Қауіпсіздік ережесі. Гимнастикадағы композициялық элементтерді құрасты. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 3 бөлім: Гимнастикадағы дене қозғалыс дағдыларын басқару | Мектеп: | |||||||||||
Мерзімі: | Мұғалім: | ||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысатындар саны: | Сабақта Жоқ: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қауіпсіздік ережесі. Гимнастикадағы композициялық элементтерді құрастыру | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 10.2.2.2. Командалық жұмысты оңтайландыру үшін өзіңіздің және басқа көшбасшылық және командалық дағдыларды бағалаңыз | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Жетістік критерийі | 1. Қ.Е сақтау 2. Акробатикалық кешенің реттілігін құрастыруды біледі. 3. Акробатикалық кешендік жаттығуларын қателіксіз көрсете алады. | ||||||||||||
Тілдік мақсат | Русский: Бег, прыжок, кувырок, группировка, стойка Казахский: Жүгіру, секіру, топтау, қалып, тоңқалаң асып түсу Английский: Running, jumping, somersaults, group, rack | ||||||||||||
Құндылықтарды арттыру | 1. Ынтымақтастық 2. Өзара көмек көрсету және өзін-өзі сақтандыру | ||||||||||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Жауапкершілік, әртүрлілік, өз мәдениетін, жеке басын және жеке құндылықтарын түсінуді құрметтеуді қамтитын өзара байланысты әлемдік қоғамдастыққа жатқызу сезімін тәрбиелеу керек. | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылар | Акробатикалық кешенді бейне таспа арқылы орындау | ||||||||||||
Түпнұсқалы оқыту | Бейне таспа әдісі арқылы түсіріп құрастырылған оқушылардың акробатикалық кешені | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
| ||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар гимнастикалық жаттығулардын әдісін күтілетін біледі | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Қіріспе бөлімі 10-12 мин | ЖДЖ Күтілетін қызмет түрлеріне сәйкес қауіпсіздік ережесі еске салу К, Ж, Ф Жинақтау шайқалу және ауада аунауға бастапқы жаттығуларын орындау. Олар негізгі қалыптан, отыру, жартылай отыру, қалыптан арқаға жату жаттығулары арқылы орындалады. | Үлкен кең алаң Гимнастикалық кілемше. Бейне таспа арқылы дайындық гимнастикалық жаттығулар | |||||||||||
Негізгі бөлім 25-30 мин | (Т, Ф) Кіші топтарда өз бетімен акробатикалық жаттығулар кешені жасалады. Мұғалім тез және күтпеген жерден бұйрық береді: «Өздеріңді көшбасшы деп санайтындарды тұрыныз!» Алғашқы екі (үш, төртеуі - қанша кіші топқа байланысты), өз орнынан секірген, өз командаларына ойыншыларды жинауға құқығы бар көшбасшылар деп жарияланады. Көшбасшылар өз командасына алған адамның атын белгілейтін кезекке тұруға құқылы. | Әр тапсырмаға үлкен кең алаң Гимнастикалық кілемше | |||||||||||
Қорытыңды бөлім 3-5 мин Үй тапсырмасы | Бағалау қағазына рефликисия жазу Үй тапсырмасы: Компазицияларды қарточкаларға құрастыру Қортындылау | Интернет-ресурстар, Еркін шығармашылық. | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал өте алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру