Шөл кемесі. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-бөлім: Мәдени мұра.

Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика- математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Сулейменова А.Ж.

Сынып, күні: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Шөл кемесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.3.2.1 Арнайы терминдерді қолдана отырып өнердің әртүрлі туындыларының негізгі мәнерлеу құралдары мен материалдарын салыстыру және айырмашылығын көрсету

 Сабақ мақсаттары

  • Әртүрлі техника мен материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық жұмыстарды аяқтау.

 Бағалау критерийлері

Білім алушы:

  • Құралдар мен материалдарды пайдалана отырып түйенің пішінін жасау.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

Пәндік лексика және терминология:

Түйе, пейзаж;

Талқылау үшін сұрақтар:

  • Аңыздың басты кейіпкері кім?
  • Бұл аңыз не жайында?

 Құндылықтарды дарыту

Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау.

Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау.

 Пәнаралық байланыстар

------

 АКТ қолдану дағдылары

АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды.

Бастапқы білім

Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

1.Оқушылармен амандасу.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару: «Бес саусақ» тренингі.

Бүгін сабақта саған сәттілік тілеймін! Рахмет!

Бүгін сабақтын тақырыбын, жұмбақ шешіп білесіңдер.

- Балалар сабағымыздің тақырыбын анықтап алайық.

СТАРАТЕР

Маң-маң басып келеді,

Тапырақтап желеді.

Мойны ұзын, үсті тау,

Ертеден елге бел еді

- Шөл далада түйені қалай деп атайды?

Жауап: Шөл кемесі.

- Өте жақсы!

Сабақтың тақырыбы: Шөл кемесі.

Сабақ мақсаттары:

  • Әртүрлі техника мен материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық жұмыстарды аяқтау.

- Балалар ойын ойнауды ұсынамын:

2.«Артық сөзді сызып таста».

Түрлі ұғымдар, терминдер мен атаулар, мағыналарға сәйкес топтарға бөлінген парақшаларда жазылған, бірақ қосымша сөздер бар. Артық сөзді сызып өту керек.

На листочках написаны различные понятия, термины, названия, по смысловым группам, но в которых есть лишнее слово.

1 топ. Бояу, қылқалам, стақан, сазбалшық, палитра;

2 топ. Шөл, түйе, тікен, күн, су;

3 топ. Пейзаж, шөл, натюрморт, портрет, жанр;

4 топ. Альбом, қарындаш, өшіргіш, сызғыш, желім.

 

3.Кері байланыс: Ойын ұнады ма сіздерге?

Әртүрлі бейнелеу техникасындағы түйені бейнелеу сайттары http://www.artsgallery.pro/hudozhniki/hudozhnik_kovaleva_yana_vladimirovna_254657/raduzhnyy_verblyud_254724/

https://www.vectorstoc

k.com/royalty-free-vector/camel-in-the-arab-ornament-vector-944298

http://searchmasterclass.net/applikaciya/26016-applikacija-po-pustyne-shl-verbljud.html

http://www.insgrum.com/media/1281652769274936851_2258432686

Сабақтың ортасы

30 минут

2 минут

4. № 1 тапсырма. Әдіс - практикалық, жұмыс түрі топтық.

Түрлі материалдар және техникаларда орындалған түйе бейнесінің суретін қарастырыңыздар.

Түйені салу үшін жұпта қандай материалдар мен техникаларды қолданатындарыңызды талқылаңыздар.

Мысалы:

  • Акварель, гуашь
  • Фетр, киіз
  • Түрлі текстурадағы түрлі түсті қағаз, фольга
  • Түрлі түсті борлар, қарындаштар.

Түйенің суретін таңдаған техникада жаса.

Түйені үлгі арқылы қиып алу. Өткен сабақта жасаған пейзажға жабыстыру.

Жұпта дайын жұмысты талқылаңыздар. Түйені жасау барысында қандай техниканы қолданғаныңды әңгімелеңіздер.

Қауіпсіздік ережелерді еске түсірейік: 1.Қайшыны лақтырма, сермеме. Қайшының ашасын ашық тастама. 2. Қайшыны партаның оң жақ жоғарғы шетіне қой. 3. Қайшыны ұсынғанда өзің жүзінен ұстап алушыға сабын бер. 4. Желіммен жұмыс кезінде партаның бетіне төсеніш төсе. 5. Желімді аузыңа, көзіңе тигізбе. 6. Желіммен жұмыс соңында қолыңды жу. 

Жұмыс кезеңдері:

  • үлгіні бойынша түйені қиып немесе суретін салып алады;
  • қағаз парағына орналастырады;
  • жұмысты ұқыпты орындайды.

5. Бір-бірін бағалау: аяқталған жұмысты жұппен талқылап, түйенің техникасын таңдау себептерін.

6. Қалыптастырушы бағалау: дескриптор бойынша:

- берілген материалдарды орынды пайдаланады;

- түрлі материалдар мен технологияларды қолданады.

- эстетикалық талғамға сай орындайды.

7. Бір-бірін бағалау.

8. Саралау: Барлығы акварель техникасын қолданып жұмысты орындайды. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді және түрлі-түсті қағаздан қиып алады. Кейбір оқушылар ферт материалын тандап, өздері жұмысты орындайды.

9. Кері байланыс.

- тапсырманы қалай орындадыныз?

- оны орындау қаншалықты қиын / женіл ба? Неліктен?

Жұмысқа керек материалдар: акварель, гуашь, фетр, киіз, әртүрлі текстурадағы түрлі- түсті қағаз, фольга, түрлі-түсті борлар, қарындаштар.

Сабақтың соңы

3 минут

10. Рефлексия:

Жұмыстың аяқталуы бойынша бір-біріңіздің суреттерін бағалаңыз және «Екі жұлдыз және бір тілек» түрінде түсініктеме беріңіз.

Үй тапсырма: Альбом, түрлі түсті қағаз.

Жұмыс орнын жинау.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлығы акварель техникасын қолданып жұмысты орындайды. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді және түрлі-түсті қағаздан қиып алады. Кейбір оқушылар ферт материалын тандап, өздері жұмысты орындайды.

Бір-бірін бағалау;

Мұғалім-оқушы;

Мұғалімнің байқауы.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу