысын тексеруге көрсетеді. Егер бәрі дұрыс болса, онда орнына отырады және келесі тапсырмаларды шешуді жалғастырады. Нәтижесінде барлық тапсырмалар аяқталды. Өзінің жұмыс қарқыны арқасында, шешімінің дұрыстығын ескере отырып, әркім тақырып бойынша өз күшін бағалай алады және ол қанша ұпай алғандығын есептей алады. Дұрыс орындалған тапсырма 2 ұпаймен бағаланады. Тапсырма № 1 Теңдеуді шеш және көбейткіштерге жікте . Жауабы:
Тапсырма № 2 Нақты параметрлерін анықтау, көпмүшенің түбірлерін табыңыз, егер түбірі белгілі болса, оны көбейткіштерге жіктеу.. Жауабы:
Тапсырма № 3 Нақты а параметрін табыңыз, көпмүшенің түбірлері егер оның бір түбірі болып табылса. Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз. Жауабы: Тапсырма № 4 Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз: , егер оның түбірлері белгілі болса . Жауабы: Тапсырма № 5 Нақты параметрлерін m,n табыңыз, егер P(x) α түбірі белгілі болса және басқа түбірлерін анықтау, егер P(x)= α=1+i. Жауабы: Тапсырма № 6 Нақты параметрлерін анықтау және көпмүшені көбейткіштерге жіктеу , егер бізге х=-1 түбірі және еселігі 3-ке тең екені белгілі болса.
Жауабы: | |||
31 - 38 мин | ІІІ. Өздік жұмыс (сараланған) Нақты параметрлерін m,n анықтау, егер P(x)-тің α түбірі белгілі болса және басқа түбірлерін анықтау, P(x)= α=2+i. Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз. Алгебраның негізгі теоремасынан қолданылған тергеулерді көрсету. 3 ұпай – параметрлерін табу. 3 ұпай – түбірлерін табу. 3 ұпай – R жиынында көбейткіштерге жіктеу. 1 ұпай – алгебраның негізгі теоремасынан қолданылған тергеулерді көрсету. Жауабы: | Ткіштерге жіктеу | ||
Сабақ соңы 39-40 мин | Жалпы қайталау Үй жұмысы: теориялық материалды жаттау. Тапсырма № 1 Теңдеуді 2 әдіспен шешіңіз: Тапсырма № 2. Теңдеуді шешіңіз және «а» табыңыз: егер оның бір түбірі белгілі болса . Рефлексия: | ЕГЭ-2009, Б3. | ||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Іздеу әдісі элементтерімен оқушылардың қабілеттері мен қажеттіліктерін дамытуға бағытталған жеке, жұптық және топтық жұмыс түрлері. Оқу материалын меңгерудің неғұрлым жоғары нәтижесіне жеткен оқушылар басқа оқушыларға көмек көрсетеді , сол арқылы оқушылардың коммуникативтік дағдысы мен оқу-ұйымдастыру іскерліктерін (түсіндіре білу, көмек көрсету , көмек қабылдау) диалогтық оқыту арқылы өзінде де, басқа да оқушылардың да оқу-ұйымдастыру іскерліктерін дамытады. Материалды баяндау түрі бойынша дифференциация. | Ұсынылған тапсырмаларды орындау нәтижелері бойынша өзара бағалау және өзін-өзі бағалау; жеке дәптерде және тақтада шешуі бойынша мұғалімнің бағалауы (дәптерге түртіп қою). | Денсаулық сақтайтын технологиялар, физминуткалар. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақт саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру