Спорт ойындарындағы мәселелерді шешу дағдыларын жетілдіру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Мектеп: Сынып; Күні. Мұғалімнің аты-жөні: __. 2019ж Қатысқандар саны: 9 _______
Қатыспағандар саны: 9 ______
| |
Сабақ тақырыбы | Спорт ойындарындағы мәселелерді шешу дағдыларын жетілдіру. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.8.1 Қозғалыс контекстіне негізделген әр түрлі рөльдерді бағалау және бейімдеу. |
Сабақ мақсаттары | Спорт ойындағы қимыл қозғалыс дағдыларын жетілдіру. |
Бағалау керетерийлері | 1.Оқушылар спорт ойындағы қозғалыс әрекеттерін дамытады. 2. Спорттық ойын барысында әр түрлі рөлдерде ойнайды және бағалайды. |
Тілдік мақсаттар | Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Бірнеше топқа бөлу (бірінші және екінші топқа бөлу немесе ағылшынша) Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз Топтық ойындардағы өздерінің және басқалардың өнерін түсіндіріп, көрсете алады Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер
|
Құндылықтарды дарыту
| Өз Отанын сүюге тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыстар | Биология пәні дененің қызуы,жүрек қан айналымының соғуы т.б. |
АКТ қолдану дағдылары | Қимыл қозғалысты дамыту әдіс тәсілдер. https://www.youtube.com/watch?v=HH1AnQvNRXU |
Бастапқы білім | Оқушылар өткен сабақты еске түсіріп, оны сабақта қолдану. Мұғалімге қысқаша баяндап беру. |
Сабақ жоспар №
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы | 1. АКТ қолдану арқылы оқушыларға сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 2. Миға шабуыл әдісі а) Волейбол сөзінің мағанасы? б) Волейболда қанша адам ойнайды? Арнайы жүгіру жаттығулары: Оң жақ қырымен қолды айландырып жүгiру Сол жақ қырымен қолды айландырып жүгiру Тізені алдыға көтеріп жүгіру Аяқты артқа сермеп жүгіру Бір аяқпен секіру оң және сол Отырып секіріп бару Арнайы бой қыздыру жаттығулары: .Жалпы дамыту жаттығуын жасату. Созылу жаттығуларын орындау Аяқты созу (растяжка) | Мұғалімге арналған ысқырық, секунд өлшегіш, бор, әр түрлі доптар, волейбол доптары, фишкалар | |
Сабақтың ортасы
| Спорт түрлеріндегі қозғалмалы ойындары жетілдіру . Оқушылар бір-бірден бағанға, капитандар – 3-6 м арақашықтықта қарама-қарсы тұрады. Доптар бағыттаушыларда болады. Мұғалімнің командасы бойынша бағыттаушылар допты жоғарыдан беруді пайдаланып, допты капитанға береді және жылдам оның орнына тұрады. Капитан допты қабылдап, бағандағы келесі ойыншыға береді және бағанның соңына тұрады. Ойынды алғаш болып аяқтаған команда жеңіске жетеді. Ойын командалардың бірі доптан айырылып қалғанда аяқталады. Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі Дескрипторы: Ойынын барысыда оқушылар өз рульдерін орындайды. Сергіту сәті « Эстафеталық ойындар». Екі немесе одан артық команда қатысады. Жүгіру жолында бір-бірі арқаларынан ұстау арқылы отырып кедергілер арасынан өтеді. Жаттығуды дұрыс орындау керек. Бірінші боп келген команда жеңіске жетеді.
| Үлкен кең кеңістік әр оқушыға , (спорт зал), доптар ысқырық. Ойын ережесі: https://www.youtube.com/watch?v=HH1AnQvNRXU | |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Топтьқ жұмыстар арқылы Көрсету арқылы | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Саралау жұмыстары: Оқушыларды дене дайындығына байланысты саралау.
| Оқушылар берілген тапсырмалар арқылы «Бағдаршам» әдісі қалыптастырушы бағалау жүзеге асырылды. Стикерлер жинап, арқылы оқушы жұмыстары бағаланып, мұғалім керібайланыс берді. (Т, Ж) (ЖЖ, Ф) жүзеге асырылды. | Дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік ережесін үнемі мұқият сақтау. Мұғалімнің рұқсатынсыз құралдарға тиіспеу. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||
9 , Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||
| |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру