Анықталмаған интегралдың қасиеттері. (Материалды бекіту). Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Алғашқы функция және интеграл

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Анықталмаған интегралдың қасиеттері (Материалды бекіту)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.1.3 - негізгі анықталмаған интегралдарды білу

11.3.1.3 - негізгі анықталмаған интегралдарды білу

1.

2.

3. ;

4. ;

5. және оларды есептер шығаруда қолдана білу;

Сабақ мақсаттары

Анықталмаған интегралдардың негізгі кестелік түрлерін қарастыру. Анықталмаған интегралды табу дағдыларын, интегралдың қасиеттері мен әдістерін қолдана білу.

Жетістік критерийлері

оқушы

- функцияның интегралын дифференциалдаудың кері мәні екендігін түсінеді;

- интегралдау ережелерін қолданады,

- тәжірибеде кестелік анықталмаған интегралдарды қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- алғашқы функция қасиеттерінің қорытындысын түсіндіру;

- интегралдау әдістерін қолдану бойынша әрекеттерге түсініктеме беру;

Бөлім бойынша лексика мен терминология

  • Алғашқы функция;
  • Анықталмаған интеграл;
  • Тікелей интегралдау;

Диалог / жазуға арналған пайдалы фразалар сериясы

- Анықталмаған интегралды табу үшін алғашқы функция қасиеттерін қолданамыз

Саралау түрі 

Қиындық деңгейі бойынша, қолдау әдісі бойынша

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық, сыйластық, академиялық адалдық

Бастапқы білім

Функция нүктедегі шегін табу, шектер қасиеттерін қолдана білу, алгебралық және тригонометриялық өрнектерді түрлендіре білу.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Оқушылармен амандасу. Қолайлы психологиялық орта құру.

Слайд 1

Сабақ тақырыбына шығу

2 мин

2 мин

Сабақтың тақырыбын тұжырымдау. Мақсатын анықтау.

1 ҚОСЫМША

Слайд 2

Слайд 3

Сабақтың ортасы

Жұппен жұмыс

15 мин

Стратегия «Тарсия».

Жетістік критерийлері:

- функцияның интегралын дифференциалдаудың кері мәні екендігін түсінеді;

- интегралдау ережелерін қолданады,

- тәжірибеде кестелік анықталмаған интегралдарды қолданады.

Кері байланыс:

  • Қандай қиындықтарға тап болдыңыз?
  • Интеграция кезінде қандай әдістер мен түрлендірулерді қолдандыңыз?

2 ҚОСЫМША

Слайд 4

Жұппен жұмыс

15 мин

Стратегия «Домино».

Оқушылар ерікті түрде жұпқа бөлінеді. Содан кейін 10-12 минут ішінде жаттығулар ұсынылған жауап нұсқаларының арасынан сәйкес келетінін шешеді.

Жауабы:

Жетістік критерийлері:

- элементар функциялар интегралдарының формулаларын қолданады,

- жауапты дұрыс түрлендіреді және жазады;

- анықталмаған интегралдарды есептеу алгоритмін түсіндіреді.

Кері байланыс:

  • Қандай қиындықтарға тап болдыңыз?

Интеграция кезінде қандай әдістер мен түрлендірулерді қолдандыңыз?

3 қосымша,

Слайд 5,6

Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексия «мұғалімге хат жолдау». Конверттерге оқушылар сабақтың нәтижелерін жазады (не оңай болды, не қиын болды, келесі сабақта неменеге назар аудару керек және сабаққа деген тілектері).

Слайд 7

ҮЖ

2 мин

Слайд 8

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Денсаулық пен қауіпсіздік ережелері

Жеке физиологиялық ерекшеліктеріне сәйкес

Оқыту түріне байланысты саралау

Қиындық деңгейі бойынша саралау

Қолдау деңгейі бойынша саралау

Жылдамдық бойынша саралау (үдеу, тереңдеу - мазмұн бойынша саралау)

Өзігімен жұмыс жасай алуы немесе жауапкершілігі бойынша саралау

1. Фронтальдық әңгіме барысында мұғалім оқушылардың жаңа терминдер мен ұғымдарды түсінуін, жаңа материалды мағыналы қабылдауын бақылайды;

2. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы

3. Сабақ соңында оқушылардың сабақтың мақсатына жетуі туралы рефлексия (ауызша).

4. Топтық жұмыстың жауаптарын тексеру (топтық бағалау және мұғалімнің бағалауы)

Денсаулық сақтау технологиялары.

Пайдаланылған физикалық минуттар мен белсенді әрекеттер.

Осы сабақта қолданылған қауіпсіздік ережелері.

Рефлексия

Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты).

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу