Галогеналкандар. Химия, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3B Көмірсутектер | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Галогеналкандар | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.4.3.7 алкандардың химиялық қасиеттерін сипаттау және оны реакция теңдеулерімен дәлелдеу;9.4.3.8 еріткіштерді алу үшін алкандарды хлорлаудың маңызы мен бұл еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіру | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Алкандардың химиялық қасиеттерін біледі және реакция теңдеулерін жаза алады, алкандардың хлорлану реакцияларының маңызын түсінеді. | ||||||||
Бағалау критерийлері | Білу, түсіну және қолдану
| ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Миссия. Зияткерлік әлеуетті дамыту(сабақ бойында) Пайым. Сыни тұрғысынан ойлауды дамыту(тапсырма орындауда) Құндылықтар Сыйластық (топтық жұмыста) Ашықтық (жеке жұмыста) Мақсаттылық (сабақ бойында) Жауапкершілік (сабақ бойында) Өмір бойы оқыту (сабақ бойында) | ||||||||
Пән аралық байланыстар | Математика, физика, экология | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, ғаламтор ресурстары | ||||||||
Бастапқы білім | 8.2A Атомдағы электрондардың қозғалысы 8.4В Көміртегі және оның қосылыстары 9.1В Қосылыстар құрылымы 10.3А Органикалық химияға кіріспе | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | ||||||||
Сабақтың басы 0-7 минут Сабақтың ортасы 7-23 минут 23-35 минут |
Тапсырма түрі: cыныппен жұмыс (W) 8 сыныпта өткен көмірсутектекті отындардың жану реакцияларын еске түсіру:
Оқушыларды оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін таныстыру. Тапсырма атауы: постер қорғау. Тапсырма мақсаты: Алкандардың жану өнімдерінің қоршаған ортаға әсерін түсіну. Тапсырма түрі: топтық жұмыс (G) Тапсырма сипаты: Алкандар жану өнімдерінің қоршаған ортаға әсерін сипаттау үшін оқушыларды түрлі түсті маркер түстері бойынша топтастырып, топтық жұмыс жасаймыз. Мұнда топтарға постер жасау тапсырылады. Постерге қойылатын талаптар:
- мазмұнды болуы; - проблемалардың шешу жолдарын ұсыну; Бағалау критерийлері. Бағалау түрі: бірін-бірі бағалау. Тапсырма атауы: жаңа білімді меңгеру. Тапсырма мақсаты: еріткіштерді алу үшін алкандарды хлорлаудың мәнін түсіну. Тапсырма түрі: cыныппен жұмыс (W) Тапсырма сипаты:
Бағалау критерийлері. Бағалау түрі: формативті бағалау | ||||||||
Сабақтың соңы 35-40 минут | Сабақ соңында оқушылармен рефлексия:
Қорытынды. Үйге тапсырма:
| ||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалд ымеңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Барлық оқушылар біледі: Алкандардың жануына сипаттама береді; Жану өнімдерін айтай алады; Жану реакциясын дұрыс жаза алады және қолданылуын сипаттай алады; Алкандардың жану тақырыбына есептерді шығара алады Алкандардың жану өнімдерінің қоршаған ортаға әсерін сипаттай алады ; | Ой талқылар кезінде жауап беруіне; Берілген тапсырмалар арқылы; Топтық жұмыста белсенді қатысуында. | Партада дұрыс отыруын қадағалау, слайдтардағы жазулардың көрнекі болуы | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру