Шеңберге жүргізілген жанама. Шеңберге жүргізілген жанаманың қасиеттері. Алгебра, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: 7.4 А Шеңбер. Геометриялық салулар | Мектеп: Алматы қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Қайырбек О.А. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Шеңберге жүргізілген жанама. Шеңберге жүргізілген жанаманың қасиеттері. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.2.11 Шеңберге жүргізілген жанама мен қиюшының анықтамаларын білу; | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Қарапайым салу есептерін орындалу техникасын түсінеді және сипаттайды.
Пәнге қатысты лексика мен терминология Шеңберге жанама, жанасу нүктесі; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - түзу және шеңбердің ортақ нүктелері (бар, жоқ, немесе біреу ) ... ? - егер шеңбердің центрінен түзуге дейінгі арақашықтық шеңбердің радиусынан ... (үлкен, кіші немесе тең ) болса, онда ? | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тұлғаны ұлттық рухани құндылықтар арқылы дамыту | Құндылықтар: Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе топпен жұмыс істегенде қатысуы керек, сол сияқты топпен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысуы керек. Оқушыларға есептерді шығару үшін шығармашыл болу керек, талап қоя білуі, жұппен жұмыста қолдау көрсете алуы керек. Топппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Тілдік қатынастар бойынша, орыс тілі және ағылшын тілі. (Сабақтың бас кезеңінде презентация бойынша сабаққа қатысты лексика мен терминологиямен таныстырылады. Осы кезеңде орыс және ағылшын тілдерімен пәнаралық байланыс орнатылады. «Сызу» сабағымен байланыс топтық, жеке жұмыстарды орындау барысында қолданылады. Геометрияда есептің мәніне байланысты сызбасын сызу негізгі шарттардың бірі болып есептелінеді. Сондықтан, оқушылардың сызған сызбаларының дұрыстығына зор мән беру арқылы біз есептің мәніне байланысты дұрыс сызбасын сызу дағдысын қалыптастырамыз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Шеңбердің, дөңгелектің және олардың элементтері мен бөліктерінің анықтамаларын біледі; | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқыту ресурстары | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру: Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбы, оқыту мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. | Excel бағдарламасын қолдану арқылы оқушылардытопқа бөлу. Презентация
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 36 минут |
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 4 мин | Сабақты қорытыныдылау. Әр оқушыға сары, көк, қызыл түсті стикерлер таратылады. Оқушылар «бағдаршам» ережесін қолданып, өз рефлексияларын тақтаға жапсырады. (мұғалім «бағдаршам» ережесін түсіндіріп өтеді.) Үй тапсырмасы. Үлестірмелі есептер.
Рефлексия. Reflection Мен сабаққа.......... қатыстым. Сабақтағы өзімнің жұмысыма ... . Сабақ менімше ... болған сияқты Сабақтан кейін мен ... . Менің көңіл- күйім ... . Сабақтың материалдары маған ... болды. | Қосымша 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциалды оқыту –Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлаймын? | Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексеремін? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері Техника қауіпсіздігімен таныстыру | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барлық кезеңдерінде үлгерімі төмен оқушыларға дұрыс бағыт-бағдар беріп отыру. Қабілеті жоғары оқушыларға «жоғарғы деңгейлі» есептер дайындап үлестіріп беремін. | Қалыптастырушы жұмыс қорытындысы мен оқушылардың тақтаға қалдырған рефлексиялары арқылы. | Оқытудың белсенді әдістері арқылы дене қимыл жаттығулары, тапсырмалардың көпшілігінде ИТ тиімді қолдану | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары /оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырма (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?