Қ.Жұмаділов «Тағдыр» романы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.
САБАҚ: | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||
Бөлім тақырыбы | Заман, дәуір тұлғасы Қ.Жұмаділов «Тағдыр» романы | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Талдау сабағы | |||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 10.2.3.1 - шығармадағы көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарының қызметін талдау; | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Көркемдегіш құралдарды ажыратады; Көптеген оқушылар: Көркемдегіш құралдарды шығармадан тауып, қызметін талдайды; Кейбір оқушылар: Көркемдегіш құралдардың қызметін талдауда ұтымды пікір білдіреді. | |||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Көркемдегіш құралдарды шығармадан тауып, қызметін талдайды; | |||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: риторикалық сұрау, шендестіру, параллелизм, қайталау, айшықтау Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: сырлы сурет, көркемдік шындық, суреткер, көркемдегіш құрал, бейнелі сөз оралымдары, суреттеу шеберлігі | |||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | тарих | |||||||||||||||||||||||||||
Мектеп құндылықтары | Өмір бойы білім алу: таным, талант, сыни тұрғыдан ойлау арқылы білімге деген сүйіспеншілікті қалыптастыру. | |||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Алдыңғы біліммен байланыстыру: Әдебиет теориясы бойынша білік-дағдылары ескеріледі. | |||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 3 минут | Ұйымдастыру: -оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; ЖЖ. Оқушылар тапсырманы жұппен орындайды. Сәйкестендіру
Кері байланыс: Қай жауаптан қате жібердіңіз? Олай қате жіберуіңізге не себеп? Бұл жұмыстан қандай қорытынды шығардыңыз? | Келесі қысқартуларды қолданыңыз: МН =Мұғалімге арналған нұсқаулық МЖ = Мұғалім жасаған ӨД = өзге дерек көздері кесте-сызба | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 15 минут |
Топқа бөлу (мұғалімнің өз қалауына ұсынылады, кездейсоқ топтар құрғысы келсе, таяқшаларға жазылған есімдерін таңдау тиімді) Т. Топтарға шығармадан үзінді беріледі. 1-тапсырма: Қандай кейіпкерлердің есімдері аталады? Тартыс бар ма? Оның туындауына не себеп? Автордың суреттеу шеберлігіне қатысты қандай ой туындады? 2-тапсырма: Берілген үзінділерден айшықтауларды (риторикалық сұрау, шендестіру, параллелизм, қайталау) анықтаңыз, қолданысын талдаңыз.
Таныстырылым: «Өкіл» әдісі бойынша әр топтан 1 оқушы өкіл ретінде келіп, жаңа топ құрайды. Әрқайсысы өзінің тобының жұмысын белгіленген уақыт мөлшерінде таныстырып өтеді, өзара талқылайды. Кері байланыс: Қай топтың жұмысы нәтижелі болды? Жіберілген қателіктерді қалай түзетуге болады? Көркемдегіш құралдардың қызметіне қатысты кімнің пікірі ұтымды болды? | С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс Ж = жеке жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі К = мұғалімнің көрсетуі Ф = формативті бағалау
https://kitap.kz/book/1340/read#epubcfi(/6/6[id3]!/4/554/2/1:0) Қ.Жұмаділов «Тағдыр» романы Кесте-сызба | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?