Қазақ тілі 3 сынып 3 бөлім Уақыт Көне өркениетті зерттеу ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:

4-бөлім:»Уақыт»

Мектеп:

Күні:2-тоқсан

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:3

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көне өркениетті зерттеу

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.9.1 дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта) берілген тақырып/сұрақ бойынша алған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтап кестеге салу/сызба түрінде көрсету

3.2.1.2 мәтінді іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу.

 Сабақ

 мақсаттары

Оқу түрлерін (көз жүгірту, шолу жасау, түртіп алу) қолдану арқылы қажетті ақпаратты дереккөздерден табу.

Мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтап кестеге салу/сызба түрінде көрсету.

Бағалау критерийлері

Қажетті ақпаратты анықтау үшін тиісті оқу түрлерін (түртіп алу) қолдана алады.

 Сөздікқор

Саудагер, дуал, медресе, өркениет, дамыған, орталық,

Құндылықтарды дарыту

қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, матем

Алдыңғы меңгерілген білім

Таныс әңгімені баяндау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа зейін аудару.Жағымды көңіл-күй орнату.

ІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі

«Кім жылдам?» ойыны

Мұғалім оқушыларға сөздер айтады, балалар сол сөздерге қатысты ассоциациялық сөздер айтады.

Мысалы: мәдениет: көне, қала, мәтін.

Сабақтың тақырыбын анықтау.

  • Бүгін сабақта не жайлы сөйлесеміз?
  • Өткен сабақта көне Рим елімен танысқанбыз. Бүгін өз еліміздің көне өркениетімен танысамыз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

  • Қандай еліміздің көне қалаларын білесіңдер?

Бағалау критерийлер құрастыру.

Стикерлер

Сабақ ортасы

5-10 минут

10-18 минут

18-20 минут

20-30 минут

30-35 минут

(МК)Қызығушылықтарын ояту

Мақсаты:Мәтіннің тақырыбын анықтау, оқушыларды есепті жылдам шығаруға дағдыландыру.

84

:

4

=

21

Ы

55

:

5

=

11

О

844

:

4

=

211

А

14

·

5

=

70

Р

90

:

5

=

18

Т

300

·

3

=

900

Р

Мәндері өсу ретімен орналастырса, көне қаланың аты шығады.

-Отырар қаласы туралы не білесіңдер?

/Оқушылардың жауаптарын тыңдап, толықтыру/

(Т,Қ)Топтық жұмыс:

Топтарға Отырар қаласы бойынша суреттер беріледі. Оқушылар суреттер бойынша Отырар қаласына сипаттама береді. Сипаттама беру үшін тірек сөздер ұсынылады. Сол тірек сөздерді қолданып, шағын мәтін құрастарады.

Тірек сөздер: Сырдария өзенінің бойында, Ұлы Жібек жолы, саудагерлер, базар, ұстаханалар, Отырар қаласын басып алу.

Сергіту сәті

Мәтінмен жұмыс:

Өздері құрастырған мәтінді мұғалім мәтінімен салыстыру. Жаңа ақпараттардың астын сызу.

Дифференциация: Мәтіннен негізгі ойды анықтау.

(МК) Отырар қаласы туралы бейнефильм көру.

-Балалар, бейнежазбадан қандай жаңа ақпарат алдыңдар?

-Не қызықты болды?

Оқушылардың жауаптарын тыңдау, толықтыру.

Флипчарт беріледі, суреттер, сөзжұмбақ, тірек сөздер, клип

Сабақтың соңы

35-40 минут минут

Рефлексия

«Сыртқы, ішкі шеңбер»

Балалар шеңберге тұрып, сыртқы шеңбер ішкі шеңберге бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Кейін ауысады.

Өзін-өзі бағалау

«Табыс баспалдағы» арқылы оқушылар өздерін бағалайды.

Табыс баспалдағы, стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық

жәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

  • Мәтіннен негізгі ойды анықтау.
  • қажетті ақпаратты анықтау үшін тиісті оқу түрлерін (шолу жасау, түртіп алу, көз жүгірту) қолдануын бағалау.

Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Сөзжұмбақ шығару.

84

:

4

=

Ы

55

:

5

=

О

844

:

4

=

А

14

·

5

=

Р

90

:

5

=

Т

300

·

3

=

Р

Мәндерін өсу ретімен орналастырса, көне қаланың аты шығады.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу