Анықталмаған интеграл қасиеттері. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Қарағанды қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Анықталмаған интеграл қасиеттері | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.2 - анықталмаған интеграл қасиетін білу және қолдану | |||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийлері | Оқушы оқу мақсатын жетті, егер:
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Алғашқы функция «Функцияның экстремумдары», «Экстремумы», «Кризистік нүктелер», «максимум және минимум», «Ең үлкен жіне ең кіші мәндері» Пәнге қатысты лексика мен терминология: Функция, көлбеулік бұрыштың тангенсі (градиент), функция графигі, дифференциал, дифференциалдау, екінші ретті туынды, экстремум, кесіндідегі функцияның ең үлкен және ең кіші мәні, ирең нүктесі, алғашқы функция, интеграл, интегралдау | |||||
Құндылықтарды дарыту | Назарбаев Зияткерлік мектептері «қалай білім алу керектігін білетін», дербес, ынталы, қызығушылығы жоғары, сенімді, жауапты, ой-өрісі дамыған жеке тұлғаны қалыптастыруға бағытталған қағиданы ұстанады. оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу. Өз жұмысын дұрыс жауапен тексеруде азаматтық жауапкершілікке, адалдыққа тәрбиелеу. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Физика пәнімен байланысты, атап айтқанда механикадағы дененің қозғалысын есептегенде, тербелістер мен толқындардың, электромагниттік тербелістер мен толқындарда өзгерістерін анықтау үшін қолданылады. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | интерактивті тақтаны қолдану | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар келесі ұғымдарды біледі: бұрыштық коэффициент, функция, функцияның графигі, жанама, сызықтық, квадраттық және кубтық функциялар. Оқушылар элементар функциялардың графигін қалай салу керектігін біледі. Оқушылар функцияның графигі арқылы функцияны жазуды біледі. Оқушылар дифференциал, туынды, градиент ұғымдарын және дәрежелік функцияның туындысын біледі. Оқушылар жанаманың теңдеуін біледі. Оқушылар функцяиның бірінші және екінші ретті туындыларының мағынасын түсінеді | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
2 мин | I. Ұйымдастыру кезеңі: - оқушылардың назарын шоғырландыру; - оқушылармен бірге оқу мақсатын анықтау оқушылардың «жақын арадағы дамуын» анықтау. | Презентация 2-4 слайд | ||||
3 мин 5 мин 10 мин 10 мин 5 мин 5 мин | II. Үй жұмысын тексеру. III. Алдыңғы тақырыпта өтілген негізгі ұғымдарды қайталау және талқылау: Алғашқы функция дегеніміз не? Анықталмаған интеграл дегеніміз не? Қандай қасиеттерін білесіздер ? IV. Анықталмаған интеграл Анықталмаған интегралды есептеу. Интегралды есептеу нәтижесін дифференциалдау арқылы тексеру Әр түрлі интегралдарды есптеулерді орындау (a;b) аралығында анықталған у=f(x) функциясының барлық алғашқы функциялары жиынтығын f(x)-тің анықталмаған интегралы деп атайды және оны былай белгілейді: V. Жаттығулар орындау Өзіндік жұмыс. Кішігірім топтармен талқылау. VI. Интегралдың физикада қолданылуы VII. Есептер шығару. | Презентация Қосымша 1 Қосымша 2 | ||||
Сабақтың соңы 2 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді. | |||||
Қабілеті жоғары оқушыларғаткелесі тапсырмаларды орындау ұсынылады §5 №27 (a-f) | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру