Қазіргі қоғам. Миграция. Зияткерлік миграция. Қазақ тілі, 11 сынып, презентация.


Сабақтың тақырыбы:

Қазіргі қоғам. Миграция. Зияткерлік миграция.

Оқу мақсаттары:

Мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау.

Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Графиктік мәтінде берілген деректерге салыстыру жасап, талдауға, өзіндік тұжырым жасауға үйрету.

Бағалау критерийлері:

Мәтіндерде берілген деректерді салыстыра алады;

Мәтін деректерін талдап, өзіндік тұжырым жасайды.

Мәтіндегі ақпараттарды талдай отырып, мәтін жазады.

Қызығушылықты ояту:

Миграция деген не?

Оның себептерін атай аласыздар ма?

Жазылым алды тапсырмасы.

Графикті суретті пайдаланып, Қазақстандағы миграция мәселесіне қатысты үдерісті анықтаңыз.

Көрсетілген мәліметтерді салыстырыңыз. Пікірлерді толықтырып, мәтін құрап жазыңыз.

Дескрипторлар:

Графиктік мәтіндегі ақпаратты оқып, түсінеді;

Мәтінде көтерілген мәселені анықтай алады;

Ақпараттарды салыстырып, пікір білдіреді.

Тақырыпқа қатысты терминдерді орынды қолданады;

Сөйлеу барысында интонацияның құрамдас бөліктерін (әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті) сөйлеу мәнеріне сай қолданып сөйлейді.

Жазылым тапсырмасы:

Графиктік мәтіндегі ақпаратты қолдана отырып, пікірлерді толықтырады, деректерге талдау жасай отырып, «Миграция ғаламдық мәселе «Миграция –мемлекеттің әлеуметтік жағдайының көрсеткіші» тақырыбына дискуссивті эссе құрап жазыңыз.

Дескрипторлар:

Графиктік мәтіндегі ақпараттарды қолдана алады;

Деректерді талдай отырып, дискуссивті эссе жазады.

Эссе құрылымын сақтайды;

Тақырыпқа қатысты тілдік құралдарды (терминдерді, тілдік оралымдарды) қолданады.

Сөз көлемін сақтап жазады.

Жазылымнан кейінгі тапсырма:

Жазған эссені өзара алмасып, талдау жасайды.

Қажетіне қарай логикалық және стилдік түзетулер енгізіп, редакциялайды.

Сөзталаста интонацияның құрамдас бөліктерін (әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті) сөйлеу мәнеріне сай қолданып сөйлейді.

Рефлексия

Сабақ барысында не ұнады, не қиын болды және ұсынысын жазады.


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу