А.Кемелбаева «Шашты» әңгімесінің жанрлық ерекшелігі мен композициясы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Қазақ тілі мен әдебиеті» ӘБ жетекшісі |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Парасат пайымы | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | А.Кемелбаева «Шашты» әңгімесінің жанрлық ерекшелігі мен композициясы | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Түсіну және жауап беру 10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идесын тану | |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - Қазақстандық патриотизм және әлемдік азаматтық; - жаңашылдық; - ғылыми ілгерілеушілікке қызығу; - ұлттық рухани жаңғыру | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | этнография, тарих | |||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта арқылы тапсырмалармен танысады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Айгүл Кемелбаеваның шығармасымен алғашқы рет танысып отыр | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу; Сабақ тақырыбы, ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 5 мин 5 мин 5 мин | 1-тапсырма. «Теориялық түсінік» Композиция деген не? Әдеби тек пен түр. Дидактикалық материалдардағы ақпаратты оқып, конспектілейді, маңызды тұстарын түртіп алады.
2-тапсырма. Әңгімені құрылымдық кезеңдерге бөлу
Эпилог. Пролог. 3-тапсырма. Сюжеттік кестеге сүйене отырып, оқиғалар күнделігін толтыру. 4- тапсырма. Талқылау сұрақтарына жауап беріп, көршіңізбен диалог құрыңыз. Талқылау сұрақтары
Бағалау Оқушылар дескрипторлар негізінде бірін –бірі бағалайды. Дескриптор:
| |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Кері байланыс «Блоб ағашы» | |||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
| |||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды