Екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулер. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.2.1 екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулерді ажырата алу.

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

9.2.2.1 екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулерді ажырата алу.

 Жетістік критерийлері

Оқушылар:

  • екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді таниды, біледі.
  • екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулерді таниды, біледі.

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар: екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулерді ажырату алады.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

 Пәнге қатысты лексика мен терминология

Айнымалы, дәреже, сызықтық, сызықтық емес.

 Құндылықтарды

 дарыту

Ортақтаса жұмыс істеу арқылы өзінің ортадағы қажеттілігін түсіну; өз бетімен жұмыс істеу дағдысы, мәселелерге сыни тұрғыдан ойлау дағдысы.

 Пәнаралық

 байланыстар

Алгебралық есептеулер жасайды

Бастапқы білім

Екі айнымалысы бар теңдеулер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ресурстар

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың басы

(1 мин)

Оқушылардың сабаққа дайындығын нақтылайды

Оқушылармен бірге оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін нақтылайды

Оқушылардың сабақтың мақсатын, күтілетін нәтижелерін түсінгендігін нақтылайды

Сабақтың тақырыбына қатысты жағдаяттар туындатады

Мұғалім сұрақтарына жауап береді

Мұғаліммен бірге оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін талқылайды

Мұғалімнің айтқандарын дәптерлеріне жазып отырады

Сабақтың басы

(1 мин)

Бастапқы білім

Туынды табу ережелері бойынша «теңгерім дөңгелегін» толтырады

Үлестірме материалдар

Жаңа сабақ материалы

Топтық жұмыс (15 мин)

Оқушыларға топтарға бірігулерін ұсыныңыз.

Проблемалық сұрақтар қояды

Тапсырманы орындауға оқушыларды ынталандырады

Топтық жұмыстың орындалу барысын бақылайды

Топтық жұмыс нәтижесі бойынша

Топтық талқылаулардың нәтижелерін бағалайды

Топтардың бірін-бірі бағалауын ұйымдастырады

Қосымша 1

Топтық талқылауға қатысады

Топта жұмыс жасайды

Топтық жұмысты қорғайды

Бірін-бірі бағалайды

Жұптық жұмыс (15 мин)

Оқушыларға жұптарға бөлініп, алдын-ала талқылай отырып келесі тапсырмаларды орындауды ұсыныңыз.

Оқушылардың ойын жинақтауға көмектесетін бағыттаушы сұрақтар қояды

Қосымша 2

Тапсырма бойынша жұптық жұмыс жасайды

Жұптық талқылау жасайды

Тапсырмалардың нәтижелерін салыстырады

Оқулықпен жұмыс жасайды

Қосымша есептер

Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар беру

Оқушыларға қосымша тапсырмалар ұсынады

Оқушылардың өз бетінше іздену жұмыстарын ұйымдастырады

Қосымша 3

Қосымша тапсырмалар орындайды

Өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

(4 мин)

Оқушылар «теңгерім дөңгелегін» толтырады. Оқушылар жетістік критерийлері бойынша таңдау жасайды, неге ? деген сұраққа жауап береді.

Мұғалім оқушыларға кері байланыс береді, бағалайды

Сабақ бойынша өзінің іс-әрекетіне рефлексия жасайды

Жетістік критерийлері бойынша өзін- өзі бағалайды

Сабақтың соңы

(1 мин)

Үй тапсырмасы

Үй тапсырмасын орындауға түсініктеме береді

Қосымша 4

Үй тапсырмасын жазып алады

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Қосымша 1

Топқа тапсырма

Қосымша 2

Жұпқа тапсырма

Қосымша 3

Қосымша 4

Қосымша 4



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
Пікір жазу