Орион шоқжұлдызы. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
«Келісілді»
ӘБ жетекшісі Баримбекова А.Н.
Қысқа мерзім жоспары
Пән: Қазақ тілі Т2 Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Ғарышқа саяхат | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Бердібаева А.М. | ||||||||
Күні: Сынып: 4 | Қатысқандар саны: 12 Қатыспағандар саны:0 | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Орион шоқжұлдызы | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру | ||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Көптеген оқушылар: тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, кесте толтырады. Кейбір оқушылар: тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша кластер құрастырады. | ||||||||
Бағалау критерийлері | Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша кластер құрастырады. Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша кесте толтырады, сөйлемдер құрастырады. | ||||||||
Тілдік мақсаттар | шоқжұлдыз, семсер, сарышаян, белдік, тозаң, тұмандық | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қоршаған әлемді жауапкершілікпен қорғай білуге үйренеді. | ||||||||
Мектеп миссиясын, пайымдауды, Жаһандық азаматтылықты іске асыру | Қазақ халқының ауыз әдебиетін оқу арқылы басқа ұлттардың мәдениетін білуге, құрметтеуге үйренеді. Табиғатты қорғауға қатысты шараларға белсене қатысып, өзіндік үлес қосуға ұмтылады. Жауапкершілік таныта білу. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану сабағы | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | https://www.youtube.com/watch?v=d5QmDM9A2o8 Орион шоқжұлдызы туралы аңыз | ||||||||
Бастапқы білім | Жұлдыздар | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 5 минут | «Ақ тілек» Үй тапсырмасын тексеру Мәтінге сұрақтар құрастыру. «Балмұздақ таяқшалары» әдісі. Қызығушылығын ояту. Жұмбақтар шешу 1. Жылт – жылт етіп төбемде,Түсе алмай тұр төменге.( Жұлдыз)2. Үлкен алтын табақтан,Әлемге нұр таратқан.( Күн)3. Орақ болып туады,Табақ болып тынады.( Ай) Сабақтың тақырыбын анықтау. | ||||||||
5 минут 5 минут 10 минут 10 минут 2 минут | Тыңдалым алды жұмыс: (МК, Ұ) Сөздік жұмысы: Жаңа сөздердің мағынасын синоним, антоним сөздер және суреттер арқылы меңгерту, сөз тіркестерін, сөйлемдер құру. шоқжұлдыз семсер сарышаян белдік тозаң тұмандық (Ө) Көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жаз. .................. су белгісі болып есептеледі. Бұрын батырлар қолдарына ............ ұстаған. ......... ұсақ жұлдыздардан тұрады. Шоқжұлдызда .... болады. Тұмандық ....., гелийден тұрады. Тыңдалым тапсырмасы: Оқушылар берілген тапсырмалармен алдын-ала танысады. Мәтінді екі рет тыңдайды.(2.39) Тыңдалымнан кейінгі тапсырма: ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМАЛАР: Оқушылардың деңгейлеріне қарай үш топқа бөлу. Жұлдыз, Күн, Ай А-ДЕҢГЕЙІ. / Жұлдыз /
Дескриптор:
В және С топтары бағалайды. В- ДЕҢГЕЙІ. / Күн/
1.Орион шоқжұлдызы қай айларда жақсы көрінеді?
2. Орионды басқаша қалай атайды?
3. Жер-Ана Орионға не үшін ашуланған?
4. Жер -Ана Орионды өлтіру үшін қандай жәндікті жібереді?
5. Зевс Орионды қайда орналастырады?
6. Астраномдарды Орионның қандай заты қызықтырады?
7. Орион семсеріндегі тұмандықты қалай атайды?
8. Қазір Орион семсерінде қанша жас жұлдыз бар?
Дұрыс жауап: 1.А 2.В 3.А 4.В 5.С 6.А 7.С 8.А Дескриптор:
А тобы бағалайды. С- ДЕҢГЕЙІ. / Ай/ Шашыраған сөздерден сөйлем құрап жазады. Сурет пен сөзді сәйкестендіреді.
Дескриптор:
В тобы бағалайды. Кері байланыс
(Ж) Синквейн «Жұлдыз» Қысқа комментарий айту арқылы бағалау Сабақты қорыту.
| ||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия | ||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Деңгейлік тапсырма. | Деңгейлері бойынша дескриптор арқылы бағалайды. | Ұжымдық, жұмыс кезеңінде бір-біріне құрмет көрсету. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру