3 сынып_5 бөлім_Өнер ҚМЖ


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі

Бөлімі: 5 Өнер

Тақырыбы: 15 сабақ . Өнерлінің қолы алтын. Хат, шақыру қағазын жазу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Каниева Нургуль Абилакимовна

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес)

3.3.4.1 мұғалімнің көмегімен сызба, график, кесте, фотосуреттермен мәтін (хат, шақыру, нұсқаулық, презентация т.б.) құрастыру

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау

3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау

 Сабақтың

 мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады:

  • үлгі негізінде тірек сөздерді қолданып, шақыру қағазының мәтінін құрап жазады;
  • мұғалімнің қолдауымен мәтіннің тақырыбын, ондағы негізгі ойды анықтайды;
  • жетекші сұрақтар көмегімен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды;

Оқушылардың көбі жасай алады:

  • үлгі негізінде шақыру қағазының мәтінін құрап жазады;
  • мәтіннің тақырыбын, мұғалімнің қолдауымен ондағы негізгі ойды анықтайды;
  • тақырып пен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды;

Оқушылардың кейбірі жасай алады:

  • шақыру қағазының мәтінін өз бетінше құрай алады;
  • мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтай алады;
  • сурет бойынша жасаған болжамын негіздей алады;

Бағалау

критерийлері

  • Мұғалімнің көмегімен хат жазып, шақыру хат құрастырады
  • Мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды
  • Мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды

 Сөздік қор

Пәндік терминология мен тірек сөздер

Шақыру хат, хат

Диалог пен жазу үшін пайдаланылатын сұрақтар:

Шақыру қағазы не үшін жазылады?

Қалай жазылады?

Құндылықтар

Шығармашылықпен жұмыс жасауға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, көркем еңбек

Алдыңғы меңгерілген білім

Мәтін түрлерін ажыратады

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті

Дереккөздер

Сабақтың басы

1 минут

4 минут

Психологилық ахуал

«Өрмекші торы» әдісі

Оқушыларға психологиялық ахуал орнату мақсатында қолдану. Оқушылар ортаға шығып шеңбер құрады. Жіпті бір-біріне лақтыру арқылы өрмекші торын жасап, бір-біріне тілек айтады.

Миға шабуыл 3.1.2.1 (Ж.Ж) «Сәйкестендіру» әдісі

Жұптаса отырып, өнер түрлерін суерттермен сәйкестендіру. Суреттерге сәйкес келетін сөз тіркестерін реттеп қою.

Ағаш бұйымдары

Зергерлік бұйымдары

Тігін өнері

Әншілік өнер

Биші

Суретші

Слайд 3

Слайд 4

Қосымша 1

Сабақтың ортасы

10 минут

10 минут

10 минут

1-тапсырма 3.2.4.1

(Ұ ) «Үш жақты күнделік толтыру» әдісі

Жүзеге асыру қадамдары:

1-қадам: Сабақтың тақырыбы айтылады, мақсат таныстырылады. Бейнежазбалар көрсетіледі ( шақыру билеті мен шақыру бейнежазбасы үлгісі)

2-қадам: Бейнежазбаны көріп, әрқайсысы жеке күнделік толтырады.

3-қадам: Жұмыс нәтижесін жұпта талқылау

Бейнежазбадан ерекше әсер еткен немесе ой салған дәйексөз келтіру

Шақыру қағазы не үшін жазылады?

Қалай жазылады?

«Мұғалімге хат»-сұрақтар

Дескриптор:

-күнделікті толтырады

-жұпта талқылайды

Қ.Б: жұптар бір-бірін смайлик арқылы бағалайды

Саралау: «Тапсырма»тәсілі. Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай (көмек керек пе, әлде күрделі тапсырмалар беру керек пе) түрлі кестелерді жасау.

2-тапсырма

3.3.4.1 (Т.М) «Жарнама» әдісі

Оқушыларды зергерлер, суретшілер, тігіншілер топтарына біріктіру

Әр топ өз өнерелерін таныстыру үшін көрме ұйымдастырады. «Өнерлінің қолы алтын» көрмесіне шақыру қағазын құрастыру. Құрастырған шақыру қағаздарын жарнамалау.

1-топ: Тойға шақыру қағазы

2-топ: Көрмеге шақыру қағазы

3-топ: Мерейтойға шақыру қағазы

Дескриптор:

-шақыру қағазын құрастырады

-жарнамалап таныстырады

Қ.Б: топтар бір-бірін «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» арқылы бағалайды

Саралау: «Қарқын» тәсілі.Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі.

3-тапсырма 3.3.4.1 (Ө.Ж.Қ) «Еркін жазу» әдісі

Досына немесе ата-әжесіне көрме туралы хат жазу. Хатында ұлттық қол өнер туралы және көрмеден алған әсерін баяндау. Хатын жұбымен бөлісіп оқу. Хатта қандай қолөнері туралы жазылғанын бағалау.

Дескриптор:

-хат жазады

-қолюнердің бір түрін таңдайды

-жұбымен бөліседі

Қ.Б: мадақтау арқылы

Саралау: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі

- Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек

қажет болады.

https://www.youtube.com/watch?v=VPI8SpBOGw0

Слайд 5

Қосымша 2

Слайд 6

Қосымша 3

Слайд 7

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия: «Көңіл күй букеті» әдісі

Оқушылар гүлдерді вазаға қояды. Ваза суреті плакатқа салынған. Сабақтағы жұмысын бағалай отырып, әр оқушы аты жазылған стикер-гүлді вазаға бекітуі қажет.

Қызыл түс-проблема бар, көмек қажет.

Сары түс-барлығы түсінікті емес.

Жасыл түс-барлығы жақсы.

Үй тапсырмасы: Өнер түрлері тақырыбына сурет/фотосуреттер, қанатты сөздер жинастырып келу.

Слайд 8

Слайд 9

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

«Тапсырма»тәсілі. Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай (көмек керек пе, әлде күрделі тапсырмалар беру керек пе) түрлі кестелерді жасау.

«Қарқын» тәсілі.Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі.

«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі.Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек

Қ.Б: жұптар бір-бірін смайлик арқылы бағалайды

Қ.Б: топтар бір-бірін «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» арқылы бағалайды

Қ.Б: мадақтау арқылы

«Көңіл күй букеті» әдісі

Қызыл түс-проблема бар, көмек қажет.

Сары түс-барлығы түсінікті емес.

Жасыл түс-барлығы жақсы.

Топтық және оқу құралдарын қолдануда, шақыру билетін жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу