Қозғалыстың орташа жылдамдығын анықтауға есептер шығару. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар:
Қысқа мерзімді жоспар: 6.4А Статистика. Комбинаторика | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатысқандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Қозғалыстың орташа жылдамдығын анықтауға есептер шығару | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||||||
Сабақ мақсаттары | Қозғалыстың орташа жылдамдығы ұғымымен таныстыру; Орташа жылдамдық формуласымен таныстыру; Орташа жылдамдық формуласын қолдана отырып есептер шығару. | ||||||
Бағалау критерийлері | Орташа жылдамдық формуласын біледі; Орташа жылдамдық формуласын қолданады. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік мақсат Оқушылар: Варияциялық қатарды құру тәсілдерін талқылап, қысқаша сипаттайды; жинаған мәліметтерді көрсетіп, барлық сынып оқушыларына ауызша түсіндіреді және олар өз мәліметтерін ұсынуға қалай жеткенін сипаттайды. Пәнге қатысты лексика мен терминология Кездейсоқ шама, бас жиынтық, таңдама Алғашқы мәліметтер. Таңдама элементтерінің саны/бас жиынтық көлемі/Кездейсоқ шаманың барлық қабылдайтын мәндері/шамасының бақыланған мәндерін нұсқалық /ретімен жазылған варианттар тізбегін вариациялық (реттелген) қатар Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Біз осы бөлімде статистика ғылымымен ... Халық санағын ұйымдастыру және өткізу жұмыстарымен... Не себепті халық санағы әр.... Санақ бізге қандай ақпарат.... Санақ бойынша мәліметтерді қалай және кімнен..... Санақ кезінде алынған мәліметтерді біз қалай өңдей.... Санақ кезінде алынған мәліметтерді біз қалай қолдана | ||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу; Топта жұмыс жасау барысында бірін-бірі тыңдау, пікір алмасу және отандық спортқа деген патриоттық сезімдерін дамыту. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Бұл бөлім физика, география, тарих, биология пәндерінде кестемен жұмыс жүргізу барысында әртүрлі облыстарда қолданылады. | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтаны, мобильді қосымшаны қолдану | ||||||
Бастапқы білім | Статистиканың қарапайым негізгі сипаттамалары. Мода, медиана, арифметикалық орта. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | |||||
Сабақ басы 5 минут 3 минут Сабақ ортасы 15 мин 15 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, түгендеу. Оқушылармен ынтымақастық орта құру, оқушылардың сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында «Банк» ойыны ойнатылады. Сабақ мақсатымен таныстыру. Кіріспе: Санақ бізге қандай ақпарат береді? Санақ бойынша мәліметтерді қалай және кімнен жинаймыз? Санақ кезінде алынған мәліметтерді біз қалай өңдей аламыз? Санақ кезінде алынған мәліметтерді біз қалай қолдана аламыз? Мұғалім оқушыларды статистика анықтамасына өмірмен байланыста отырып оқушыларды бағыттайды. Мұғалім оқушыларды статистиканың ғылым салаларында қолданудың мысалдарын келтіреді. Өткен ұғымдарды пысықтау үшін мысал қарастырылады. Жеке жұмыс Кесетеде көрсетілген мәліметтерді өңдеу. Оқушыларды кестемен жұмыс жасауға баулу мақсатында берілген тапсырма. Оқушылар берілген кестелерден ұсынылған сұрақтарға жауап береді. Топтық жұмыс. Келесі тапсырмаларды орындау:
Берілген жұмыстың мақсаты оқушылардың Қазақстандық спортқа деген патриоттық көзқарастарын дамыту және де мәліметтерді жинақтау мен өңдеу жұмыстарын жүргізе білуге үйрету. | https://online-generators.ru/dice 1-10 слайд 11-13 слайд Қосымша 1 14-15 слайд | |||||
Сабақ соңы 3 минут | Сөйлемді аяқта: 1. Таңдама деп … . 2. Қатарды реттеу – … . 3. Таңдама қатары деп … 4. Мода - … . 5. Медиана - ... . 6. Өзгеріс ауқымы - ... . Рефлексия:
| 16 слайд Қосымша 1 | |||||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Жоғары деңгейлі оқушыларға ағылшын тілінде қосымша тапсырмалар ұсынылады. | Топта және жұпта бірін-бірі бағалау | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттерімен белсендііс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысындасынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру