Күрделі функция туындысы. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
10.3А Туынды | Мектеп: Алматы қаласы. НЗМ ХББ. Мұғалім: | |||||
Сынып: 10 | ||||||
Күні: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ номері : | ||||||
Кәсіби даму мақсаты | ||||||
Сабақ тақырыбы: | Күрделі функция туындысы | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | Күрделі функция туындысын біледі және таба алады | |||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылар күрделі функция туындысын табуды біледі | |||||
Жетістік критерийлері | Оқушы мақсатқа жете алады, егер
| |||||
Тілдік мақсаттар: | Туынды-производный-derivative Теңдеу-уравнение- equations | |||||
Құндылықтарды дарыту | Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет. Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу | |||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактив тақта (презентация) | |||||
Бастапқы білім | Туынды, түзудің теңдеуі | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ барысындағы іс әрекеттер | Ресурстар және комментарилар | ||||
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин | Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін. | |||||
Жаңа тақырып 22 мин | Мақсат: жаңа тақырыппен танысу Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып таныстырамын. (1 мин) Адымен туындыны қайталау мақсатында Қарапайым функциялардың туындысын табамыз а) y = 2x2 + x ; б) f(x) = 3x2 – 7x + 5; в) f(x) = ; г) f(x) = 1/2x2; д) f(x) = (2x – 5)(x + 3). Есептерді оқушылар жеке орындайды. Мен тексеріп бағыттап жүремін (12 мин) Күрделі функция туындысы f(x)= күрделі функция туындысын қарастырайық. Алдымен g(u) = . туындысын табамыз. Кейін көпмүшенің туындысын тауып өзара көбейтеміз. f' (x) = g' (u) v' (x). Формуласын талдаймыз. (10 мин) | Слайд 1 Слайд 2 Тақта Тақтада талдаймыз | ||||
Жеке жұмыс 16 мин | Мақсат: балалар алған білімдерін жеке есептерде қолдану Келесі тапсырмаларды балалар жеке уақытқа орындайды
(10 мин) Оқушылар аяқтағаннан кейін 4 слайдта көрсетілген жауаптары бойынша өздерін тексеріп бағалайды. Және тақтада қатемен жұмыс жасаймыз. (4 мин) 1-сабақтың соңында балаларға өз кері байланысымды беремін. (2 мин) | Карточка | ||||
Жұптық жұмыс 16 мин | Мақсат: алған білімдерін шыңдау Келесі тапсырмаларды балалар жұппен орындайды.
(12 мин) Өз жұмыстарын аяқтаған жұптарға барып өз кері байланысымды беремін. (3 мин) | Карточка (А4) | ||||
Топтық жұмыс 20 мин | Мақсат: әр түрлі деңгейдегі есептерді топта талқылау 1) 2) 3) 4) ; 5) ; Балалар үш топқа бөлініп тапта жоғарыда көрсетілген тапсырмаларды талдайды. | Слайд 5 | ||||
Рефлексия 4 мин | Сабақтың соңында оқушылардың нені түсінгенін, нені қайталау керек екендігін білу мақсатында рефлексия өткіземін. Сұрақтар:
| Ауызша | ||||
Үй жұмысы 1 мин | Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу. Үй жұмысын карточка түрінде оқушыларға таратып беремін 1) ; 2) 3) | Карточка | ||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру