Жазық фигураның ауданын және айналу денелерінің көлемін анықталған интеграл көмегімен есептеу. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:11.1А Алғашқы функция және интеграл

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бағыт

Гуманитарлық бағыт

Сабақ тақырыбы

Жазық фигураның ауданын және айналу денелерінің көлемін анықталған интеграл көмегімен есептеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.1.6 – берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын есептеу 

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • Анықталмаған интеграл анықтамасын біледі;
  • Ньютон-Лейбниц формуласын қолданып, қисықсызықты трапецияның ауданын табады;
  • Анықталмаған интегралдар кестесін қолдануды біледі;
  • Анықталған интеграл анықтамасын біледі;
  • Анықталған интегралдарды есептейді;
  • Берілген сызықтармен шектелген фигуранын ауданын есептейді.

 Бағалау критерийлері

Оқушы:

  • Анықталмаған интеграл анықтамасын айта алады;
  • Ньютон-Лейбниц формуласын қолданып, қисықсызықты трапецияның ауданын таба алады;
  • Анықталмаған интегралдар кестесін қолдана алады;
  • Анықталған интеграл анықтамасын тұжырымдай алады;
  • Анықталған интегралдарды есептей алады;
  • Берілген сызықтармен шектелген фигуранын ауданын есептей алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • Берілген функцияларды бір координаталық жазықтыққа салу жолын түсіндіреді;
  • Интегралдың жоғарғы және төменгі шегін табуды түсіндіреді;
  • Шектелген фигураның ауданын есептеу формуласын түсіндіреді;

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • функция;
  • қисықсызықты трапеция;
  • жоғарғы жағынан шектелген;
  • Ньютон-Лейбниц формуласы;
  • Трапецияның ауданы;
  • Анықталған интеграл;
  • Интегралдау шектері;
  • Төменгі және жоғарғы шектері;
  • Қисықтармен шектелген фигура.

Диалогқа/жазылымға қажетті сөз тіркестер:

  • ... а нықталған интегралы жоғарыдан …;
  • ... жазық фигураның ауданын есептеу үшін....;
  • ... функциясы үшін алғашқы функциялардың бірі ...

Құндылықтарды дарыту

Өздеріне және басқаларға деген құрметпен ынтымақтастықты–жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы, академиялықтұтастықты–өзіндік жұмыс арқылы, ашықтықты–оқушылар сабақ мақсаттары мен міндеттерін өздігінен анықтайалады.

АКТ қолдану дағдылары

PowerPoint таныстырылым дағдыларын дамыту.

 Бастапқы білім

Анықталмаған интеграл, функция, функцияның үзіліссіздігі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың басы

0-3 мин

4-10 мин

Сабақтың ортасы

11-25 мин

26 -35 мин

Сабақтың соңы

36-40 мин

Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді анықтаймыз.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Миға шабуыл» сабаққа назарын аудару үшін

Өздік жұмыс.

Бос орынды толықтырыңыздар.

Формула

Атауы

Анықталмаған интеграл

Тұрақтыны интеграл таңбасының алдына шығару

Көрсеткіштік функцияның интегралы

Ньютон-Лейбниц формуласы

Бағалау. Жұпта өзара бағалау. Тақтада дұрыс жауапты көрсету.

Топтық жұмыс.

  • Суретте көрсетілген функциялардың аналитакалық формуласын жазыңыздар;
  • Бірінші функцияны деп, екінші функцияны деп белгілеңіз;
  • теңестіріп қиылысатын нүктелерді табыңыздар;
  • Суреттен қай функция жоғары және төмен орналасқанын анықтаймыз;
  • Екі қисықсызықты трапецияны бөліп көрсетеміз;
  • Екі трапецияның ауданын есептейміз;
  • Шектелген фигураның ауданын табамыз.

Мұғалімнің толықтыру bilimland.kz сайтынан бейнематериалды көру.

Қорытынды жасау. Қисықтармен шектелген фигураның ауданын шығару алгоритім құрастыру. Ауданын табу формуласын қорытып шығару.

Жұптық жұмыс

Бағалау. Жұпта өзара бірлесе орындайды, басқа жұппен алмаса отырып, тапсырманың шығару жолын бағалайды, қателессе қатетін түзетеді.

Үй тапсырмасы.

Сабақтың соңында рефлексия.

БББ кестемін толтыру

Қосымша 1

Қосымша 2

https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/11-synyp/geometriyalyq-zhane-fizikalyq-esepterdi-shyharuda-anyqtalhan-integraldy-qoldanu?mid=01ca8da0-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051

Қосымша 3

Қосымша 4

Қосымша 5

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация оқушыға оның жеке қабілеттерін ескере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы жеке қолдау көрсету ретінде жүзеге асырылады.

Жұмысты жеке, жұпта және топтаорындағаннан кейін әзірленген дискрипторларға сәйкес өзін-өзі бағалау және өзара бағалау.

Аудиториядағы жарықтандырудың оқушылардың көру қабілетіне тигізетін әсерін ескеру. Интерактивті тақтаны ұтымды пайдалану.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу